Najdi forum

Hujšanje, ker je res že treba!

Shujšaš lahko edino z zmanjšanjem vnosa hrane. Telesa si z eno rekreativno telovadbo ne moreš toliko preoblikovat, da bi to ful bodlo v oči. To lahko storiš izključno z načrtno, intenzivno vadbo vsaj eno uro na dan NA FUL, ne z neko aerobiko.
Potem so pa izjeme, ki pač potrjujejo pravilo. Imam prijateljico, ki ima po naravi tako veliko mišičnega tkiva, da bog ne daj, da bi se še s športom ukvarjala, ker bi bila kot bodibilderka. Če hoče obleči krilo, ne sme dan prej niti za 10 km na bicikel, ker dobi meča kot fuzbaler.

Če sem jaz po porodu shujšala 30 kg, sama, brez pomoči, lahko to vsak, le v glavi si je treba pošlihtat določene stvari.

Ja, ha ha haaaa:))))

Če bo samo zamenjala količine za polnozrnate, ne bo shujšala niti grama. Sto gramov polnozrnatih testenin ima cirka isto kalorij kot sto gramov belih.
In seveda, predebel človek, mahnjen na sladkarije, bo brez problema nehal jesti cuker.

Ključ je ravno v tem, da ješ enako/podobno kot prej, le da pri zajtrku, kosilu ornk oklestiš OH, izločiš res največje grehe (pretiravanje s sladkarijami, slanimi prigrizki, alkoholom) in si privoščiš dva piškota (ne cele škatle), rebro čokolade, itd … Izbiraš sadje, ki ni preveč kalorično (recimo grozdje ima veliko kalorij), in nekako sprejmeš občutek lakote kot svojega najboljšega prijatelja. Skušaš uživati v tem, da ti kruli, da občutiš lakoto, ker to pomeni, da nekaj delaš prav! In ne greš takoj nad hrano, ko si lačen, pač pa spiješ malo vode in še malo počakaš ….
[/quote]

Jaz sem na ta način shujšala v dveh mesecih za 8 kg brez gibanja.
Če ji bo pa krulilo v želodcu, bo telo prepoznalo pomanjkanje hrane in preklopilo na varčevalni način ter upočasnilo presnovo. S tem se ni za igrati.

Pravno opozorilo: tole branje ni za občutljive! Velja za oba spola!

Butajte vame kolikor želite, ampak vsako leto isto, drage moje in dragi moji. Najprej cel november in december teme po raznih kulinaričnih in drugačnih forumih češ kaj bomo pa letos za praznike pekle, pa kje se dobi poceni maslo ali margarina, kaj boste pa vi dale na mizo, teme a la božična večerja, novoletna večerja, pa sarme za novo leto, pa pogostitve v službi take in drugačne. In v menijih poleg masovke piškotov in drugih s putrom, cukrom in sladko smetano nabasanih sladic še francoske in drugačne obogatene solate, pa razne bogate smetanove omake, da o drugih prigrizkih in tolstih mesninah sploh ne govorim. Saj se vsi pregrešimo, hvala bogu, pravilno!, ampak ljudje… a je res treba v decembru nekontrolirano zbasati v usta vse, kar vidite, pol pa stokati po forumih, kako se shujša? In ste si cel december govorili, samo še tale žurka, samo še tole, samo še božič, samo še novo leto, ane? Dajte no. In pol se obvezno od prvega januarja dalje odpirajo teme kako naj shujšam, pa o postenju, pa o raznih hitrih dietah z jajci, ločevalnih, blablabla.

