Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF, ICSI – maj, junij 2010

IVF, ICSI – maj, junij 2010

Ja tud jaz sem kar v službi-samo na dan punkcije in danes sem si “vzela” frej. Sem pa itak privat-v partnerjevi firmi, tako, da se da zmenit. Drugače bom pa delala do testa…doma ne bi zdržala. Mi je že danes prav dolgčas.
Danes smo bli 4 pari in po moje res samo na prenosu zarodkov-sva bla hitro na vrsti. Me pa zanima kako je z UZ, če imaš pozitiven test. Mi je rekel Reš naj ga obvestim kar preko SMS-ja, ker so že dopusti, pa sem ga pozabla vprašat, če pol nazaj pokliče in se zmenmo ali kako? No ja, bom razmišlajla o tem kasneje-zdaj morm gret :-))).
Bodte fajn.

tin79, lepo grej in upam, da kmalu dobiš tudi pošto v zvezi z zamrznjenčki.

šibica, tudi jaz sem v službi in bom vztrajala do punkcije, potem pa bom doma dober teden in če bom brez hiperce, bom šla nazaj v službo, ker imam ravno tako sedeče delo za računalnikom in čas mi hitreje mine v službi, pa še razmišljam ne stalno kaj bo…

Srečno punce!

Res je, v službi čas hitreje mine. jaz grem vmes še na dopust, tako da bom test delala morju:-)
Tin79 to v zvezi z UZ sem tudi sama že razmišljala. Če ne bom tud sama prav zmedena v ponedeljek, ga bom vprašala in sporočim:-)
LP šibica

ojla, bolj malo pišem, ker držim pesti,….:)
jaz bom imela test tudi v času dopusta oz. na morju.

dobro grejte punce!

se vam še jaz oglasim.

2.ivf postopek se mi je včeraj (spet točno 10. dan po et) definitivno zaključil. se je ulilo tko kot zunaj 🙂

jeseni greva v nov boj.

vmes vas bom brala in navijala za vse v postopkih in ki čakate.

lp,aja12

aja12, en velik internetni objemček ti pošiljam in pogumno naprej!

Pozdravljene borke,
že kar nekaj časa prebiram tale forum in iščem drobce upanja. Vem, da je vsak naš primer zgodba zase, vendar me vaša očutja in izjave navdajajo z močjo.
Sem v prvem IVF postopku (OBMP) in šele spoznavam, kaj vse moramo nekatere preživeti za tisti čudoviti otroški jok!
V torek imam pregled (krvni test) 15 dni po ET (vstavljeni dve blastocisti, 0 zamrznjenčkov), vendar žal že vem, kako se bo zgodba odvila. Pred 3 dnevi se mi je začelo čistiti s krvjo. Nekaj čisto malega upanja mi daje še vedno pozitiven test (da bi se vsaj eden obdržal), vendar mi razum pove, da so to le še ostanki nečesa, kar ni imelo dolge življenjske dobe….
Bo pa upam, da zato jesen bolj vesela.
Srečno vsem!

daisyb, hvala za spodbudne besede in objemčke.

tanjita, držim pesti, da se je obdržal eden. to se velikokrat zgodi kot berem tu gor. ne obupat. upam, da bo uspelo.

lp, aja12

aja12, drži se. V tretje gre rado!

deja 55,

hvala. solze morajo ven (to je blo včeraj), zdaj razmišljam o naprej. ja pa tudi jaz mislim in vedno pravim, da v tretje gre pa rado….naj se to tukaj pokaže…

spodbude so pa zmeraj dobrodošle. mislim na vse, ki ste ta trenutek v borbi.

lp, aja12

Punce, kdaj ste dobile M po suprefactu? Pri meni je danes 33 dan, v četrtek imam UZ, M pa še ni. 🙁

Aja12-objemčki tud od mene, pa pogumno naprej. Lepo, da si z mislimi že v naslednjem postopku. Upam, da je res, da gre v tretje rado :-))) – jaz sem namreč v 3.ICSI-ju in čakam na test 1.7. Sem pa že sedaj full živčna in se samo opazujem, če mam že kakšne znake…psiha, pa še to obupno vreme.
Dobro, da sem vsaj v službi, da čas hitreje mine.
Se beremo.

aja12 objem tudi od mene…
drži se in gremo skupej v boj jeseni…

v tretje gre pa itak rado….

ej a si tokrat imela dovol utrogesterona al si morala spet zmanjšati dozo proti koncu…

držim pesti za vse

anuca

aja12 :(, objem in kar pogumno naprej!

srečka, jaz sem M dobila normalno na 29 dan cikla.

tin79, mirne živčke ti želim

daisyB, kako je bilo na UZ, je še vedno gužva ali se pozna, da se postopki končujejo?

Punce živjo,

danes sva se pa načakala – prišla sva pol ure prej, ker sem upala, da bom potem čimprej v službi, nakar sva čakala uro in pol?!?
No, imela sem pa ET – od 10 celic naju je pričakala samo ena blastocista. Ena velika žalost, čeprav je pa ta baje lepa. Po tihem sem upala še na zmrznjenčke, ker sem bila na dieti, črtala bele zadeve, jedla cink, vitamine, sklatka ni da ni…
Drugače me je pa včeraj zvilo v trebuhu, mislim, da je malo hiperstimulacije. Imam tako velik trebug, da sem danes komaj našla nekaj primernega za oblečt za v službo:-)

Potem nama pa še reče Reš, da je seme zelo slabo. Da po eni uri ni bilo več živih plavalcev… Je bil kar šok, ker prej ni bilo sicer idealno, ampak niti ne tako slabo. gibljivost je bila zmanjšana, drugač pa dokaj v redu.

