Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje glukozamin

glukozamin

spostovani imam 32 let in na atroskopijo so mi odtranili ciste v kolenu, opazili so tudi pocen hrustanec golenice, kirurg je rekel da bi bilo smiselno uvesti glukozamin

sedaj pa me zanima katerega, ker baje da se po glukozaminu dobi lahko sladkorno bolezen kar pa pri 32 nočem, obstaja kaj takega in koliko člasa se lahko jemle glukozamin

Spoštovani,
popolnoma varnega zdravila ni. V vašem primeru zdravnik meni, da je pričakovana korist večja od tveganja. Glukozamin je potrebno jemati redno in trajno, vsake 3 mesece se lahko naredi 1 mesec premora. Najbolj običajni neželeni učinki zaradi zdravljenja z glukozaminom vključujejo bolečine v želodcu, slabost, prebavne motnje, zaprtje in drisko. Poleg tega navajajo glavobol, utrudljivost, izpuščaj, srbenje in rdečico. Navedeni neželeni učinki so bili blagi in običajno prehodne narave.
Kot neželeni učinek se navajajo tudi presnovne in prehranske motnje: nezadosten nadzor nad sladkorno boleznijo in povišane vrednosti holesterola. Pogostost teh presnovnih neželenih učinkov je neznana, oziroma je iz razpoložljivih podatkov ni mogoče oceniti.
Zato se pri določenih skupinah bolnikov priporoča spremljanje koncentracij glukoze in lipidov v krvi. Glukozamina ne smejo jemati bolniki, ki so alergični na morske lupinarje (školjke, polži, raki), ker iz njih pridobivajo zdravilno učinkovino.
Lep pozdrav

spostovani iskrea hvala

Malo gledam proizvajalce

se najbolj se nagibam k proizvajalcu Jamieson glukozamin in hondroitin z MSM,,,,,,velja enako za ta glukozamin ki je prdobljen iz koruze kot za vse druge glukozamime

gledal sem jamieson in pharma nod

New Report

Close