Najdi forum

GRLO

Lepo pozdravljeni,

Za vas imam eno vprašanje. Že nekaj časa me boli grlo in desno uho. Po notranji strani spodnje ustnice so se mi naredile takšne čudne bulice. Zdravnik je rekel da so to afte. Čez čas so vse razen ene izginile. Potem me je začelo boleti grlo Ko sem se pogledala v grlo se mi je zdelo da imam takšno čudno sluznico. Zdravnik je rekel, da je ta zaradi želodčne kisline (imam refluks) in mi predpisal Nolplazo. Čez čas se je temu pridružila še hripavost. Šla sem nazaj k zdravniku, dal me je na pregled krvi, vsi izvidi ok.
Ker me še kar boli, sicer manj me skrbi. Ko bereš kaj vse lahko nastane iz čisto navadnega vnetja grla. Zanima me, ali je možno da je res vse to od kisline, ali bi morala vztrajati in iti na pregled na ORL ali na endoskopijo. Zdravnik pravi da nič ne vidi v grlu ne v ušesu, ampak da ne more videti globje v grlo. Ko si sama pogledam se mi zdi da imam vneto sluznico. Čisto sem že živčna, ker samo o tem razmišljam.

Prosim za vaš cenjeni nasvet.

Spoštovani,

glede na vašo zaskrbljenost je najbolje, da opravite ORL pregled, seveda vključno z endoskopijo grla in spodnjega žrela (fleksibilno ali rigidno). Brez pregleda vam ne morem zatrditi, da sigurno ni nič. Zelo verjeten vzrok pa je refluks, saj vam Nolpaza pomaga. Ob psihičnem stresu pa je kisline še več…

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close