Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF/ICSI/IUI 2019

IVF/ICSI/IUI 2019

Rožica987, te popolnoma razumem. Pred prvo punkcijo je bilo tudi mene precej strah, kako bo šlo. Ampak je bila potem moja izkušnja dobra. Bolelo me ni, bolj je bil neprijeten občutek, pa sem imela kar precej folilkov. Sicer pa različne klinike ponujajo tudi različna sredstva za lajšanje bolečin. Ne vem, kje si ti. V Ljubljani npr. po novem ponujajo tudi intravenozno analgezijo, v Mb pa tudi anestezijo.
Držim pesti, da bo v četrtek čim več lepih celic! 🤞🐞🍀

Za mano sta pa danes scratching in biopsija endometrija. Ker imam še dovolj zamrznjenčkov, smo se odločili, da ne bomo nič na izvide biopsije čakali (ker lahko to traja), tako da začnem z menstruacijo že kar z estrofemom, potem pa po pingota! 🐧🤗 Sem kar vesela! 😊

Kiddo lepo!

Rozica987 mene same punkcije ni bilo tako zelo strah, bolj sem se bala tega, da se bo izkazalo, da so celice slabe. Kar se je tudi zgodilo, ampak v redu. Jaz sem bila v Dravljah, kjer ne dobiš nič. Če sem čisto odkrita, je mene kar bolelo, ampak nič takega, kar se ne bi dalo zdržati.

Kiddo, potem bova pa midve skupaj v igri…:) No, če dočakam M v kratkem… Kdaj pričakuješ M?

Lizaza, res? 😊 Fino, da bova morda istočasno v akciji 🤗 Jaz jo pričakujem enkrat proti koncu naslednjega tedna.. če ga seveda ne bo kaj biksala in zamujala 🤞😉 Kdaj pa jo ti pričakuješ?

Kiddo, nič ne morem rečt, sem nekje 31. dan, lahko je čez dva dni, lahko čez en teden… 🙂 Ampak – zdej v kratkem…

No, upam da čim prej pride. Da ne bo ravno zdaj kaj štrajkala.😉

Kiddo super da ne rabiš nič čakat izvidov, že tako ali tako je vse eno samo čakanje…

Katera je zdaj naslednja za test? Da bo kaj pluskov čimprej 🙂

Polhek, tudi meni je čudno zakaj moraš jemati Estimo, če ni prišlo do transferja? Jaz sem imela transfer, pa sem kljub temu 1 teden po njem že dobila M in sem prenehala s progesteronom. Upam, da dobim čimprej podatke kdaj imam naslednji postopek. Se konkretno pripravljava. Tudi moj ima omejen alkohol, v bistvu skoraj prepovedan😉, jaz hodim na akupunkturo in oba jemljeva vitamine in antioksidante za izboljšanje spolnih celic. Malo sem tudi zmanjšala nadur v službi in namesto tega grem raje vsak dan na en daljši sprehod na svež zrak in se že kar boljše počutim 😉.

Kiddo, super da vama ni potrebno čakati na izvide in da lahko greš čimprej po lepega pingota 🤞🤞🤞😉!

Čudež, menstruacijo se da uravnavati z raznimi naravnimi pripravki in “zvarki” 😉. Krvomočnica, plahtica, muškatna kadulja, geranija,…..Lahko me klikneš, če te kaj več zanima, pa ti sporočim moje “zvarke” 😉.

ojla, jest sem imela 3.2. transfer ene blastociste in ene morule, sedaj pa dolgo čakanje. Sem razmišljala ,če bi delala test na valentinovo, če še ne bo krvavitve do takrat pa me je strah , da si ne bom pokvarila dneva , tako kot nazadnje, ko sm dela test po ivf na Božič in je biu negativn, tko da bolš da bi ga en dan kasnej in bi še uživala tisti dan.

kdaj ima prva test? da stiskamo pesti

hej rean, dobrodošla v čakanju na plus.. 😉
jaz imam uradnega 13. jan.. ampak bo ze za vikend jasno, kako in kaj.. menstruacijo dobim vedno ze 8. dan po ET..
Meni so vstavili 2 blastocisti.. prvic sem sploh prisla do blastocist.. za dva zarodka pa se javijo, ce so zamrznili..
upam, da dvignemo malo povprecje..

Rean in Lucky, na polno stiskamo pesti, da vama uspe! Da bo končno kak plus! 😉🤞🤞🍀🐞

Rean in Lucky, srečnoooo 😉
Javita takoj ko bo kaj novega

Se jaz trepetam. Jutri bo em teden od punkcije pa se mi ze vlece…kaj sele bo tadrug teden :/
Vstavljena imam pa 2 pikici 3 dan…sej nebi o tem da sem prebrala da je vecja uspesnost ce ustavijo 5 dan…moj mi je prepovedal internet 😀

Lepo bozite svoje trebuscke. Tiste ki se spikate pa se spikajte z ljubeznijo.

