Najdi forum

ime za fantka

Stari, to sem jaz tudi opazil – ubogi otroci :))) Ne vem no, ce bi sam rad hodil po svetu kot Klas, Silas, Tristan, Kripton, Svahil, Evfrat, Troj, Evripid, Amadej, Irenej :))))))))))). Po moje se hocejo potem starsi ful hvaliti, kaksno ime ima njihov otrok in se postavljati pred sosedi 😉 Treba je razmisljat, da naj ima otrok vsaj normalno mosko/zensko ime, ki se da normalno sklanjat in ne bo tarca posmeha. Ne vem no, jaz ko slisim Jost, se avtomatsko spomnim na sir in na Josta Schwarzkoblerja iz Visoske kronike :)))

Vidim da čist isto razmišljama stari, to nekaj ne štima :)))))))))

LP, miki

Si predstavlaš da si Azrajel?

LP, miki

Hej, fanta, eno je nesmiselno dajanje imen iz drugih kultur, ki pri mnas delujejo smešno in nerodno, drugo pa so pač imena, ki niso nenehno na tapeti… Mimogrede, Irenej je slovensko ime, Jošt pa je okrajšava za Justus (alias “pravičnik”).

Zakaj pa bi morali vsi biti Tine, Maje, Boštjani, Marki, Andreje in tako naprej in potem jih je pet v vsakem razredu z enakim imenom… Iskanje imen še ne pomeni, da jim bomo tem mali štrucam dali tako tudi dejansko ime, toda kaj je narobe, če želiš biti izviren? Seveda meja mora biti…

Včasih pa je težko že, če imajo starši malo čuden smisel za humor. Poznam namreč enega Jaka, prijaznega gospoda. Kar ne bi bilo nič čudnega, če se ne bi pisal Racman. No, to pa je res malo preveč, a ne?
T.

Edino ime, ki bi ga bila dala sinu je bilo Aljaž.
Pa kar še mi je všeč.
No, imamo pa zalo Zalo.
V.

predlagam slovensko ime – moja sinova sta Gregor in Rok – odločila se bosta pa vidva bodite srečni in zdravi!

TIMOTEJ , GAL , ROBERT , BENJAMIN , ŽAN , MIHA , TILEN , ERVIN , DOMINIK , AMBROŽ , THOMAS , ………….

Meni so pa všeč imena:Ažbe,Ožbe,Maks,Janez,Luka.Mojemu fantu pa:Grega,Aleks.

Na to temo:
tudi Zdravko Dren ni slabo, kajne?

Sicer pa so tudi meni povečini najbolj všeč slovenska imena, zraven pa tudi kakšna od drugod.
– Anže, Tjaž, Tevž, Matevž, pa Luc, Luka, Jaka, Uroš, Samo, Bine, Iztok, Urban, Jakob, Vid, Jan, Dane, Žan, Bor, Zor, Blaž, Aljaž…

Lp, Ena

Vidim da mamo čist drugačn okus:) Jaz bi izmed teh izbral samo Luka če ne bi mel druge izbire:)

LP, miki

Ko, sem z možem iskala ime za fantka (pa tudi punčko), se mi je zdelo pomembno, da je ime, ki pristaja odraslemu človeku in da se lepo pomanjša, ko je še otrok. Tako mi je všeč : Matic-Matiček
Jure-Jurček, Miha-Mihec… (zadnja dva imena sta dobila moja sinova)

Pa še malo za hec: Martin-Martinček, Slavko-Slavček…

Veliko veselja pri izbiranju ti želim.
E.

Luka- a ni to isto kot pristanišče. A če bi bila pa punčka, bi bila pa Marina?

Ja cist drugacen, matr ej!!

Meni je tudi Luka se najbolj kul od tistih. Uh, ne bi rad bil Zor, Maj, Lan, Vid, Paj, Zan, Svit. Se malo pa bodo samo se crke za ime :)))

Si predstavljas, da si Ziva Groza ali pa Kralj Matjaz :))))))))))))))) Hehe, Zdravko Dren pa Jaka Racman, te sta tudi hude :)))))))))))

Dragi Don Vito – a ti sploh veš, kaj pomeni Svit (in še marikatero drugo ime). To niso zgolj črke, pač pa je slovenska beseda za jutranjo zoro…
Svitanje je čas, ko se dela dan… ime mi je ljubo ne le zato, ker je pač tako ime mojemu sinu, pač pa tudi zato, ker ima tak opitimistični prizven…
T.

Al pa da sn……………….Don Vito :)))))))))))))))))))))))))))))

LP, miki

Živio, tudi pri nas imamo Zalo in Aljaža. Vmes pa še Marišo.
Pozdrav!
Nina

Miha, Matevž, Blaž, Grega

Mi imamo Blaža, čeprav je meni najbolj všeč ime Jon.

Pa še to: fantki ki nimajo črke r v imenu so “baje” bolj pridni, mirni, bolj zdravi…
Na sploh imajo krasen karakter. To je mnenje ene pediatrinje iz Maribora. Sama presodi, če to drži!

Pozdravček in veliko sreče!

Jaz tud Miki ne bi bil :))))))))

Ojla,

Sicer so tu že natresli imen, pa naj jih prispevam še nekaj:

Žan Luka, Ambrož, Izak

Pozdravček,
A.

New Report

Close