Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija grlo in hripavost

grlo in hripavost

Pozdravljeni,
Zadnjega pol leta imam bolečine na ob levi strani grla, včasih po celi strani ( kot da nekaj rahlo sloni na grlu), včasih točkovno. Pogosta hripavost. ( ORL pregled imam prvič čez 1 mesec) Že leto, dve pa tudi na levem krilu pljuč čutim občasne bolečine. V zadnjem času me občasno “špika” tudi v levem ramenu, levem delu medenice in celo levem delu zobovja. Večkrat se počutim slabo, globoko utrujeno. Včasih, me ob obremenitvi kolen zelo zbode v njih. Sem blagi astmatik imam potrjen Kartagenerjev sindrom in imam dextrokardijo. Pogosto kašljam imam prehlade. Sem nekadilec. Fizično aktiven.
Ne izključujem možnosti pljučnega raka, razširjenega na grlo. Kaj je vaše mnenje in predlog?
Hvala in lep pozdrav.
TH

Spoštovani,

Pri Kartagenerjev sindromu (sindrom negibljivih migetalk) so okužbe dihal zelo pogoste, lahko se komplicirajo z bronhiektazijami (razširjenje malih dihalnih poti z zastojem sluzi, bakterijsko okužbo). Zaradi vnetja sluznice grla in dodatno še kašlja (silovit tok zraka – poškodbe sluznice) sta glasilki nadraženi, lahko zadebeljeni, vzpostavijo se še napačni vzorci govora – torej mnogo razlogov za hripavost.

Razlogov za špikajoče bolečine v vratu in prsnem košu je lahko mnogo – živčnomišični vzroki, degenartivne spremembe hrbtenice, stalna vnetja dihal…

Več bo znanega po ORL pregledu.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close