Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Hematopan in retafer

Hematopan in retafer

Pozdravljeni,

zanima me, kje bi se še dalo dobiti zdravila Hematopan in Retafer. Rečeno mi je bilo, da se jih v Sloveniji trenutno ne da več dobiti, zato bi bili jih pripravljeni poiskati tudi kje drugje.

Babi trpi za pomanjkanjem železa v krvi, zato morajo železo intravenozno dodajati njeni krvi enkrat tedensko. Celoten postopek je zanjo zelo utrudljiv, prav tako pa se še dan po njem slabo počuti. V preteklosti je jemala zdravila Hematopan in Retafer, zaradi katerih ni bilo prisotnih večjih stranskih učinkov, počutje pa je bilo tudi mnogo boljše.

Jaz trenutno živim v Veliki Britaniji, pa me zanima, če morda veste, ali bi bilo možno te tablete (najverjetneje pod drugim imenom) dobiti tu? In le se jih slučajno ne da dobiti tu – ali morda veste, kje bi se jih še lahko?

Najlepša hvala za vaš odgovor.

Lep pozdrav.

Spoštovani!

V Angliji so na voljo 3 različni pripravki, ki vsebujejo železov(II) sulfat:

Feospan kapsule, ki vsebuje 47 mg elementarnega železa,
Ferrograd tablete s podaljšanim sproščanjem, ki vsebujejo 105 mg elementarnega železa in
Ferrograd C tablete s podaljšanim sproščanjem, ki vsebujejo 105 mg elementarnega železa in 500 mg askorbinskekisline.

Zdravilo, ki je v tem primeru najbolj podobno Haematopanu 100 so Ferrograd tablete.

Drugače, pa je v Nemčiji na voljo prav generično zdravilo Haematopana, ki se imenuje Haemoprotect.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close