Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF MB oktober-november

IVF MB oktober-november

maja@27, ko ti bo ginekologinja napisala napotnico za neplodnost pokličeš v Mb, če se prav spomnim ti takrat pove datum razgovora in v roku petih dni jim moraš poslati napotnico.
Moževo napotnico pa prineseta na prvi razgovor seboj – njemu jo napiše osebni zdravnik lahko pa prosiš tudi tvojo ginekologinjo, nama jo je napisala-imej seboj njegovo zdravstveno izkaznico.

Po enem letu nezaščitenih spolnih odnosev naj bi par poiskal pomoč pri strokovnjakih.

Če se je ginekologinja odločila da vaju pošlje naprej ne vem zakaj bi čakala na januar, jaz bi jo prosila naj da napotnico kar sedaj, saj bosta verjetno čakala na prvi razgovor cca 4 mesece.

Kar se tiče procesa oz. poteka zdravljenja si lahko ogledaš par posev nazaj ko sem odgovorila Pani datumsko kako je potekalo pri nama.
Vidva bosta imela verjetno še kakšen pregled več.

lp amelija

Pana, Ninočka

dones sem prišla iz Mb kr mal važna :))) imamo 1.zamrzjenčka – ni velik, neki pa je, ampak za naju je bilo to do sedaj znanstvena fantastika. Probal bomo,pa da vidmo če bo zdržal odmrzovanje.

Pana jaz sem se dones dogovorila za histeroskopijo in ne za HSG – to ni isto, sem mislila da je pa ni sem malo brskala in netu in se čisto malo razsvetlila.

Na razgovoru po krvnem, je bila mlada zdravnica- prvič srečala in sem jo pobarala glede HSG, pa mi je rekla kao da tega pri njih ne delajo in da se bo pozanimala pri dr.Reliču za katero preiskavo gre, se je res potrudila in ga našla tako smo ugotovili da misli za histeroskopijo. Tako da sem že dobila napotnico.

Pana katero preiskavo ima HSG-histerosalpingografija ali histeroskopijo??

Amelija super za zamrznjenčka. Sedaj pa pogumno v nove boje!

Jutro punce,

Super Amelija za zamrznjenčka. Upam da tudi jaz pridem do tega ali pa sam do enega super zarodka. To je vse kar rabim.
Ej, kaj imam jaz – nimam pojma. Mislim da mi je rekla zdravnica zadnjič, da malo postrgajo maternico, ker je to mogoče bolje za vgnezditev. Res ne vem, moram pogledat na napotnico.

Drugače pa super res, sem prav vesela ko sem prebrala tvoj post.

Ninočka, pri meni se ravno tako vede menstruacija, tako da tudi ne vem, kaj naj štejem za prvi dan.
No, saj je vseeno. Šla bom tudi če bo 5. da (ponedeljek).

Pana

Pana, dobro jutro

imamo podobne težave glede izcetkov pred menstruacijo. Pri meni se včasih pričnejo že kakšen teden prej včasih pa samo kakšen dan.
Medni je dr. rekel da je prvi dan menstruacije dan ko začneš rdeče krvavet (mene takrat tudi začne bolet da moram vzeti protibolečinsko) in se šteje za prvi dan M.

lp Amelija

Hi,

Mislim, da imam histeroskopijo – vsaj kar sem prebrala na netu o tem. In tudi mislim, da mi je zdravnica prav o tem govorila.
Tako da moram počakat, mislim pa da bom v tem že verjetno v januarju. Najprej kri, nato pa dalje.

Amelija – Kdaj so pa tebi kaj obljubili naprej 🙂 oz. kdaj boš prišla na to operacijo.

No jaz sem bila na laparo v decembru 2010 in so mi že tam spustili tudi to tekočino notri in so videli neprehodnost, tako da HSG niso opravljali. Vsaj tako so mi napisali na odpustnico. Tako da sploh nisem več prepričana, kaj točno so mi sploh delali.
NO, DELALI MI VSEKAKOR NISO NIČ, PA ŠE DOKTOR JE BIL TAKO NESRAMEN, DA MENE TUKAJ (kje sem bila, pač ne bi pisala, ker lahko pride do kakšnih ostrih besed – nikoli ne veš, kje boš lahko koga rabil – saj razumeš) NE BODO VEČ VIDELI. o TEM SEM SKORAJ 100% PREPRIČANA.
Takrat sem pričakovala, da bodo vsaj kaj naredili, pregledali, mogoče poskušali kaj spihati jajcevode, ampak baje niso nič. Samo pogled v trebušno votlino in to je bilo to.
Nisem bila zadovoljna ne tako in ne drugače.

No saj ni važno. Upam da se tukaj za naju izteče boljše in ja seveda za vse nas ki smo v postopku.
Lep dan
Pana

ojla Pana

tudi pri meni je bila laparoskopija v feb.2010 prav tako so spustili tekočino, kolikor vidim iz izvidov so pri meni jajcevodi prosti samo na levem jajčniku je nekaj. je pa res da mi nikoli niso posebno raztolmačili izvida, sama se pa tudi nisem ravno oborožila z uprašanji saj mi je bilo vse novo in polno inf. na enkrat.

