Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost huda endometrioza

huda endometrioza

Najbrž bi bila ok tudi fruktoza. Pri montignacu je dovoljena namesto sladkorja.

odsotnost, srečka, hvala;-)

pozdravček

Srečka fruktoza je enako sladkor. In pri dijeti ni dovoljena. Kolikor vem, je dijeta za endiometrozo enaka dijeti za kandidijazo, kjer niti sadje ni dovoljeno. Oziroma je dovoljeno samo kislo sadje v majhnih količinah. To je podobna dijeta, kot jo imajo diabetiki. Tudi oni ne smejo fruktoze, lahko vendar v res majhnih količinah.

Sama uporabljam samo stevio in pa občasno kak agavin ali javorjev sirup. Vendar res v majhnih količinah. Recimo, če se hočem kdaj potolažiti, si spečem kako pecivo s temi sladili. Je pa res, da je prvi mesec dijete najhujši, saj telo kliče po sladkorju. To je kot ena abstinenčna kriza, ki mine po 4 tednih. Potem se ti sladkega niti ne “lušta” več.

Odsotnost,

koliko časa pa že prakticiraš S to dieto? Jaz sem jo preučila kar dobro, se uspela kakšna 2 meseca tudi popolnoma držati, potem pa je prišla na vrsto laparoskopija. Sedaj volje prave še nimam, razen, da sem v 80% črtala ven mleko in mlečne izdelke, meso. Sladkorja, kofeina mi ne uspe. V glavnem, zanimajo me rezultati, v primeru, če jo prakticiraš že dlje časa. Hvala ti za informacije.

LP

V novejšem času se pojavlja zelo veliko opozoril strokovnjakov glede škodljivosti fruktoze. Tule je link do enega članka, če pa poguglaš, pa jih lahko najdeš še veliko.

Vsi članki na to temo dovoljujejo fruktozo oz. sadje, celo spodbujajo, da jemo čim več presne hrane, torej sadja, zelenjave, oreškov. Seveda vsako pretiravanje škodi, tud ni fajn 5 jabolk pa 1 kg jagod pojest na dan, zmerno torej. Malo si preglejte strani v angleščini, ker v slovenščini ni dosti napisanega.
Kot sladkor je mišljeno bolj to, da se odpovemo sladkanju čajev, sladkim sokovom, pecivu, slaščicam.

Mene zanima, če je katera tukaj, ki jo je operirala dr. Ribičeva. Koliko časa ste čakale na operacijo in ali ste bile zadovoljne z njo?

Dobra stran: http://www.endo-resolved.com/diet.html

ajerdna123 jaz jo prakticiram ze tri leta. Ampak zame je to bolj kot način bolj zdravega življenja. Je bilo pa tako, da so mi diagnosticirali endometriozo, vendar so rekli, da bom pač operirana, ko bo to potrebno. Potem sem začela z dijeto in kakšno leto po tistem sem sla zaradi neplodnosti na laparoskopijo. Ginekologinja ni mogla verjet izvidiom, saj endometrioza skoraj ni bilo. Nekoliko so bili samo še povečani jajčniki zaradi PCOS. Tako da jaz sigruno verjamem v prehrano.

mia2345 verjemi, da je potrebno sadja čimmanj. Če pri dijeti ne smeš OH potem tudi s sadjem (sploh sladkim) ni za pretiravat, saj se OH in sadje enako presnavljata. Jaz recimo na dan pojem dve kisli jabolki in kakšno grenivko. Sladkega sadja pa ne uživam, ker je enako, kot bi užival navaden sladkor.

Moja nona je diabetik, in na začetku “svoje kariere” si je privoščila fruktozo, ker to pa lahko, ker ni sladkor. Skoraj je padla v komo od prevelike količine sladkorja. Tako da, čimmanj sadja, če že pa naj bo res kislo. Recimo kisel ananas, kisla jabolka, mandarine, limone, grenivke … Jaz uživem prevsem zelenjavo, res pa je, da sem že od nekdaj velik ljubitelj zelenjave. 😉

Pri protikandidni dieti ne smeš jest OH, tudi pri sladkorni so OH omejeni, to mi je jasno. Ampak pri dieti za endometriozo piše kvečjemu to, da ne smeš jest pšenice. OH iz npr. pire, rjavega riža in sadja pa so dovoljeni, vsaj kolikor sem brala članke. Me pa veseli, da si s hrano izboljšala stanje.
LP

Odsotnost: hvala za info, torej tebi je pomagala. Tudi jaz verjamem, da je veliko v prehrani, zato jo poskušam prakticirati koliko se le da. Torej lahko sklepam, da se ti ni ponovila? A potem ti je uspelo zanositi?

