Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina hrana za ptičke zunaj?

hrana za ptičke zunaj?

Pa ti si carica…seveda je bil dlesk. Ampak pri nas ga se nisem nikoli videla. lp

naša mami pravi, da se ptic ne sme hranit s suhim kruhom, ker jim zmrzne v želodčku al se preveč napihne… al ne ki takega…

Mi imamo eno valilnico obešeno na drevesu okoli dva m nad tlemi, samo to ni dovolj za opazovanje ptic. Imamo pa tako spomladi gnezdo mladih ptičkov in je lušno opazovat, kako jih starša hodita futrat, kako se učijo leteti,… :))))
Tako imamo zdaj že tretjo ali pa mogoče četrto zimo privezano ptičjo hišico na balkonski ograjo in lahko mirno gledamo ptičke, ki hodijo jest semena… Si pa vreče s semeni kupimo že v jeseni in potem samo še čakamo na sneg (bojazen, da bi porušili naravno ravnovesje je po mojih opazovanjih odveč, ker ptice še nikoli nisem videla, da bi prišla jest, če lahko v naravi najde hrano…. očitno se ne polenijo… tko kot eni :))
Če sem jim dala jest, ko ni bilo snega ali pa – 15 °C, je itak vse ostalo… zdaj, ko je pa toliko snega imajo pa nastavljeno hrano tudi na okenskih policah.

Nanook, hvala za link! Tudi mi imamo dleska… pravzaprav so štirje in 8 siničk, začuda vrabcev letos ni (lani jih je bilo cel kup).
En dlesk je zgleda taglavni :)))) siničkam dovoli, da pridejo po kakšno zrnje, medtem, ko ptice svoje vrste mrzlično odžene. Mogoče zato, ker siničke poberejo ta drobno semenje (proso) on pa sončnična semena.

sva jih danes s hčerko opazovali skoraj dve uri :)))
super so tile ptički!

Ne, Nanook, ni bila taščica…

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

No, danes zjutraj sta spet priletela oba dleska, v druzbi vrabcev, sinick (vsaj treh razlicnih) in enih taksnih malih rumenih ptickov za katere mislim da so scinkavci. Obcasno tudi k nam prileti tascica, liscke pa ponavadi v celih jatah srecam v gozdu.

Vceraj sem vzela s seboj v gozd poleg svojih cuckov se vrecko semen, ki jih moj razvajeni morski prasicek in se bolj razvajena cincila ne pojesta. Da ne boste rekli, da se ptickom pozimi ni treba nic potruditi za hrano, sem jim jaz semena nasula v drevesne luknje in ce verjamete ali ne, sinicke so prav cakale, da sem se umaknila. Potem so se zagnale vsaka v svojo luknjo, da so samo rep in noge gledale ven! :)))))))))))) Spet skoda, da nisem imela digitalca s seboj.

Jelena, mogoce ves katera vrsta so taksne crno bele ptice malo vecje od vrabca (na daljsih nogah), ki po tleh tako smesno tekajo? Pri nas ji je veliko, vendar pozimi se nikoli nisem nobenega videla v hisici.

Sibam zdajle v knjiznico! lp

Tanja!, verjetno mislis pastirico. Je crno-belo-siva in teka tako, da se zaganja v razlicne smeri in vmes premika rep gor in dol. Kolikor vem, ne prezimijo pri nas. Nanook, imas kaksno slikico na zalogi tudi za pastirico? 🙂

Evo sliko pastirice:

Pri nas se zadrzujejo poleti pri potoku.

LP Jana

Za pastirico vtipkajte v google Motacilla alba in bo nasel slike.