Pozdravljene punce,
dolgo vas že berem in sem se odločila, da se še jaz malo izpovem. Za mano je 1. IVF postopek, neuspešen. Prvi vstavljeni zarodek se je uspešno vgnezdil, a se je kmalu pokazalo, da gre za prazno gestacijsko vrečko in sledil je spontani splav. Sledil je transfer zamrznjenčka v spontanem ciklusu, ki se sploh ni prijel. Nato operacija zaradi endometrioze, kjer so mi odstranili en jajcevod, potem pa se je zgodil čudež in sem spontano zanosila. Ponovno se je izkazalo, da je gestacijska vrečka prazna in je sledil splav. Decembra sem imela transfer še zadnjih dveh zamrznjenčkov, po besedah zdravnice sta bili lepi blastocisti, jemala sem Estimo in Estrofem, nisem bila pod nobenim stresom, doma počivala, jemala vitamine, pila krvomočnico in ponovno ni bilo vgnezditve. Ne vem, kaj bi še lahko naredila, ker mi res ni jasno, da se niti eden ni prijel.

Po pogovoru z možem, ker jaz sem hotela že odnehati, greva v 2. postopek, sedaj mi bodo pred transferjem naredili scratching maternice, upam, da bo kaj koristilo, začela pa sem tudi z akupunkturo. Če bo še drugi postopek neuspešen, razmišljam, da bi poskusila še na zasebni kliniki in nato počasi zaključila to poglavje.

NovaNova, navijamo za plus! 😉🤞🍀🐞
Je imel tvoj kar prav, da ti je prepovedal internet! 😁 Nič zdaj teh stvari brat! 😊 Sicer je pa v teh postopkih vedno loterija, ker tudi zelo lepe blastociste niso nikoli garancija za uspeh. Veliko morul se je prijelo! Tako, da nič o tem zdaj razmišljat! 😊 Navijam za plus! 🤗🐞

SrčeK, pozdravljena in dobrodošla! Tukaj verjetno res razumemo vse tvoje občutke in razočaranja.. Midva se s tem tako ali drugače ukvarjava že dobra 4 leta.. ampak jaz še ne nameravam odnehat 😉 Midva sva se oba sprijaznila s tem, da bo to očitno bitka oz. tek na dolge proge.. Se mi zdi, da ko začneš enkrat v teh postopkih spoznavat vse podrobnosti spočetja in zanositve, v bistvu šele res vidiš, kak čudež je to, kaj vse se mora poklopit, da uspe! In kako malo možnosti je pravzaprav vsak cikel tudi v naravnih ciklusih (po Pušenjaku je menda 25 odstotna možnost). Tako da, jaz bi ti zaželela še malo vztrajnosti. 🤗 Ne obupat. Nekje nas vse čaka sreča! 🤗🐞🍀

Lucky in Rean, kako sta?

hej.. jaz sem 9. dan po ET in se mi ze kaze med crinone gelom malo rjava sled..
drzim pesti se naprej.. dobila pa sva posto za zamrzjencka, eden naju je le počakal.

oj… tale crinone gre men tko na živce k mi kos vn teče, vsakič k ostanem pa med hojo, prov grozn mi je.

men tut moj ne pusti forumov ampak jest itk skos na forumih visim in sem vidla, da v tujini že ful punc dela test 10 dan po 5 dnevnem transferju in pol vsak dan naprej, Največ jih dela 7, 8 dan po transferju na 5 dan. In jim takrt že v velili večini pokaže. Nevem mene je tko strah – da si sploh ne bom upala nardit testa. Če bi imela kj bliži možnost za krvi test bi šla najrajši kr 10 dan na krvnega, ker jest ga mam šele na 16 dan po ET. Nimam pa nobenga znaka , niti prsi občutljive al pa večje , NIČ 🙁

Srček nikar tako hitro obupovat.
Kot je že Kiddo napisala, tudi naravno ko je vse super in tako kot mora bit je dejansko samo 25% možnosti vsak cikel da zanosiš in nekateri rabijo tud kako leto preden se prime.
Zato sploh ni nujno da je sploh kaj narobe, pač ni uspelo tokrat. Verjamem in razumem pa da je veliko razočaranje. V teoriji vse lepo, v praksi te pa itak zafrustrira.

Jaz sem imela danes transfer 1 zamrznjenčka, zdaj pa čakaaaaanje…
Dobro da mam vas da lahko komu utrujam ker že vem da se bo vleklo v nedogled..

no 7 dan po et, tut jest imam danes že obarvan izcedek , tako da je tudi zame konec…

ja nama tudi ni uspelo.. bova vztrajala se naprej..
drzim pesti za vse ostale, ki cakate na pluske..

New Report

Close