Avtorica! V glavi pošlihtaj in se odloči! A želiš hujšat zase, ali pa za moža, fanta, sodelavca slučajno? Da ne bi! To naredi zaradi zgolj in samo zaradi sebe! To je prvo! Naj ti ne bo motiv, da te bo pa zdaj sosed lepše gledal, ko boš konec januarja šetala okoli z manjšo ritjo. Ker je pač lajf tak, da se bo ta kao motiv od soseda hitro ogrel za kakšno drugo migico, ti pa v tolažbo navali narode na Domačico. In februarja jovo na novo spet odpirat temo, kako se shujša. NOT! Če hočeš biti seksi, vitka, zdrava in fit, si najprej dotupi, da je to ZARADI TEBE, ker si se ti tako odločila ZASE in dalje si dotupi, da to ni nobeno odpovedovanje in trpljenje, ampak odločitev! In pri sebi iskreno razpucaj, kaj ti pomeni več. Biti fit, zdrava, vitka, ali pa uživati v plemenitih užitkih hrane in poleti trpet tist teden sramote na plaži. Vsak nutricionist ti bo povedal, da ga ne srat z raznimi omejenimi dietami, temveč da jej raznoliko, a bistveno manj! Me slišiš? Bistveno manj! Špagetov za tvojo pest, zrezek v velikosti tvoje dlani. Kenslaj bel kruh, od tega ne more biti nič dobrega. Cuker omeji, zaradi tistega zjutraj v kofetu te ne bo noben dohtar postrani gledal, zaradi petnajstih čokoladic, napolitank in bombonov na dan te pa bo, pa še kakšni izvidi čez par let ne bojo več štimali. In zvečer ga ne srat s sladkarijami in drugimi hidrati a la krompir, makaroni, kruh, riž. Zvečer po vadbi samo beljakovine in zelenjava. Na primer piščanjčji zrezek in solata. Ali kocke sira in narezana paprika. Ali grška solata z olivami. Mini pice si naredi, isto kot originalne, le da so namesto testa koluti jajčevca za podlago mini picam. Super dobro! Remember: brez hidratov zvečer, ker sicer je to isto, kot da si jih direkt na boke nalepiš! In obvezno vključi gibanje VSAK DAN. Še enkrat: VSAK DAN. Naj ti postane gibanje nekaj sproščujočega (itak ti bo, to so endodorfini, a o tem tu en bom). Sprehodi so za začetek ok (pa še to v smislu hitre hoje, da ti pulz naraste in zašvicaš – ne pa da šetaš iziča in gledaš izložbe, to ni to), ampak za tisto, kar pa ti hočeš, pa dolgoročno ne, žalibog. Če hočeš čvrsto in vitko postavo, to pomeni garanje v telovadnici ter zmernost (!!!) pri hrani. Ne se po vadbi pol zvečer nabasat s hidrati, češ, saj sem švicala, zdaj pa lahko. Napaka! Najbolj ti bo zbijala kile kombinacija mesa + zelenjave zvečer po vadbi, pa še zdravo je. Ne verjameš? Poskusi! Na primer telečji zrezek in zelena solata po vadbi. Boš videla! Grehi so seveda dovoljeni, da smo si na jasnem, a to so izjeme, ne pa da je zmernost izjema, greh pa pravilo. In kadar grešiš brez slabe vesti, boš vedela, da si na pravi poti. In dobro si zapomni: cena kao odpovedovanja je vedno natanko toliko visoka, kolikor je zadovoljujoča nagrada tvojega garanja. To velja brez izjeme za vse, pa naj gre za hujšanje, samodisciplino, vadbo, šparanje denarja, študij itd itd.

In ko boš enkrat v fazi, ko boš točno vedela, kako ni kaj, boš že sama sebe poznala tako dobro, da ti bo jasno, kdaj si lahko privoščiš pico in pohanega piščanca. Jaz, ki sem dala vse to skozi, sem si včasih to privoščila enkrat na teden, češ, zdaj pa lahko grešim. Potem pa rata telo tako izbirčno, da to ni res 🙂 Ampak to boš pa čez nekaj mesecev videla, kaj mislim.

Marsikomu tole ne bo všeč, ampak bila sem le iskrena.

SREČNO!

Čist dober si tole povedala.
Jest približno tako delam že leto-edino za po vadbi zvečer jem skuto,jogurt,kosmiče.Se tudi pregrešim-samo zjutraj, pa vikende.Ni treba glih eno uro migat-pol pa sigurno-intenzivno-pa jih bom drugo leto 50.Pa še nekaj je zanimivo-ko migaš redno ,ti hrana potem sploh ne diši več tako.
Tako da ja-MIGAT da srce tolče nad 130 pa bo.Seveda pa začet počasi-ne se zagnat,če nisi v formi-bo pa ta s časom naraščala in bo šlo vedno lažje.
Aja,pa še nekaj-dokler vaj ne delaš s težavo-tudi nič ne delaš-mora bit težko,takrat kuriš.
Tudi sama sem si december malo privoščila-sedaj pa nazaj v sistem.Vsem ki boste začeli želim veliko uspeha-pa ne obupat-bolje 5 počepov kot noben…Danes 5 po 7 dneh 10…itd…

Jaz sem zacela s hujsanjem novembra. Imam kar veliko za zgubit, a recimo sem se pred tem bozicno-novoletnim norenjem s hrano, uspela tako nastimat, da sem bil tudi med prazniki disciplinirana in nisem odstopala od svojega plana. Sem uspela zgubit 1.5 v zadnjem tednu.
Vsak sebe sam najbolje pozna. In tako si naj tudi sestavi jedilnik. Recimo, ce meni nekdo napise ukini ves sladkor, je kot, da mi ne bi napisal nic, ker jaz recimo obozujem slano in mastno. Tako, da najbolj vsak pri sebi ve, cesa je prevec, in to je potrebno crtati ali pa vsaj znatno omejiti.
In glede vadbe…vadba je kot glasba, nekdo ima rad pop, nekdo rock, techno, rap, jazz…Ce nekomu ne disijo naprave v fitnessu, po drugi strani pa noro rad plese, pol naj raje plese 1h ali vec. Vsakomur svoje…
Kreativnost, ki jo clovek poseduje in se z njo tako razlikuje od drugih zivih biti, je ena keasna stvar, in jo je moc uporabiti tudi pri hujsanju. Ne rabi le to biti najvecja muka na tem scetu, lahko je prav zabavno…
Vsem, ki smo v procesu topljenja mascobnih zalog zelim obilo uspeha in vse dobro v novem letu.