Te pa čiszto razume glede razočaranja glede dr.
Njim je to čisto vsakdanje in se jim zdi včasih čisto preveč energije potrošiti za dodatno razlago pacientki,
potem te napotijo domolv pa ne veš osnovnih napotkov,ki bi jih moral dobiti ob odpurtu, tu pa dostikrat tudi sestre zatajijo- vsaj moje izkušnje.

Pri meni je T-oblika maternice in naj bi bilo to prirojeno in v veliki večini povezano z določinem zdravilom ki so ga dajali materam v 60.ih in 70.ih letih za preprečitev splava( moja mami je krvavela v 3.mesecu, spominja da je šla k dr. in da je počivala, ne spomni da bi imela kakšna zdravila)

Na Pušenjakovi strani sem zasledila razlago da gre za izjemno redko anomalijo,ki je v visokem% povezana s splavi in prezgodnimi porodi – upam da to ni pri meni. In da se operativno tega ne da popravit.
Po drugi stravi pa mi je dr. Vlaisavljevič zatrdil da to naj ne bi imelo vloge za zanositev prej za donositev. Mnenja so deljena.

Bomo počakali kaj bo pokazala histerskopija.
Meni je zdravnica razložila da mi bodo najprej delali ambulantno histeroskopijo in če ne bodo prišli z inštrumenti skozi da me bodo nato poslali na operativno histreoskopijo.

Na histeroskopijo grem lahko drugi mesec vendar ne vem kako hitro prideš na vrsto?meni je sestra razložila da pokličem prvi dan M in sem dobila občutek da bom takoj še tisti mesec na vrsti. Samo sem malo brskala na netu pa nisem več prepričana v to varijanto.

Lp Amelija

PS
Če katera ve kar koli glede čakalnih vrst za histeroskopijo v MB bi ji bila hvaležna

Drage moje kako ste kej?
Upam da ste dobro in zdravo?
Tukej pri nas u Svici snezi ko pri norcih..
Prvi razgovor mam 10.12 pa me zanim kako se zacnejo odvijat stvari po prvem razgovoru?
Mislim a je to samo razgovor a tudi pregled?
A se takoj dobi kaka terapiaja?(Tablete)Morem dodat da sam use potrebne preiskave nardila u Svici.

Zelim vam lepo nockooo….

Jutro

Amelija, kako si kaj. Že kaj veš kdaj greš naprej s postopkom oz. z operacijo.
Jaz čakam, da priteče tetka da grem na odvzem krvi.

Pana

Ojla, Pana

tudi jaz čakam M da pride.
Ko jo dobim kličem v Mb in se naročim za histeroskopijo – ambulantno in če me naročijo za poseg
v dec. bom počakala še eno M, ker pred novim letom ne bi spet rada manjkala v služmi, delam v trgovini takrat pa je največ dela.
A si se ti že naročila za histeroskopijo?

Kiss_CH, pozdravljena
tu pri nas je tudi zasneženo, danes je čudovit dan in sije sonček.

Svetujem ti da prineseš na prvi razgovor prineseš seboj vse dosedanje izvide,ki sta jih opravila do sedaj.
Razgovor poteka tako da dr. pregleda dosedanje izvide povpraša o tvoji M in podobno.
Na posvetu dobiš ti napotnice za krvne teste, ter UZ, mož pa za spermiogram in kri.
Na prvem pregledu praviloma ni ginekološkega pregleda – vsaj jaz ga nisem imela, lahko pa da bo pri vama potekalo drugače ker sta od daleč in se mogoče kaj prilagodijo – to pa ne vem.

LP Amelija

Amelija Hvala na odgovoru..

Se opravicujem na gramatiki.Sem ze dolg od doma tko da sem kr dost pozabla.
Upam da to ni problem da se useno lahko druzimo…
Ja sem kr dolg cakala pa upam da bo use ok…
Zelim ti use najboljse in velik zdravla..
kiss

Kiss, ni problema se razumemo !

Ti kar uprašaj če bom le vedla ti odgovorim, drugače pa so punce tu gori pripravljene pomagat
in odgovoriti na vprašanja – v slogi je moč.

LP Amelija

jeeeeeeeeee….
Najlepsa hvala..
Lepe reci so nam v tem trnutku res potrebne..
Verjamem da je Bog nekaterim podaril sinceka nekaterim princeske…
Nekatere pa pustil prez potomstva..
Ipak se molim Bogu da smo mi ene od teh , kater bojo bile klicane Mami…..

Nada umire zadnja…

ojla Amelija,

jaz se nisem še naročila na histeroskopijo, ker moram baje najprej opraviti krvne preiskave, pa tudi sestra mi zadnjič po razgovoru ni nič rekla. Tako da ne vem, kaj in kako. Rekla mi je samo to, da ko bom dobila menstruacijo naj pridem in s seboj prinesem vse napotnice inda se bomo potem menili naprej.