Mia 2345: jaz sem bila letos marca operirana pri dr. Ribičevi, termin so mi dali v začetku januarja. Bila sem res zadovoljna, ker je dr. Ribičeva zelo vredu (vse jo lahko vprašaš, hkrati se trudi vse pojasniti), enako velja za ostalo osebje.

LP

Endometrioza nastane kot posledica blokirane limfe v predelu trebuha. Zakaj pa je limfa blokirana, pa je treba raziskati. Šele nato, ko bomo vedeli vzrok (pri vas!), lahko zdravimo. Endometrioza je največkrat posledica alergije na pšenico, in alergije na kravje mleko. So pa tudi še drugi dejavnosti, kot so glivice (na primer kandida) v črevesju, kronično vneti mandlji, grlo ali mehur, mrtvi zobje.

In glede na izkušnje, ki jih imam s kandido, se mi zdi le ta glavni razlog. Vse ki imate probleme z endometriozo, si zjutraj na tešče testirajte slino na kakndido. Če nimate kandide (ima jo vsak tretji človek) potem lahko jeste tudi sadje in OH iz drugih žit kot je pšenica, drugače pa jaz priporočam protikandidno dijeto.

Sej tudi pri tej dijeti uživaš OH, ker se jim tako ali tako ne moreš izogniti, vendar je treba paziti, da jih je manj in da so tej “dobri”.

ajerdna123 ne ni se mi ponovila, glede zanositve je pa druga zgodba, saj je pri nas bolan partner, tako da sva v postopkih v tujini.

A je katera poskusila z akupunkturo? Vem, da endometrioze ne bi odpravila, bi pa mogoče odpravila bolečine?

Glede blokirane limfe ne vem, brala pa sem, da je vzrok za endometriozo največkrat hormonsko neravnovesje – preveč estrogena, ki se ga lahko do neke mere znižuje s prehrano.

Prvi odstavek si kar kopirala od sosednjega foruma- zdravilec dominik

Jaz sem tale njegov odstavek kopirala pušenjaku in sem dobila kontra odgovor. In ja, se kar malo strinjam z pušenjakom, saj sem se tudi zdravila pri drugih zdravilcih, pri homeopatih in mi noben ni povedal to, kar tale zdravilec tu navaja

Naj še povem, da sem se jaz zelo strogo držala tele diete, kar ti pišeš 1 leto, res zelo zelo strogo in so moje bolečine bile še vedno iz meseca v mesec hujše, na koncu pristal ana operaciji črevesja- odstranili endometriozno bulo v črevesju- blokada črevesja. Rasla je kljub dieti- torej prehrana in diete niso nujne da delujejo. Jaz sem se diete še naprej držala, še v nosčenosti- super je bila za izboljšanje kakovosti celic, za izgin alergij, glavobolov…. počutje fenomenalno. Ampak pri meni ne deluje proti endometriozi, saj se mi skoz ponavlja, kljub dieti.

Pa to je nekaj normalnega, saj je dokazano, da nekaterim ženskam izgine sama, nekaterim se nikoli več ne ponovi po odstranitvi- pa vseeno ne spremenijo način življenje, ne prehrano, ne nič…. in nekaterim se skoz ponavlja. Tak da lahko se poskusi, ampak ni mus da deluje. Noben še ne ve zakaj, kako nastaja, kako odstranit razen operacije…

Dieto pa lahko samo pohvalim, samo ne za endometriozo. In zaradi obupanosti in strahu po še eni zapori črevesja hodim tudi na limfno drenažo- odpiranje limfe…. nimam kaj izgubit, probat ni greh, samo ni za pričakovat čudežev. Jaz kar vse poskusim

Glede OH, pa je tak, ne sme se jesti enostavnih OH, sestavljene se lahko. OH so pomembni za človeško življenje tako kot vitamini in minerali in ni jih pametno popolnoma izključit..

http://med.over.net/forum5/read.php?19,6838875

sem še kopirala od pušenjaka odgovor

In meni j enjegov odgovor tudi bolj logičen- če gre res za estrogenom podobnim snovem- hormoni. Znano je da jo lahko zatremo z KT, nosečnost, dojenje…. ne vem no

Bi se kar strinjala z miš1. Me pa zanima, kje si dobila podatek, da se nekaterim ženskam po odstranitvi ne ponovi nikoli več? Jaz sem povsod brala, da se tega znebiš šele v menopavzi in da se vedno ponovi.

