Najdi forum

pozdravljeni

moj hrček ima rdeče in malo zamaknjeno oko, tudi zapirati ga ne more(spi z odprim očesom).
a je to nevarno???
saj me res skrbi za mojega hrčka.

Pozdravljeni!
Rdečina ja lahko znak vnetja , najverjetneje zaradi nezmožnosti zapiranja vek. Oko se mora namreč vlažiti, če so veke konstantno zaprte, se roženice izsuši in vname. Svetujem pregled pri veterinarju.
LP

Vice Zaninović,dr.vet.med.

imam roborovsko hrčico in opazila sem bulo za ušesom. zanima me kaj bi bilo lahko narobe.

Pozdravljeni!
Doma imam sedem mesecev starega zlatega hrčka. Zadnja dva dni ima otečeno in pokrčeno levo tačko, tako da je pri hoji niti ne uporablja. Giblje se sicer normalno. Zanima me, ali je možno, da je tačka zlomljena in ali je potreben obisk veterinarja?
Lep pozdrav,
Anja

Pozdravljeni!
Lahko gre za tumor, ognojek.. Punkcija oz ekscizija bi bila na mestu.
Lp

Vice Zaninović,dr.vet.med.

Seveda gre lahko tudi za zlom. Sami mu boste težko pomagali, zato ga peljite k veterinarju.
LP

Vice Zaninović,dr.vet.med.

Zdravo. Imam problem, ki me je privedel na to stran in res ne vem če se ga sploh da rešiti. Imam ruskega hrčka (črnega) in me sedaj nekaj časa ni bilo doma in sem takoj opazila da ”vrečica” ni polna ampak je to nekaj večjega bolj polnega. Ima zelo ”veliko” desno stran glavice torej desno vrečico in me zelo skrbi. Tudi uhica nima več toliko dlake in sploh ne vem če se splača iti k veterinarju ker se mi zelo zdi da ima tumor. Zgleda tako in tudi pri volji ni hrček, da bi jedel ga vidim le redko kdaj. Nonstop je v hišici. PROSIM POMAGAJTE

Pozdravljeni!
Res ne vem, kako naj vam pomagam. Peljite ga k veterinarju, živali ni mogoče pregledati in zdraviti po e-mailu.
LP

Vice Zaninović,dr.vet.med.

doma imam rusko hrčico, ki je stara cca. 2 meseca. prejšni teden je skotila 6 mladičkov, danes pa smo opazili da ima pod desno tačko dokaj veliko bulo, z luknjo.. hrčica je še vedno zelo živahna in ne kaže znakov da bi jo bolelo.. hvala za odgovor

Pozdravljeni!
Lahko gre za mastitis, cisto, tumor idr. Svetujem pregled pri veterinarju.
Lep pozdrav

Vice Zaninović,dr.vet.med.

Lep pozdrav

Pred dvema tednoma sem kupila hrčico staro 2-3 mesca.Včeraj je bilo še vse vredu in običajno , danes pa že cel dan samo spi ni se zbudila ko sem ji dala hrano (kot ponavadi) .V kletki imamo na vrhu hišico v kateri spi in sama spleže gor . Danes je najprej spala v hišici potem je šla spat v drugi kot zgornjega dela nato pa je sama padla dol in zdaj spi spodaj v kotu, njene noge so narezan sepravi ne spi v klopčiču ampak še vseeno diha.Kaj naj naredim?PROSIM POMAGAJTE!

Pozdravljeni!

Obupno potrebujem vašo pomoč. Našega ruskega hrčka zelo pogosto zvečer spuščamo po sobi, da se maximalno razgiba. Je zelo radoveden, silno obožuje plezanje in je na sploh zelo aktiven. Toda včeraj zvečer se je pripetila strašna nezgoda. Po nesreči sem nekako stopila nanj, vendar ne z vso težo, saj sem takoj ko sem ga začutilo pod stopalom, odskočila. Oba s hrčkom sva nekaj časa obnemela na mestu (zame je trajalo celo večnost, čeprav je trajalo le nekaj sekund). Ko sem se sklonila k njemu je zbežal v bližnji kot, kjer sem ga lahko božala in se mu opravičevala. Na veliko žalost je ta nesrečen dogovdek videla petletna hčerka, ki joče do onemoglosti. Srce mi poka, ker ne vem ali je z njim kaj narobe ali ne. Na žalost pri nas veterinar čez vikend ne dela (smo manjši kraj), tako da me zelo skrbi kako naj dočakamo veterinarja. Naj povem, da sem nato hrčka nekaj časa cartlala v roki (tega je namreč vajen), nato pa sem ga dala v kletko. V posodico, sem mu dala tudi hrani, ki jo je z veseljem spravil v vrečko in odnesel v svojo hiško. Žal zvečer ni bil čisto nič aktiven. Zjutraj je prišel na klic iz kletke, kjer je pojedel košček sveže paprike, nato pa se že celi dan skriva v hišici. Opazovala sem njegovo telo in se mi je zdelo, da ima eno oko rahlo priprto, ostalo pa nisem kaj opazila. Je pa tudi res, da sem totalni laik in je to naš prvi hrček, ki nam delo družbo dobre 3 mesece. Hčerki zelo veliko pomeni in je nezamenljiv!

