Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Gluhi in zaposlitev

Gluhi in zaposlitev

Robert pozdravljen,

vesel sem, da si se ujel s sodelavci v Avstriji.
Ne vem pa koliko časa boš vzdržal tak ritem.

Dobro se zapisal o primerkih iz tvoje regije. Kar potrjuje, da smo ljudje, taki kot smo, glavni problem in vzrok, da gre tako kot gre.
Folk je indolenten, do kraja pasiven in vsak vidi le sebe. In strah. Evo, tipičen primer je Mipe, vesoljni svet bi verjetno zanimalo kako se mu je obnesel njegov pristop.
Z gluhimi se ne družim ker ne znam znakovnega jezika, pa tud ne vem kaj bi se menil. Se mi zdi da sem v drugem svetu kot oni. Še za slišoče sem težek in drugačen, kaj šele bi bil za gluhe.
Balincam ne, šah ne igram, fuzbal tud ne… le miselno gimnastiko se grem. Za to pa verjetno večini dol visi.
In, večino moti, da so gluhi, jaz pa uživam v tem. Ljubi mir in ravnovesje. Zaščita pred norostmi sveta. Pa nonstop ropot in slično. Pomembnega je v komunikaciji bore malo. Največ 5-10%. Zato sem večino časa brez aparata. Nikoli mi ni dolgčas. Sem samozadosten.

Lep pozdrav

Pozdravljeni….

Če bom še 9 let zdržal v tej firmi potem bom zdržal do penzije….Zdaj delam na tem,da se dodatno učim nemški jezik kar je najbolj pomembno za morebitno boljšo službo v tujini…V teh božičnih dneh sem na EURES dobil kar 3 ponudbe za nova delovna mesta in sicer dve v Nemčiji in eno v Londonu….V Londonu bi delal v farmacevtski industriji kot kemijski tehnik in moram vsaj osnovno znanje uporabljat,da bi prišel not…medtem ko v Nemčiji sem že odklonil ponudbo,druga ponudba kot skupinovodja delavcev na letališču pa me le mika ampak….
Pravkar sem na Petrini Linkedini(tudi jaz sem registriran) prečital zadnjo novico Indije in sicer o gluhoslepi odvetnici,ki se bori za pravice invalidov in prav ta simpatična gluhonema študenka iz Harvarda z imenom Haben Girma ,ki ima tudi diplomo in danes se bori za dostopno izobraževanje gluhoslepih…in po sliki je ameriški predsednik Barack Obama brez dvoma ponosen na to gluhonemo odvetnico….tudi jaz zato kapo dol…
V glavnem ponudbe za zaposlovanja imam na pretek toda moji Avstrijci(tudi jaz sem rojen v Avstriji) me ne pustijo…bomo videli kako naprej…
Danes je pa padla tudi odločitev in sicer bom jeseni šel na ogled nogometne tekme v Liverpool,ker mi je nekako simpatičen klub z odličnimi navijači in pa tudi zaradi njihove pesmi “You never walk alone”….Upam,da bo vsaj eden od Vaju (Mihau ali Patra) se pridružil,lahko pa gremo vsi….

Lep pozdrav,Robert

Na Škotskem sem bil, v anglijo in ZDA pa iz principa moja noga ne stopi.
Angleži s svojo napihnjenostjo so naredili ogromno hudega. Miljoni mrtvih: indijanci, indija maori, arborigeni, afričani…. Vzeli so jim dom in jutri.
Da je slo v WW2 izgubila koroško in slovenski kras od trsta do devina so krivi angleži, in tudi za povojne poboje so vsaj 3/4 krivi angleži. Ker so jih načrtno vrnili, sam mislim da vem kakšen je bil njihov načrt. POsledice pa vidimo danes.In, večina fint ki jih je Adolf H izvajal je bila izum angležev.
Pa se bo s časom zarad imigracije razblinila kot mehurček. Bo kot ZDA mineštra narodov.

Tudi Hussein Obama name ne naredi vtisa. Kaj ima za pokazat? Vojne in vojne in sesuvanje Evrope. In dobu nobelovo za mir???!!! Da ga srečam, mu niti roke ne dam.

Sicer pa, nkol še nisem bil in nkol ne bom na kaki uradni fuzbal tekmi. Je le biznis in dobro plačana služba za tiste ki majo vsebino v nogah. Kolkor dnarja tolko teka in golov. Naj se s tem vbada čefurin, saj je tam prezdent.

Glede služb in ostalega v zvezi z njo si na dobri poti.
Očitno službe so, le iskat je treba, same ne padejo dol z neba.
Res smo tle doma, a kolk časa bo še vzdržno?
Barka tone in z globino potopitve narašča pritisk. Prej al slej naz bo stisnilo.
Skratke, je za it v svet. Za mlade. Sam se bom kvečjemu še vžaril.