Yo, kaj pa tole:

Skuiki, res gre za pastirico! lp

Noup. Ovratnik je bil bel, trebušček pa živo rdeč – ravno nasprotno od vsega, kar je meni znano oz. kar sem že kdaj videla…

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Punce, pri nas na terasi pa ima dlesk že vrsto let gnezdo. Svoj čas sta gnezdila dva, sedaj pa le še en. Sedaj so se že tako navadili, da tudi če sedimo na terasi, veselo priskaklja in odnese hrano mladičkom. Meni pa srce kar zapoje od sreče.

tole imamo pa mi :)))

Yo napisal:

> Noup. Ovratnik je bil bel, trebušček pa živo rdeč – ravno
> nasprotno od vsega, kar je meni znano oz. kar sem že kdaj
> videla…
>

Yo, je bila pinoza (Fringilla montifringilla)?

Živimo v gozdu in ko po Novem letu pritisne res pravi mraz, ko je vse zasneženo, pričnemo dajati ptičem hrano v ptičnice. Te so dvignjene tako visoko, da mački ne morejo do njih. Vsako jutro se v teh ptičnicah prav v tem času najprej nahranita dve veverici potem pa pridejo na vrsto brglezi, sinice, taščice, kalini, strnadi.. Dajemo jim pretežno sončnična semena (črna). Veverice dobita tudi kakšen priboljšek, orehe, lešnike v lupinah.
Ne se bati hraniti ptic, kljub temu opravi naravna selekcija svoje.

****************
Avtor: anonimuss
Datum: 03-03-05 00:25

Yo, je bila pinoza (Fringilla montifringilla)?

****************

Čisto mogoče, ja 🙂

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Yo, zdaj se pa odloci LOL, sem ti gor napopala fotke od pinoz, pa si rekla, da ni to. ;-))))
Drugace pa pri nas frci prav nekaj zanimivih pticev naokrog, ampak so fotke zal obupno slabe.

Z vašo pomočjo sem ugotovila da je na našem vrtu na desetine pinož.. so zelo plašne.. zbirajo se v grmu, potem pa ene preleti področje vrta, potem pa vse navalijo na hrano . So zelo plašne in naš muc jih cel dan gleda….skozi šipo…

Pinoz je letos ogroooomno. Pri nas pa niso tako plasne; pridejo kar blizu, sicer se pa zazdrzujejo predvsem na brezi in nizjem grmovju. Ko pa navalijo na katero od krmilnic…edino dlesk jih prezene, pa se temu se ne pustijo kaj dosti. :-)))))))))))

Nanook, lol, saj ne vem… na nekaterih fotkah se mi zdijo, na drugih ne :-/
ampak jaz sem vseeno videla tisti beli ovratnik, ki ga na teh fotkah ne najdem.
Mislim, da bom šla na en sprehod z digitalcem in poskusila ptičke poslikati…

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Ok, upam, da mi bo kdo znal razložiti tole; s svojim psi se skoraj vsako jutro sprehajam po mengeškem polju (polja od mengša do kamnika) in tam že 2 leti opazujem tipa, ki se zjutraj pripelje v ogromnem džipu in v njem sedi najmanj 2 ure kar smo tam. Lansko leto sem pač mislila, da je kakšen psiho, ki nas opazuje ampak mi je bilo čudno ker se včasih dobil kakšen preblisk in zlaufal iz avta in počepnil ;))) No ja, ok ima pač prebavne težave.
Letos pa je ta tip sredi njive (zasnežene) postavljal hm kakor mlada drevesa, s tem da jih valda ni posadil ampak samo zapičil v sneg. Potem sem mislila, da bo obesil kakšno hrano za ptice ampak do sedaj je še ni; v roku 1 meseca. Res je, da se na tistih vejicah ali dreveščkih zbirajo male ptičke. Tip jih vsako jutro opazuje iz avtomobila, kar naenkrat pa zlaufa v tisto goščavico in nekaj brska po tleh. Včeraj je kidal sneg izpod teh dreveščk.
Kaj dela ta kavboj?

opazuje ptice?

:)))) sam ugibam… se pa bere ko kakšno kriminalko :))))))))))))

New Report

Close