V glavnem zdaj je za mano, še en dan oddelam, potem pa na morje. Upam, da bo lahko odklopila živčke (interneta ne bom) in da bo do testa minilo 1-2-3 (yeah right:-))

aja12 – škoda! Pri meni je tudi 10. dan kritičen, vsaj do sedaj je vedno pritekla ozirorma so se začeli izcedki. Drugače sem se pa jaz tudi vedno tolažila z novim postopkom. Prej ko sem se uspela zmenit, prej sem bila boljše volje.
tanjita – v prejšnjem postopku sem tudi jaz zagledala +, nato se je pa vlilo. Prav nič fajn. jaz sem se tolažila, da je bolje prej – če že mora it kaj narobe – kot pa v kasnejših tednih. Vseeno je možno, da je eden še pri tebi – upam! Tudi Reš mi je takrat rekel, da naj si dajem prometrium še naprej, ker je veliko punc nosečih kljub krvavitvam.
srečka – pri suprefaktu meni ni nikoli zamujala – jaz sem imela sprej, diphereline pa mi jo je vedno zamaknil za 4 dni
tin79 – kako kaj greješ? Ti že lahko šteješ dneve po ET, jaz sem pa kar na nultem dnevu:-)) Je pa zanimivo – če se prav spomnim, sva imeli punkcijo en dan narazen, test pa zdaj kar štiri – jaz ga lahko delam 05.07.
Mi je pa rekel, da ko naredim test, naj pokličem, oziroma, da se slišimo. Potem nisem spraševala naprej, ker sem bila v šoku zaradi slabih rezultatov na ET. Moram rečt, da se nisem še čist pobrala…

Ampak, upajmo naprej in držim pesti!
lp šibica

srecka, meni je pri Suprefactu M zamujala dva dni. Če imaš v četrtek UZ in M še vedno ne bo, ti bojo naredili krvni test, da izključijo N (morda si pa N, ne bi bila prva, ki se ji je to zgodilo med postopkom, a si naredila kakšen domači test?) in podaljšali jemanje Suprefacta za kakšen teden.

hela, na UZ-ju sem bila kakšnih deset minut po sedmi uri in sem bila peta na vrsti, potem pa je prišlo kar veliko deklet za mano, tako da težko rečem, da je kaj manj gužve kot ponavadi. Ponoven UZ imam 29.6., morala bi ga imeti 30.6., ampak so imeli Puregon samo v manjših dozah in sem ga dobila za osem dni, tako da imam deveti dan UZ. Danes začnem z dvojno dozo injekcij in upam, da bojo folikli lepo rastli…

šibica, upam, da bo ta blastocista tista ta prava in bo začetek julija zate najlepši do sedaj!

Punce, a ima katera kakšen nasvet kako si dajati Puregon, da je čim manj boleče (postrani ali naravnost, hitro ali počasi, iz hladilnika ali ogretega na sobno temperaturo,…)?

Srečno vsem, ki ste v postopku ali pa čakate na +!

daisy, jaz sem si ga dajala počasi (dvakrat sem si ga dala hitro in peče kot hudič), pa postrani, ker sem si sama dajala…pod kotom 45 stopinj (valda priblino).mela sem ga v hladilniku.

Srečka, jaz s puregonom nisem imela težav, me ni nikoli peklo. Se mi tudi zdi tista iglica tako tanka, pa tekočine je manj (čeprav sem zdaj imela 400 enot). Sem si pa tudi jaz zapičila postrani in potem počasi pritiskala.
mašaj si me nasmejala – valjda približno:-)) Bi bilo pa fajn še kak kotomer imet – jaz imam itak celo mizo enih pripravkov zjutraj, ko “ordiniram” 🙂
Aja pa z vatko, ki sem jo napojila z alkoholom – s katero sem tudi razkužila mesto vboda – sem potem malo pritisnila in pomasirala, ko sem iglico potegnila ven. Mogoče je tudi to pomagalo.
Zdravilo sem imela pa na sobni temperaturi, ko sem ga enkrat začela uporabljat.

Ojla,
šibica-samo ena je potrebna, da te pripelje do neizmernega veselja, tako da ne izgubi upanja. Fajn, da greš na morje, da malo odklopiš – kje na obali pa majo internet? Si mela pa kar veliko dozo-jaz sem jo mela 150 enot. No ja, zdaj ni več v naših rokah.
Sama sem še vedno napeta kot slon, po malem me bolijo tudi prsi, a ni hudo. Samo ta napetost v trebuhu me pa kr ubija-se mi zdi kot, da mi pri strani v višini popka kar kožo “nateguje”. Upam, da je to dober znak in da ne popusti. Še mal pa bo :-)))).
Puregon ima res majhno iglo, a če ne zadaneš pravega kota zna tud pečt ko hudič-mene je enkrat. Sem bla tako presenečena, da sem se drugič prav bala zbost – a takrat ni bolelo nič. Tako da ne vem – kot 45°, pa počasi sučeš. Drugače se pa dobiljo v lekarni alkoholni robčki prav za “nas”, ki se špikamo (piše alkoholni robčki za čiščenje kože). Jih je v enem paketu 100 komadov in je vsak posebej zavit. Priporočam.
Srečno vsem.

hihih, če je pa res. če ti rečejo da naj bi si dal pod tem kotom…zdej pa vedi koliko je to, ko zapišiš v trebuh.

jst sem tud uporabljala une alkoholne robčke iz lekarne o katerih piše tin79.

New Report

Close