Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija HIPERTELORIZEM

HIPERTELORIZEM

Zanima me kaj pomeni hipertelorizem in nizko postavljeni uhlji!
To je bila diagnoza pri rojstvu moje hčerke in bila je zahiranček.
Sedaj je stara 2 leti in je kot njeni vrstniki .
izključno me pa zanima ali lahko zaradi hipertelorizma ima kakšme duševne oz.razvojne motnje!!!

lp Maja

Hipertelorizem pomeni zvečana razdalja med očmi (čisto tehnično, če bi med obema očesoma lahko postavili še eno oko ali pa celo več). Nizko postavljeni uhlji pač pomeni, da so nižje postavljeni. Ta dva znaka sta bila pač opisana, ker jih je pediater pač opazil. To so znaki, ki so sicer pogosti pri nekaterih boleznih, ki jih otrok že prinese s seboj na svet, pogosto pa jih napišemo zato, da se opazuje. Če bi se pojavili še kakšni drugi znaki, bi nam bilo to v pomoč pri diagnozi. Tudi taki, kot ste sami zapisali.

Če pa izgine, kot pri vas, pa smo samo zelo zelooo veseli. Ker je otrok v redu.

Upam, da je pri vas vse v redu,
lep dan
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Zahvaljujem se vam za odgovor!!!!!!!!
Napisali ste , da bi lahko med očmi postavil še eno oko ali več , samo tega pri nas ni , mogoče ima čisto malo , samo meni se nič ne vidi , kak velik razmik med očmi.

Ja, saj veste, včasih ima otrok velike , lepe, malo bolj razmaknjene oči, mi pa takoj vse možne stvari vidimo. Mnogokrat zadošča, če pogledaš še mamico ali očija, vidiš podobnost, pa si pomirjen.

Lepo se imejte,
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Odgovor na objavo uporabnika
MAJA , 20.05.2006 ob 12:14

Zanima me kaj pomeni hipertelorizem in nizko postavljeni uhlji!
To je bila diagnoza pri rojstvu moje hčerke in bila je zahiranček.
Sedaj je stara 2 leti in je kot njeni vrstniki .
izključno me pa zanima ali lahko zaradi hipertelorizma ima kakšme duševne oz.razvojne motnje!!!

lp Maja

 

Verjamem, da ste v tem času poiskali tudi sami na iskalnikih interneta besedo hipertelorizem in ugotovili, da to pomeni povečan razmak med očmi.  Kaj pomeni nizko postavljeni uhlji, pove tudi že sama beseda. Uhlji so postavljeni nižje kot običajno.

Ti dve stanji st6a samo znaka in nista bolezen samio po sebi. Ker sta pogosteje prisotni pri nekaterih prirojenih motnjah, smo nanje pozorni.

Sami po  sebi nista vzrok za nobeno bolezen, tudi duševne razvojne motnje ne.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close