Najdi forum

Zivjo. Rada bi malo pojamrala.
Imam partnerja ki je 15 let starejsi od mene. 37,a tako nesamostojen. Zivi v stanovanju od mame, placuje z ocetovo kreditno kartico, nima sluzbe, firma je sla v 3 krasne, njegova druzina me ne sprejema zaradi razlike v starosti, njegova bivsa z katero ima 2 otroka, ne da miru (razumljivo da se slisita kar se tice otrok, ampak da ga sprasuje za mnenje kam bi ona sla na morje, kateri telefon naj kupi,itd…je pa ze mal prek moje meje)
Ko sma se spoznala, mi ni povedal kaksne odnose ima z bivso, ni mi povedal da mu na firmi dejansko ne gre, ni mi omenil kaksne odnose ima z druzino in zdaj dobivam šok za šokom.. Mogoc se slisi zelo enostavno, ampak imam obcutek da sem energijsko cist na nuli ob vsem trudu da ne znorim al nad bivso al nad druzino.. Ni to nacin kar se dogaja..vcasih ob koncu dneva samo sedim, gledam v steno in jokam.. Ker nevem vec kako se naj obrnem da bilo prav..
Ljubezen do njega je nenormalno mocna, ceprav globoko v seb cutim da to ni to kar jaz zelim v zivljenju.. Sla bi, pa nimam moci it…

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Šla bi pa nimaš moči oditi ? Potem si postala čustveno odvisna in si v toksični zvezi . Samo iz toksičnih zvez ni moč kar tako oditi in kar tako zaključiti . Custva so preveč vpletena, da bi zvezo razumsko zaključila in bi te bolelo kratek čas tako kot naprimer nekoga , ki si želi in upa priznati da iz te moke ne bo kruha .

Mislim, da ti bo bolje, ce zakljucis zvezo. Ni lahko, ampak bo bolje za tebe in tvojo prihodnost. Prisel bo nekdo ki nima prtljage od prej in se ti ne bo treba ukvarjati s taksnimi neumnostmi.

saj ti nisi nič boljša, če pri 22 tih samo jamraš, ker si si nakopala to nesrečo nad glavo.
pa kje vas najdejo. Če bi imela eno zdravo celico v možganih, bi bil tale že zdavnaj bivši, ti pa bi šla lepo neobremenjena v pomlad.
Ampak ne……… ti ga imaš taaaako raaadaaa?

Super. Čez par let, ko staršev ne bo več, se bo pa finančno obesil nate, čez nadaljnjih 15 mu boš pa še plenice menjala in ga futrala z žlico. Saj je tvoja ljubezen dovolj močna za vse to, kajne.

ti si še mlada, bejž kolk te nesejo noge, ker ti, ne privoščim pekla v srednjih letih. Dokler nimata kakega skupnega otroka, je lažje oditi iz odnosa, kot pa otrokom “jemat” očeta. Njegovi otroci so in bodo vedno njegova skrb in prav je tako. Pa tudi ti niso največji problem, niti bivša, pač pa bolj njegova nezainteresiranost za samostojnost. Čez nekaj let se prikaže še ljubosumnost, pa nevoščljivost, kompleks manjvrednosti, upad libida in ti boš kriva za vse. Zato pojdi zdaj, ker vsako leto je težje oditi.

Bezi kolikor te nesejo noge. Res ne rabis tega, sploh pa ne pri rosnih 22.

Saj je logično. Tip ciljno išče tako mlade, saj so pri 22ih še tako naivne, da padejo na te propalice od tipov, kakšna njegovih let ga še pogledala ne bi.

Pa kaj je z vami punce, da si pri dobrih dvajsetih iščete 15 let starejše, ločene (ali pa še huje poročene) čudaške tipe, ko pa si pri teh letih res lahko najdete kakega fejst vrstnika, mladega, neobremenjenega s preteklostjo, s katerim si bosta lahko skupaj ustvarila prihodnost. Res ne razumem. Vzemi se v roke, vprašaj se za kaj rabiš takšnega tipa, ali misliš, da res nisi vredna česa boljšega in beži stran, kolikor te nesejo noge. Fejst mladih fantov imaš pri tvojih rosnih letih še na pretek samo oči odpri in se razglej na okrog. Pa pametno izberi in srečno.

