Najdi forum

imena otrok

Aja, pozabla dodat. Jaz sem ubistvu Ana Ajda, ampak mi je kombinacija grozna (preveč a-jev??) in če na hitro poveš se sliši bolj kot nekakšna mešanica – anajda o fuj. Drugače pa me nihče ne kliče ana, razen foter me kliče ančka ko se razjezi, haha.

Doroteja, Dominika

Dominik, Klemen

Fantek bo pri meni absolutno Tarik. Pa to ni samo moja želja; tudi fant si želi, da najinemu sinu dava to ime.

Za punčko pa mi je zelo všeč Aleksija, Serena, Blair, Blake …

No, bomo videli, kaj bo. Upam le, da zanosim še to leto…

Dragi moji, tukaj gor ste napisali ogromno imen, tudi zelo lepa slovenka imena, vendar sem ugotovila da imen kakršnih imata moja dva predšolska sinova, ni nihče omenil. Res je, moj prvi sin je PRIMOŽ in v bljižni in dalnji okolici ne poznam nobenga fantka s tem imenom. Imam v sorodu dve vzgojiteljici v raličnih krajih, kjer je cca 1000 otrok, pa nikjer nimajo Primoža. Meni je zelo všeč in najbolj primerno ime za prvega otroka, kajti ime izhaja iz latinske besede Primus, kar pomeni PRVI, prvi mož. Primož je bilo zelo popularno ime v 70. in 80. letih, potem pa je počasi začeli izginjati. No drugi sin pa je JURE, to pa sicer ni tako redko več ,je pa tudi lepo slovensko ime. Če bi imeli še punčko bi bila Rebeka, Jerneja ali Tadeja.

Ime mi je GVIDO in ravno na današnji dan imam god. Mislim, da samo ime ni prav nič posebnega, ampak mojima staršema je bilo to ime ob mojem rojstvu všeč. Izbrala sta ga ona in na konec pameti mi ne pade, da bi ga spreminjal.
Po moji osebni presoji je prav vsako ime lepo in edinstveno, odvisno je le kako ga izgovarjamo oz. kličemo. Človeku daje sijaj notranja lepota in bogato srce, ime je le pika na i.
Informativno dodajam, da imam dve hčeri. To sta MAŠA in LANA. Njuni imeni sva izbrala skupaj z ženo in še danes sta nama všeč. So plod najine ljubezni in le to nekaj šteje…
Z lepimi pozdravi

Moje osebno prepričanje je, da otroka ne sme biti sram, ko se bo moral predstavit. In če so starši otroka ekscentrični, živijo za mehiške nadaljevanke ali v preteklosti, to ne pomeni da so takšni tudi ostali člani naše družbe in bo revež imel probleme.

Vprašanje za g. Gvida: Če ste tako ponosni na svoje ime, zakaj ste za uporabniško ime izbrali okrajšavo?

Meni trenutno ljuba imena: Klara, Nastja, Monika, Ana, Mojca, Vid, Dominik, Peter, Primož, Jernej, Martin, Tilen

Pa brez zamere

moja najljubša imena,

Janez, Tine, Martin, Nace
Minka, Metka, Ivana, Angelca, Neža

VSA ČAST ZA IMENA IN NJIHOV OPIS . KO ODRASTEJO RES SO TEŽAVE . HČERKI SEM DALA IME JELENA,KER PRIHAJAM IZ JUŽNE REPULIKE .NE MINE DAN , DA MI NE OČITA ZAKAJ SE NISEM MOGLA SPOMNIT KAJ BOL PAMETNEGA.’? PRI IMENI SE
ZDI ,DA MORAJO ZVENET , DA SE ZAPOMNIŠ, KO NEKDO POVE SVOJE IME , DA GA ČLOVEK TAKOJ PONOVI. NE PREKRATKA, NE PREDOLGA NE IMENA PSOV MAČK IZMIŠLJENA SPROTI KOT DA BI SE NORČEVALI IZ SVOJIH OTROK L.P IN DAJTE VAŠIM OTROKOM IMENA ,.DA IH NEBO SRAM KO ODRASTEJO.

kaj ste bedni s temi tujimi imeni! Živimo v Sloveniji in imena kot so na primer Blair??? Blake? Kevin? A to je tist model iz pravlice? Ma dejte no, get a life…

No, jaz poznam čistokrvno slovensko Jeleno, njen oče je celo znana osebnost … Je to ime res “južnjaškega” izvora (ne mislim nič slabega, samo dejstvo me zanima)? Meni se zdi lepo ime, ima tak čist zven. Sicer pa, če je že odrasla, se lahko preimenuje, ne bo ne prva, ne zadnja, ne edina.

Živjo
Jaz sem Špela. Zaradi očetove službe smo veliko hodili in živeli v tujini. Nikoli, nikoli, nikoli nisem imela težav zaradi svojega imena, posebno ne zaradi š-ja, mogoče je bilo težko izgovoriti moj ozki e. Vendar so ime večkrat ponovili in si ga tako zapomnili, včasih so me američani prebrali kot špila, vendar je bilo to vsem simpatično. Sestra je Ursula, pa je nihče, razen v Slo., niti opazil ni.

Moja imena za punčko Ana,Klara…… Za fantke Maj,Jaša………. nakratko jez sem kristjanka zato bi dala bl imena kjer lahko praznuješ god jaša je različica imena jakob

meni je všeč pa punco

maksim ali če origina napišem :

maxime
amadeja
julija

za fanta pa emanuel

pa tudi dve imeni npr.:

ana julija

karmen marija

estera

ana marija

Za punčko so mi všec sledeča imena:

Adrijana
Sofija
Adrijana Sofija(skupaj)
Lea
Gordana

Za fantka pa:

Sebastijan
Velimir…

a želim ti, da bi čimprej našla bodočega očka vajinih otrok! 🙂

Srečno! 🙂

meni je všeč pa punco

maksim ali če origina napišem :

maxime
amadeja
julija

za fanta pa emanuel

pa tudi dve imeni npr.:

ana julija

karmen marija

estera

ana marija[/qu Kaj bodo igralci v telenovelah

pri nas imamo Katjo, Alekseja in Ano Kristino.
zdej pa pričakujemo še enega fanta pa smo brez idej za imena

kje pa je to pri vas? za kolik otrok pa dobivaš preživnino?

kje pa je to pri vas? za kolik otrok pa dobivaš preživnino?[/quote]

samo za enega dobivam preživnino. ker je oče drugega brezposelen. ena punca pa je od njega od prej tak da nimam jaz nič z njo (sam ime sem napisala ).

kje pa je to pri vas? za kolik otrok pa dobivaš preživnino?[/quote]

samo za enega dobivam preživnino. ker je oče drugega brezposelen. ena punca pa je od njega od prej tak da nimam jaz nič z njo (sam ime sem napisala ).[/quote]

ojej pa ti si za Jerry Springer šov. se pravi s tremi očeti, boš imela tri otroke, pa samo 700 evrov plače.

samo za enega dobivam preživnino. ker je oče drugega brezposelen. ena punca pa je od njega od prej tak da nimam jaz nič z njo (sam ime sem napisala ).[/quote]

ojej pa ti si za Jerry Springer šov. se pravi s tremi očeti, boš imela tri otroke, pa samo 700 evrov plače.[/quote]

z dvema očetoma bom imela 3 otroke. sam dok ne bo drugi oče začel delat ne bo nič s preživnino oz jo bom dobila od sklada. (žal nisem za springerja ker mislim da če te pusti v 4 mesecu nosečnosti je kvečjem žalostno ne pa za na tv.)

New Report

Close