No, meni se je ponovila kljub hormonski kontracepciji (nuvaring obroček), v bistvu takoj po prvi menstruaciji (po operaciji sem jemala kt brez prekinitve), ko sem prešaltala na nuvaring in imela vmesne menstruacije, pa se mi je ponovilo takoj.
Na UZ zadeve na začetku ni bilo opaziti, ginekologinja mi je preverila tudi marker CA 125, čeprav dr. Pušenjak pravi, da to ni zanesljiv pokazatelj, in je bilo vse v mejah normale.
Bolečine so bile hude, kljub ketonalu, ki sem ga jemala (po njem mi je bilo grooozno slabo).

Moje mnenje: z dieto se endometrioze ne da pozdraviti, kakšne ciste in to ti morajo odstraniti kirurško. Zna pa bit, da se potem razvija počasneje oz. se z dieto zmanjšuje bolečine. Jaz sem pred enim letom imela protikandidno dieto in med menstruacijami nisem imela nobenih bolečin, kar je bilo prvič po XX letih. Endometrioza pa je vseeno ostajala. Si pa ne predstavljam, da bi bla brez OH ali sadja. Važno je, da smo na splošno zdrave, da imamo močan imunski sistem, ker se potem telo lažje bori proti bolezni, kakršna koli že to je. Pazite, da si ne boste z raznimi dietami na dolgi rok škodile …

Mia, na tole sem naletela mad prebiranjem člankov, forumov, izkušenj…., pa tudi 2x po operaciji sta mi ginekologa to omenila. Je kar nekaj žensk, ki po prvi laparo nimajo več težav in nikoli več E. Ne znajo si razlagat. Samo rekli so mi, da lahko se bo ponovilo, lahko ne, lahko čez 6 mesecev, lahko čez par let. Ker so mi p aže odstranili del črevesja, pa so mi rekli, da ne smem razkirat in obvezno moram biti na KT. Sem hotela mireno ali kar koli bolj “normalnega” od KT, pa so mi vs eodsvetovali. Edino KT so tiste, ki jo zavirajo. oBROČKI, MIRENE, HORMONSKE INEKCIJE…. niso na ta način in je ne bodo preprečevale- to mi je povedal pušenjak- v arhivu probaj zbrskat. Ko sem dojila sem bila na kT že prvi mesec, sicer sem dobila take, ko jih lahko jemlješ med dojenjem, ker so pa švoh in sem skoz krvavela, pa sem tudi takoj, ko se je nehal dojiti prešla na logest

Šit je, ko imaš sranje z neplodnostjo, ko ne moreš zanosit, pa moraš vseeno žret te tablete- tragikomičnost:-(.

Kar se tiče diete, hm jaz ne bi rekla, da čisto nič ne pomaga. no meni ni. Sem pa prepričana, da lahko nekomu. Pri prvi laparo mi je celo ribičeva (ene 6 let nazaj) omenila pšenico. Nekaj zmernega itak ne škodi, da bi odsekal vse OH in sadje pa nikakor- lahko več škode kot haska.

Vsak teden, vsako leto j ekaj novega o E, vedno kaj drugega, še vedno pa je ena velika uganka. Mene je kar šokiralo, ko so mi rekli obvezno na KT, da se ne ponovi, potem pa letos izvem, da KT sploh ne delujejo na črevesno E. Halooo? Drugo leto bo lahk spet kaj drugega. Prvatako sem zadnjič na pušenjakovem forumu prebrala, da za zatretje endometrioze bi moral jemat KT non stop, brez prekinitve- ne tako kot običajno, ko imaš 7 dnevno pavzo vmes.

Zato pa pravim, sto ginekologov sto čudi, in ena velika uganka. Ribičeva je nam v sobi rekla, kdor bo odkril zakaj E in kako se je rešit… bo dobil nobelovo nagrado. Pa ji kar verjamem


Ja, tudi jaz sem to brala, ampak meni je ginekologinja po 6 škatlicah KT brez prekinitve rekla, da ne smem več jemat brez prekinitve, ampak normalno, s premorom. Še ginekologi si niso enotni in kako naj potem me vemo, kaj je najboljše za nas???
Bi blo pa meni čudno jemat KT brez prekinitve npr. 2 leti. Bogve, kakšen učinek ima to na telo. Mogoče se ne pokaže takoj, mogoče šele na starost, kaj veš. Pa če si toliko časa brez menstruacije, imaš sesut ritem in imaš verjetno po prenehanju še večje težave z zanositvijo.

Vsem soborkam želim veliko sreče pri premagovanju E 🙂

New Report

Close