Živjo,

Če se take stvari sprašuješ, sama potiho veš, kaj ti je storiti.
Bo težko prekinit, ker (misliš, da) ga imaš rada, ker misliš, da je to ljubezen… Vendar z leti majhne napake postanejo samo še veliko večje in toksičen odnos te uniči, življenja pa mineva…
Mlada si še, stori to sedaj in se ne oziraj, prava ljubezen pride, ko najmanj pričakuješ.
In takrat se ne sprašuješ, ampak you go with a flow in je prelepo.
.. Iz izkušenj, ljubezen svojega življenja sem srečala po propadu toksičnega odnosa v zakonu po 50.letu starosti – nikoli ni prepozno;)

Sem sama v podobni vezi… Sicer se nima otrok. Ampak je totalni mamin sinek, ima sicer svojo hiso, ki pa dvomim, da si jo je sam kupil, saj za vsako malenkost hodi starse prosit. Z bivso imata skoraj vsak dan stike, ker imata skupni hobi. Tudi sama se ze eno leto spravljam stran od njega, pa ne gre. Taka “ljubezen” je bolna. Upam, da zberes tisto moc prej kot jaz 🙂

Ne vem, kako pride sploh do tega, jaz do sedaj nisem imela tezav z prekinitvijo neke zveze, v kateri se nisem pocutila dobro, zdaj pa ne vem, kaj mi je. Za razliko od tebe ga nimam vec rada, tako da nimam pojma, kaj me tukaj sploh se drzi. Od njega nimam nobene koristi, da ne bo kaksne pomote. To je v glavi za uredit, je pa tezko. Jaz vem, da me po razhodu ne bo nic bolelo, samo do tja mi je tezka pot.

Iz vsega srca ti želim čim krajše obdobje za zbiranje moči.Le tako boš rešena !

Odgovor na objavo uporabnika
karnekaj88, 03.05.2020 ob 23:08

Zivjo. Rada bi malo pojamrala.
Imam partnerja ki je 15 let starejsi od mene. 37,a tako nesamostojen. Zivi v stanovanju od mame, placuje z ocetovo kreditno kartico, nima sluzbe, firma je sla v 3 krasne, njegova druzina me ne sprejema zaradi razlike v starosti, njegova bivsa z katero ima 2 otroka, ne da miru (razumljivo da se slisita kar se tice otrok, ampak da ga sprasuje za mnenje kam bi ona sla na morje, kateri telefon naj kupi,itd…je pa ze mal prek moje meje)
Ko sma se spoznala, mi ni povedal kaksne odnose ima z bivso, ni mi povedal da mu na firmi dejansko ne gre, ni mi omenil kaksne odnose ima z druzino in zdaj dobivam šok za šokom.. Mogoc se slisi zelo enostavno, ampak imam obcutek da sem energijsko cist na nuli ob vsem trudu da ne znorim al nad bivso al nad druzino.. Ni to nacin kar se dogaja..vcasih ob koncu dneva samo sedim, gledam v steno in jokam.. Ker nevem vec kako se naj obrnem da bilo prav..
Ljubezen do njega je nenormalno mocna, ceprav globoko v seb cutim da to ni to kar jaz zelim v zivljenju.. Sla bi, pa nimam moci it…

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Od ljubezni se ne prezivi. Samo toliko. Razen ce si mu pripravljena firmo postavit na noge. Pa od sekiranja tudi ne. Cas je da vstanes, spakiras in gres.

Zberi se, poisci moc v sebi in spakiraj cim prej, opri se na kaksno prijateljico ( ki je samo tvoja prijateljica), ki ji resnicno zaupas.. Naredi nacrt, kam spravit tvoje stvari, kdaj spakirat, si najti prej stanovanje… Ko imas vse poslihtano, samo gres…. Tam nimas vec kaj poceti, kar pa tudi sama cutis, kot si napisala.. Drzim pesti zate ❣️

Tudi jaz sem nedavno koncala zvezo s 15let starejsim. Tudi pri meni so bile lazi za lazjo. Tudi pri meni je bil mamin sinko, pa sem vseeno bila custveno navezana. Tudi otroka ima s prejsnje zveze. Tudi toksicen odnos z bivso. Vedela sem, da si tega ne zelim in sem molila da bom imela moc da odidem. No ko me je prevaral sem dobila to moc in sem se zelo bala da bom na tleh in ne bom prebolela. No jok je trajal teden dni. Se vedno boli ampak sem cisto navdusena nad neznanim zivljenjem, ki me caka. In vem da me caka boljsi moski ker ce to ne bo, ga ne bom imela. Sedaj imam dovolj moci da se v zvezo s tako nezrelim moskim ne bom vec spustila (pa niso vazna leta, ta clovek je bil na nivoju 13 letnega fanta). Tudi tebi zelim, da zberes to moc in odides, ker v taksni zvezi je brezveze vztrajat in zapravljat cas. Sem pa nasla tudi quote, ki cisto dobro opisuje mojo (in tudi tvojo) situacijo.

 

The truth is: he is a broken man. And honestly you’re not meant to fix him. You’re not meant to save him, change him or even force him to get his shit together. No. If he doesn’t want those things for himself to begin with, why should you exhaust yourself trying to help him. You can’t make someone care. You’re not his mother. And your love is not meant to be drained by redirecting careless grown men towards their glory. You’re better than that. You have your own problems to deal with..and honestly, you have better shit to do..

 

 

New Report

Close