Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Hura za Kebra!!!!

Hura za Kebra!!!!

In a tako misliš o ljudeh, ki jim zaupaš svojega otroka po 8 ur na dan ali še več??

Će si starš potem si bolj slab, ker takšnim ljudem jaz otroka ne bi zaupala, če bi o njih tako mislila.

hehehe glede znanja in odgovornosti se lahko pa samo smejem..saj te ne poznam, posploševanje pa tudi ni moja lastnost!

Lina

HALOOOOOOOOOOOOOOOOO?

Ja, a ste še vedno na strani zdravnikov? Sedaj, ko so jim dokazali, da imajo plač e že izenačene s sodniškimi …. bodo štrajkali pa za boljše pogoje za paciente!

Preberite njihov oglas v Delu! Sej se bom še zjokala. Nej raje delajo, kot je treba, na pa da na vratih piše, da začne ob 7 uri pa se prav milostno in počasi .. slabe volje primaje ob 15 do 9 ure …nas pa 50 naročenih… A TO BO PA POL BOLŠ??
LEPO VAS PROSIM? Pa čakalne dobe??? Ob prejšnji stavki so obljubili njihovo skrajšanje? So obljubo izpolnili ? Imate izkušnje??? Imate dokaze ??

Naj v svojem rednem delovnem času delajo kot je treba, pa bo prec samo še 50 zdravnikov premalo …, pa čakalne dobe se bodo tudi skrajšale.

Pa še nekaj: če so tko zelo utrujeni, da so pacientom že “nevarni”, DRAGI MOJI, IZOGIBAJTE SE SAMOPLAČNIŠKIH AMBULANT NA KLINIKAH, KAJTI V NJUIH ZA DRAGE DENARCE DELAJO UTRUJENI , VAM NEVARNI ZDRAVNIKI!

Je pa res zanimivo, da pri nas štrajka samo elita… delavci v fabrikah, pa še kje si ne upajo, reveži, pa bi imeli za kaj!

Tko, še bi se našlo kaj!

Bravo RIBICA:))

Malo kdo si upa to povedat, ker se boji zdravnikov. Misli, da če bo rekel kaj proti njim, da bo pol kar umrl:))

Men se edin sestre smilijo..one res delajo…pa nekateri posamezni zdravniki, da ne bomo posploševali…

Večkrat gledam razne zdravniške nadaljevanke..kjer se vsem zdravnikom nekam mudi in kako se zavzemajo za paciente..pa sem res ugotovila, da je to samo film..hehe jaz sem bila že večkrat na urgenci ali v bolnici pa še nobenega zdravnika nisem videla, da bi se mu kam mudilo:))

Na urgenci je v čakalnici starejša ženska umrla, pa nobeden ni prlaufal..tko ko ponavad v filmih…po TV so pa rekli, da je bil pač samo čas smrti v vprašanju in da niso mogli pomagat..ne da niso mogli, niti POSKUSILI NISO!!!!

Moja splošna zdravnica pride v službo ob 8 00, po 12 oo uri pa ne sprejema več pacientov, ob 13 oo pa gre domov!!!

Vesna

Saj takim ljudem ne bi zaupali svojih otrok, ce bi imeli izbiro. Osnovna sola je namrec OBVEZNA, draga moja. O vas solnikih pa, daj nehaj, polni delovni cas je 22 ur na teden ali nekaj takega. A se morda doma pripravljas se 18 ur na teden.

Jaz kot inzenir sem v sluzbi 42 ur, pa moram se zvecer in ponoci delati.

Sicer pa, saj se poznamo. Kdor v nasi generaciji ni bil sposoben za matematika, je sel za ucitelja matematike. Clovesko ste pa z redkimi izjemami en velik odpadek, sicer pa to dokazujes tudi ti osebno s sviojimi izjavami.

Draga Vesna,

se strinjam, kar se sester tiče, zdaj, ko zdravniki štrajkajo pa sploh ! Tudi to je res, da niso vsi isti… žal so izjeme zelo redke!

Spoštovana Maja!

Naj še jaz nekaj dodam, čeprav se mi zdi, da je tale tema spet predaleč zašla.
Od majhnega si nisem želela nič drugega, kot postati profesorica. In res, ko sem diplomirala, sem bila neizmermo srečna, šla v službo in z ljubeznijo učila. Otroke imam rada, učim na predmetni stopnji, z njimi se odlično razumem.
Plače imam po petih letih 110 tisočakov. Ko je mož (ha, inženir) videl plačilni list, se mi je najprej smejal, sedaj se ne več. Kaj naj rečem, zagnanost me je nekako minila, čeprav še zdaleč nisem materialistka. Šele v službi sem spoznala, kako zelo zaničevan je moj poklic. In prišla do spoznanja, da si ne želim celo življenje poučevati.
Zato sem se odločila, da bom postala inženir, tako kot ti, draga Maja, učijo pa naj drugi.
Ne bom pisala o delu učitelja, ki ga tako ali tako nima, o počitnicah, ko smo kar naprej doma, o delovnem času, ki ga tako ali tako nimamo, celo o tem, da smo, kot si napisala, nesposobni in odpadek človečko gledano.
Ko bom diplomirala, ti sporočim naslov, morda me prepoznaš med vsemi nesposobnimi za matematiko.

