Harmonija brez otrok
Pozdravljeni!
Pri nas v družini ni nasilja in zato težko razumem kako se godi ljudem ki živijo v takšnih krogih. Pri nas je drug zelo velik problem imamo vse ljubezen, razumevanje redno službo…. le otrok ni od nikoder. Bila sva že na IVF vendar brez uspeha in vedno bolj se nama poraja misel o posvojitvi ali reji otrok. Če imaste kakšne informacije nama bodo dobrodošle.
lep pozdrav!
Eva!
Nikoli ni čisto vsem prav. Eni imajo to, pa niso zadovoljni, drugim pa taisto manjka. Žal je res, kajne?
Glede posvojitev: “postaviti se morate v vrsto”, ker je otrok za posvojitev v Sloveniji premalo. Predvsem majhnih. Potem, ko izpolnjujete pogoje, opravite nekaj razgovorov, vas pristojni center za socialno delo vpiše na seznam staršev, ki želijo posvojiti otroka. In potem čakate, da vas pokličejo, ko imajo otroka za vas. Posvojeni otrok je potem kot vaš rodni. Kot starši se vpišete v njegov rojstni list in posvojitev je dokončna.
Rejništvo: Pari ali družine, ki želijo pomagati otrokom, ki zaradi različnih težav v matični družini ne morejo živeti pri starših, lahko v varstvo in nego za določen ali nedoločen čas (do 18. leta) vzamejo otroka. To opravljajo kot dejavnost, in so za to tudi finančno nagrajeni. V oskrbi imajo lahko tudi več otrok. Tudi za to izda odločbo pristojni center za socialno delo, če izpolnjujete zakonske pogoje in ste kot človek primerni za to. Želim si, da bi več ljudi bilo primernih za to – gledano po človeški plati (mislim na : dobrota, empatija, razumevanje, ljubezen in skrb za otroka).
Tudi vam lep pozdrav!
Sama z ženo sva bila v isi situaciji;
Šla sva na center za socialno delo malo povprašat, kaj se dogaja na tem področju
kjer nama je delavka,ki je bila tik pred penzijo kar direktno rekla, da je
v vsej svoji poklicni karieri dala v posvojitev 2 ( DVA) otroka.
Potem nama je dala informacijo, da obstaja v Ljubljani društvo posvojiteljskih družin
DETELJICA, kjer naj bi se ukvarjali s tovrstno problematiko in tudi sodelovali z večino centrov za socialno delo.
Po krajšem razmisleku sva poklicala tja in šla na razgovor, kjer nama je bilo razloženo, kako zadeva deluje.
Gre za društvo, ki se ukvarja z problemi neplodnosti, kjer se dvakrat mesečno skupina
dobi na srečanju, kjer se po programu pogovarja o problematiki parterstva, parnerstva brez rodnih otrok, … enkrat mesečno se gre na skupinski nedeljski izlet, samostojno se po programu strokovne vodje skupine bere literaturo s področja partnerstva, posvojitev, rejništva,… skratka
Z ženo sva šla tja malo kot firbca, malo kot iskat novo varianto, kot verjetnejšo varianto priti do posvojitve, prišla pa sva v super družbo, ki je zelo v redu, kjer se odkrito pogovarja o problemih, hodi v hribe, ..
skratka, če Vas zanima, pokličite, telefon je v imeniku
Deteljica, Grablovičeva xx, Ljubljana
pokličite, in se pogovorite, potem pa se odločite
Vso srečo
Frenk
Moja izkušnja:
Prepričati so me hoteli, da smo JALOVI ljudje DRUGAČNI, da se je treba s tem pač sprijaznit (edino s tem se strinjam) ter da krize med partnerjema ne bo rešil otrok (midva nimava nobene krize in to ni zanimalo nikogar). Tudi soc. delavka je rekla, da je slišala pripombe, da vse skupaj kmalu izpade kot neka prisila
Lep dan in veliko sreče!
Če rodi v Sloveniji otroka tuja državljanka in otroka ne želi obdržati, potem namestitev otroka ureja socialna služba porodnišnice z diplomatskim predstavništvom države, katere državljanka je bila. Če ima stalno bivališče v Sloveniji tudi s pristojnim centrom za socialno delo.
Za upoštevanje želja, komu bo otrok dodeljen ni zakonske podlage, kako pa se to izvaja v praksi ne vem.Eva je pisal/pisala:
Lep pozdrav!