Najdi forum

Grlo

Pozdravljeni.
Ze nekaj casa me boli desno uho. Vmes me zelo srbi in ga spraskam kasneje pa potem boli. Ko si nakapam parafinsko olje je nekaj casa bolje…. Zadnji teden pa sem pricela iz grla izlocati bele krogljice. Videla sem da prihajajo iz mandljev saj imam zaradi angin iz otrostva zelo razbrazdane. Danes sem z vatirano palcko jih nekako ocistila sedaj imam pa obcutek tujka v grlu. Zelo me skrbi da imam raka oz tumor kje… Bolecina v usesu ni konstantna zanima me ce bi v primeru tumorja bila konstantna? Stara sem 25 let kadim iqos in nikoli ne pijem alkoholnih pijac. Hvala za odgovor.
Zaskrbljena

Spoštovani,

uho lahko srbi zaradi presuhe kože – premalu ušesnega masla. Parafinskoali olivno olje je res najboljše. Sluhovodov nikakor ne praskajte ali drgnite.

Bele kroglice iz mandljev – detritusni čepi niso bolezen, to so normalne odluščene celice iz vdolbin v mandljih.

Občutek tujka je najverjetneje povezan z refluksom želodčne kisline.
Če vas skrbi glede raka, priporočam ORL pregled. Bolečina je pri raku ponavadi res konstantna.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close