Lep pozdrav, Alja.

Spostovana Alja!

Ne vem, kaksen je tvoj placilni list, ampak moj sosolec s faksa je ucitelj in ima krepko vec kot 110 tisocakov. Vecina uciteljev najbrz tudi. In to za delovni cas, ki je, ce upostevam poleg slavnih 22 ur tedensko se pocitnice, vec kot za polovico manjsi od mojega.

Sicer sem pa tudi sama sla skozi solski sistem in ga tako na lastni kozi dozivela: ucitelje, ki ne marajo tistega, kar ucijo. Take, ki smatrajo vprasanje, postavljeno iz zanimanja za snov za osebni napad nase (najbrz zato, ker ne znajo odgovoriti). Take, ki zatirajo normalno otrosko zvedavost in radovednost, dokler ne ostanejo samo se za tocke boreci se otroci, polni stisk. Zato ja, odpadek ni pretirana beseda. Pred nasimi ocmi unicujejo cele generacije otrok in kmalu bo tudi moj na vrsti.

Res, spoznala sem tudi drugacne ucitelje, ki so se razdajali, ki so res imeli radi svoj predmet in so ga poskusili priblizati ucencem. Na zalost so bili v veliki manjsini.

brez komentarja

Aja pa še nekaj…delam z duševno prizadetimi otroki..s težjimi motnjami…veliko se pripravljam doma..vsak trenutek mislim na njih…včasih lepim in sestavljam material še več kot 18 ur na teden, ker ga sproti uničujejo zaradi njihovih motenj.

Seveda imaš izbiro..lahko sama najameš učitelje za ustrezne predmete na domu..in sama izbereš in pošteno plačaš.

Izvoli..me zanima če ti bodo delali za 100 000 SIT vsi skupaj.

Ampak izbiro pa imaš!!

Pa mal se ohladi, saj ti nobeden nič noče…ampak ponavadi ni tisti bolj pameten, ki o drugih govori da so neumni!!

Lina

Živjo

Sam sem inžinir z magsterijem in malo pred doktoratom. Ženska inžinirka s takšnimi izjavami ne more biti inteligentna. Verjetno ti šefi ne pustijo do besede, pa se tukaj repenčiš.

Sam imam otroke in cenim učitelje, ki jih poučujejo. Današnji otroci so zelo težavni, imajo glavno besedo, veliko jih zanima, nič se jim ne smerečt in podobno.

Jaz priznam da 24 otrok v razeredu nisem sposoben imeti in poučevati, zato sem se odločil za drug poklic. Učitelji pa kar ne poslušajte takšnih nezadovoljnic, smo ljudje, ki vas cenimo.

Daj daj, a te mož zatira Maja, ali te noče zvečer ….

Zdravo
Maja

Malo bolj bodi efektivna v službi, pa boš imela doma manj dela!

Dragi ljudje, pa saj se ni treba zmerjati na taksnem nivoju in s taksnimi besedami.Vsak pac misli, da dela najvec in dobi najmanjso placo.zato pa zdravniki strajkajo, pa solniki, pa policaji….glede mene… sem samo povedala svoje mnenje…kje pa delam , pa sploh ni relevantno…saj bi dodala karbit na ogenj in potem bi se tudi pri meni naslo to in ono…pa kaj bi lahko delala v sluzbi, pa delam doma…pa sploh ni v tej temi govora o tem…povem naj samo to, da moram biti v sluzbi celih osem ur zelo zbrana, pa recimo nimam vmes odmora…

Lp Mojca

Edina ki je zmerjala pri tej debati si bila ti Mojca, zdaj pa pojej kar si skuhala. Res bi se ti splačako paziti na besede, ki jih izbiraš ko debatiraš in ko se vključiš v debato ne žali.

Jaz sem šele zdaj prebrala in vidim problem samo pri tebi, pri Lini se sicer vidi da je razočarana in jezna, kar ji pa verjamem, sploh če ima opravka s podobnimi ljudmi kot sta Mojca in Boki.

Lepo se imejte

Pika

Prav ti ves kaj o tem, s 22 urami ali se manj tedensko!!!

Ni problem moz, problem je solski sistem in solniki!

Ja, potem pac nisem inteligentna, kaj ces, Vsi pac ne moremo biti…glavno, da si inteligenten ti. In solniki, seveda.

Draga Pika, se enkrat si temeljito preberi VSE poste….potem presodi cigavi posti so zaljivi..

Lp Mojca

Eno so filmi, eno je realnost.

8 ur na dan vsak dan celo leto, 30 al kok let biti skos 100%, prlaufat k vsakemu pacientu, za vsakega poskrbet in nato še kasneje mislit o tem – verjetno se ti strga, če bi bil nonstop 100%. Na TV filmih so prikazani zdravniki v idealu.

Nevem kaj je bilo s staro gospo – samo v realnosti se nekaterim ljudem ne da več pomagat in je včasih boljše pustiti naravi, da poskrbi za njih.
Morda je bil ravno v tistem trenutku nekdo, ki je pomoč potreboval in ki se ga je dalo rešiti. Precej nehumano…samo resnično življenje ni lepo.

Delavec v tovarni…. in zdravnik…. izobrazbo mata isto, oba enako odgovornost… ja obema enake plače.

New Report

Close