>Sem pa sedaj gledala čakalno dobo in ne vem kaj naj naredim. Ker imam branje izvidov v začetku februarja, pa res ne vem kaj naj storim?

Pana

Verjamem v Boga in molim da bi ves strah ki se je nakopičil v nas “razgradil” .
Strah da ne bomo postali matere, očetje počasi hrumi. Vendar se ne dam-o!!

Nada umire zadnja:))

PS
Kiss, hvala
za spoznanje, zakaj so mi starši dali tako ime – da lahko UPAM !!!

ojla, Pana

kaj pa če bi poklicala sestro in uprašala če greš na histero v januarju oz. se moreš naročit.
Če imata branje izvidov v februarju potem verjetno bi blo fajn da imaš narejeno histeroskopijo do takrat

Jutro,

sem poslala en mail sestri glede tega, tako da čakam na njihov odgovor, kaj storiti. Saj bi poklicala, pa imam tukaj v službi polno firbčnih ušes, tako da…. Včasih sem prav huda, ko ne morem normalno klicat za karkoli, pa čeravno za službo, da o zasebnih pogovorih sploh ne govorim. In ne potrebujem njihovih vprašajočih pogledov (itak so pa totalni – sorry izrazu navadni kmeti”. Pa na splošno nimam nič proti resničnim kmetom, ampak ti tukaj so pa res tako zahojeni (no delam itak na tem, da grem v drugo službo – upam da mi uspe, kajti to tukaj je čisto preveč za moje živce.
trenutno sem pa tudi v enem takem raztresenem stanju, da me tako moti vse skupaj. Razmišljam, da bi šla kar k zdravniku in vzela bolniško do konca leta. Pa ne toleriram bolniške, a vendar se tako slabo počutim sedaj že dva meseca. Vse se zgrinja nad mano, poleg tega sva s partnerjem začela tudi postopek posvojitve. Tako da verjemi mi, da sem tako uničena od vsega skupaj, da bi včasih najraje postavila vse v kot in se zadovoljila s tem kar imam.

Malo sem se olajšala. Misliš, da bi dobila bolniško, če bi prosila.
Pana

Pana

če ne dobiš odgovora od sestre po mejlu, se pozanimaj takrat ko boš šla dat kri za hormone.

Te čisto zastopim glede zasebnosti v službi prav dobro vem kako zgleda in načenja tvoje živčke.
Če so okoli ljudje ki ne razumejo oz. so umejeni v svojih prepričanjih in samo čakajo da lahko zahrptno nizko opravljajo ljudi je toliko huje, za človeka ki je senzibilen in občutliv.
Depresija je zahrptna, pride počasi, nepovabljena, ponavadi je ne prepoznamo in kar naenkrat je naša spremljevalk, ki razžira naš mir, krade spanec,prinaša bolečino, jezo,nemir v naša srca,…
Ti kar pojdi k dr. in opiši situacijov kateri si se znašla, več kot ne ne more reč.

Pana ko bi te lahko potalažila in znala vzeti tvojo bolečino, bi verjetno s tem tudi sebi pomagala.
Občudujem te (in vse ostale, ki ste se za to odločile) za odločitev o posvojitvi, midva še ne razmišljava o tej varijanti, ker se jaz ne počutim dovol psihično močma in ne vem če bi ves ta pritisk lahko prenesla

Pana, pošiljam ti en VELIK, VELIK objem !!:)))

Amelija

Pana absolutno pojdi na bolniško in si vzemi čas zase. Jaz sem se tako razdajala za mojo službo, bila non stop dosegljiva na GSM, visela tam do noči ipd. Potem me je pa moja osebna zdravnica postavila na realna tla in me dala na bolniško najprej za en mesec poleti (takrat sem se tako spočila in opomogla, da ti ne znam opisati tega olajšanja – tudi mož mi je zaupal, da sem bila pred tem grozna, se me ni upal tudi pogledati, da ne bi znorela), potem sem šla pa tudi sama pred postopkom za dva tedna na dopust in nato direktno z dopusta na bolniško za čas postopka. Očitno je pomagalo. Moraš si vzeti čas zase in zadihati, ker drugače te bo telo pustilo na cedilu, pa tudi psiha potrebuje čas, da si opomore. Pojdi na bolniško, pa tudi če boš ves čas ležala na kavču in brala knjigo ali pa strmela v strop, važno je, da tebi to odgovarja in da se spočiješ. Če si pa iz LJ mi pa sporoči, bova skupaj pekli za Božička, te bom tako zaposlila, da ne boš imela časa premišljevati o ničerem drugem, kot o sestavinah. 🙂

Punce srečno, jaz navijam za vas!!!

Hvala punce, za vso tolažbo, res sem jo potrebna. Samo da začnejo delat in takoj pokličem za bolniško.

Ninočka, na žalost nisem iz Lj, tako da se peke na žalost ne morem udeležit. Bom pa vsekakor pekla sama 🙂

Amelija, ja čakam na odgovor. Sedaj ga še ni. Če ne drugače bom itak skoraj verejtno šla dat kri, tako, da mi bodo že povedali, kako in kaj.

Pana

New Report

Close