Dobro ste nekateri zapisali, tudi tisti, ki ste me za ušesa.
Kot si zapisala zadnja avtorica, tudi pri hujšanju moramo bit kreativni. To mi je zelo všečno napisano, nikoli nisem na izgub kil pomislila na ta način! 🙂
Za začetek bom (pravzaprav sem že) prevzela nasvete, ki so najbližje mojemu mišljenju, jih bom pa kreativno uporabila:
1. dopoldan jej sadje,
2. ne jej oh in beljakovin skupaj,
3. Med obroki naj mine vsaj tri ure,
4. pij veliko vode,
5. ne jej po 18 h
6. začni migat vsaj pol ure dnevno.
Če boš čutila željo po sladkem, pojej banano, nekaj orehov ali jogurt.
V hladilniku imej ves čas pripravljeno narezano sadje (mešano, kar imaš rada) ter zelenjavo (kakšen korenček, češnjeve paradižnike, papriko).

Začetek bo tak, potem bom nadgrajevala in dopolnjevala. Uspelo mi bo, trdno sem odločena in to delam predvsem zase!

Samo da ne boš debelo gledala, če kile ne bodo šle dol. Namreč, sadje v velikih količinah redi, sploh banane. Seveda je bolje, da poješ banano namesto tablice čokolade, moraš pa vedeti, da banana NI sadje, ki bi pomagalo pri hujšanju…. V času juge so bile družine s slabo hranjenimi (podhranjenimi) otroci deležne ravno banan, da so jih “spravljali” pokonci.
Kot drugo pa ti svetujem, da stavek “Dopoldan jej sadje” obrneš tako, kot je mišljen: Sadje jej dopoldan (in ne popoldan). In to ravno zaradi sladkorja – OH! Najbolj kalorično sadje je grozdje in banana, torej se tega dvojega izogibaj.

Odlično napisano!

Sem tik pred meno, ko je težko shujšati, pa sem v dveh mesecih izgubila 8 kg tako kot sem napisala prej. Na jedilniku je bila vsak dan vsaj ena banana. Tudi sedaj je še tako. Banane imajo malo več kalorij, imajo pa tudi veliko koristnega. Za zajtrk še vedno jem jogurt z bananami, oreški, lanenimi semeni… Potem pa še za malico, ko mi zaprija kaj sladkega, eno banano.

“začenjam”
Drži se tega,kar je oštevilčeno,pa ti bo uspelo 100%,tako kot je meni.

Še to sem pozabila napisati:
Ni težko shujšati,težje je to težo potem vzdrževati!
Če se boš vrnila na stari način prehranjevanja,se boš itak zredila.
Jaz se po treh letih nisem,ker se še danes držim istih smernic.
Želim ti veliko uspeha,Lp

Tudi jaz se tako prehranjujem,izgubljam kilograme,počutje odlično.

Namesto navadnega kruha si spečte dietni kruh. najdete pod iwkan kruh. Na hrvaških straneh. jaz sem samo zamenjala za ta kruh in nisem jedla nič iz moke in sladfkarij in sem v 3 mesecih shujšala 10 kg. Še 10 jih moram pa bo:):)

“Samo povem” – hvala za namig glede proteinskega kruha. Me pa zanima kaj je “posneti kravji sir”? Je to dejansko mleko, skuta ali kaj tretjega? Glede na videno sliko bi rekla, da je skuta….
Prosim za pojasnilo s strani nekoga, ki obvlada hrvaščino.
HVALA in srečno avtorici posta!

Hvala, super ste vse!
Tale recept za kruh bo zelo prav prišel, spekla ga bom čez vikend. Verjamem, da bo dober.

Motorola,
posnet kravji sir je posneta skuta. ga boš ti tudi pekla? 🙂

sem poiskala recept za kruh, pa me zanima, kaj so to “zobne mekinje”? Ovseni kosmiči ali kaj drugega? Hvala za odgovor!

Dobesedno so ovseni otrobi, komot pa ga narediš z ovsenimi kosmiči.

Indira je stradala. Po cel dan ni jedla, zadnji dan pred tehtanjem niti vode ni pila. Pa ne samo ona. Saj to je med oddajami vse prišlo na dan, kako ne veste? Ne zgledujte se po teh tekmovalcih ker to je bilo vse prej kot zdravo in grem stavit kar hočete, da tudi ne bo trajalo. Vsaj pri večini.

New Report

Close