Moje srce je zlomljeno, hčerka obupana, sama pa ne vem kaj naj naredim. Mi lahko lepo prosim poveste na kaj naj bom pozorna in ali lahko kakorkoli pomagam ubogi živalci, če slučajno trpi zaradi kakršnih koli bolečin. PROSIM POMAGAJTE! Vesela bom vsakega nasveta!

Najlepša hvala in vas lepo pozdravljamo!

Pozdravljeni!
Na žalost v življenju prihaja tudi do takšnih dogodkov. Ta trenutek je pomembno, do kakšnih poškodb je pri hrčku prišlo. Da bi to ugotovili, svetujem pregled pri veterinarju. Glede na to, da je hrček po poškodbi še sam jedel, najverjetneje ni prišlo do življensko nevarnih poškodb. Vseeno se obrnite na veterinarja, na področju Ljubljane priporočam ambulanto za male živali Veterinarske fakultete ali dr. Šinkovec na naši kliniki. Tel. št. 012005180.
LP,

Vice Zaninović,dr.vet.med.

Pozdravljeni!

Danes sem pri hrčku opazila, da mu iz gobčka visi koža oz na koncu je kot tak manjši mošnjiček in izgleda naravnost grozno! Brskala sem že po internetu, kaj bi to lahko bilo, ampak nikjer nisem zasledila česa podobnega (izgleda, kot da bi mu tiste vrečkice za hrano padle skozi gobček ven in stalno si grize). Poleg tega ima na zadnjem delu moker kožušček. Prosila bi vsaj za kakšen približek, kaj se dogaja z živalico, ker jo težko gledam kako trpi, na soboto zvečer pa je ne morem peljati k veterinarju.

Lp.

Pozdrvaljeni!
Naš hrček ima ob desnem očesu majhno belo bulico, veliko cca.1mm. Bulica je podobna nekakšnemu belemu mehurčku. Mi lahko kako pomagate in mi mogoče poveste kaj to je in kako odpraviti to težavo?
Hvala!

Pozdravljeni!
Lahko gre za ognojek, tumorček ali kaj drugega. Glede na naravo bulice se odločamo za nadaljne postopke. Če se bo bulica večala, svetujem pregled pri veterinarju.
LP

Vice Zaninović,dr.vet.med.

moja hrčica missy je danes preminila:( kar naekrat je zaspala in je nism mogla zbuditi očke je odpirala a ni želela piti ne jesti otrpnila je cel dan sem jo grela da ji bo toplo potem pa je začela globoko dihati in nehala dihat.mislila sem da je zaspala globje a nise premikala več 🙁 kaj je šlo narobe do takrat je bila tako živahna 🙁 in srečna hrčica:(

Pozdravljeni!
Na žalost samo po vašem opisu ni možno ugotoviti vzrok pogina. Najverjetneje je imela že pred tem določene klinične znake, ki jih laik pri tako majhni živali pogosto težko opazi.
Lep pozdrav,

Vice Zaninović,dr.vet.med.

zivjo, doma imam hrcka starega dve leti in pol. je mogorovski hrcek in je tudi zelo suh. na hrbtu ima ze en mesec bulo. prekrita je z dlako, vendar se takoj opazi. hrcek je dolg priblizno 8cm. pred enim mesecem je zelo shujsal in se skrajsal. prosim, povejte mi, ce je to tumor ali le nabrana koza. kako naj ga zredim? ali je namig, da bo kmalu umrl? hvala za odgovore, lp

Pozdravljeni!
Za kakšno tvorbo gre, ugotovimo s pregledom. Svetujem vam, da se obrnete na dr. Šinkovec Petro, tel. številka naše klinike je 012005180.
Lep pozdrav,

Vice Zaninović,dr.vet.med.

New Report

Close