Lep pozdrav iz sončne poitaljanujoče se primorske. Sanpaolorode@francesco.
mihelj

Če pa že ne greš na fudbal ja potem pa na silvestrovo v Ankaran kjer bodo igrali Primorski fantje z pevko Ivico….žal bez mene….Edino bi šel na koncert Željka Bebeka in če bo kje blizu….grem!!

Sporočam vama, da si lahko prebereta zbornik Izzivi in priložnosti gluhih na trgu dela. Je najnovejši na tem področju, kar se tiče zaposlovanja gluhih. Dosegljiv pa je samo v elektronski obliki in bo objavljen tudi v cobiss sistemu.

mag. Petra Rezar

Imaš link?

Hoj Robert!

Zgolj moj subjektivni pogled, ob tem da zadeve ne poznam v celoti:

Sam sem vtipkal v brkljalnik besede gospe Petre in vrglo je nek sestanek, kjer je bla ena punca iz EU, šoltes, gospa Petra etc.
Za zbornik bi moral malo bolj iskat, ampak že iz zapisanega uvoda sestanka sem zaključil spodnje: Zanimivo, ampak konkretnemu iskalcu službe po mojem ne pomaga dosti.

Kaj bo EU ukrenila, pa kako velik problem je to, neke direktive in uveljavljanje….. Niti ustanovitev 10 invalidskih podjezij če jih dovoli EU in blagovoli plačat ŠLO, ne bo rešilo problem zaposlovanja gluhih.

Kot npr:
sestradan človek z družino, ki že en teden ne je, ker nima dnarja, ker nima službe, mihelj mu bi pa predaval zakaj je vegetarjanstvo boljše, pa o holesterolu in infarktu, in katera hrana vpliva na rak želodca in črevesa.
In konc bi bil, da se človek z družino stegne od lakote.

Torej, sestradanemu bi mihelj moral svetovat kako dobit hrano in službo, ne pa mu tvezit nebuloze.
Od akademskih sfer in nebuloz so siti le zaposleni v javnem sektorju.

Skratka, je za brat če imate časa in ne rabite konkretnih predlogov. Kako? kje?

zadeva z zaposlovanjem je po moje je mnogo širša, daljša in globlja, kot si predstavljajo..
In akademiki vrtajo kjer ni nafte.
Vidim pa, da je bilo dosti mojega pisanja o tukajšnjem stanju in vzrokih kot pljunek v morje. No efekt.

Dopuščamo pač, da svet postaja nehuman, Zgolj čim večji dobiček lastnika in delničarjev.
Ki je pa možen le ob znižanju plač in penzij, osvajanju kolonij in ukinjanju socialne države.

Konkurenčnost, oziroma dostop do trga dela, še ni služba. Pač en jo dobi, ostalih 100 se obriše pod nosom, ampak so pa zlo hepi, češ na trgu dela smo pa le. Groteska?
A so od tega tud siti ne vem.

EU je za ene (bogate) dobra, za reveže pa ne. Dobra je tud za bruseljsko birokracijo, poslance…
Bogate države pa s papirji in posojili zasužnijo revne članice, jim vzamejo socialo, dobre službe…

Saj je kar nekaj širine, globina pa je nikakršna.

Bi pa želel če lahko kdo ki bo prebral zbornik lahko pove če se da s tem konketno zaposlit, kupit kaj hrane in plačat položnice.

Upam da bo morda Robert iz Sobote prebral zbornik in povedal.
Lep pozdrav od mihlja

Še to.

Prvi krivec, da ni služb je po mihljevo država.
Ima Pa država objektivne olajševalne okoliščine, ker so jo ukradli in zlorabili. Stranke, vezisti, lobisti mafijozi, tatovi, bančniki, jahtarji brez kakršnekoli odgovornosti in možnosti sankcij.

Pač spisali so take zakone, ki so barabikam pisani na kožo. A se spomnete, kako so poslanci sprejeli zakon da se poslanc lahko upokoji s 25 let delovne dobe? Zakaj jim penzije ne vzamejo? Vrana vrani…

Krivi smo tudi ljudje , ker dopuščamo to negativno selekcijo, širjenje sovraštva med nami, čaščenje lažnih bogov (to mi deli miška, na neznanem kraju in času)…Pač ni kriv zgolj tat ampak tudi tisti ki mu drži žakel in prodaja ukradeno. In mi jim držimo žakelj!!!!!!

Krivo je šolstvo, ker že 25 let poneumlja mlade- ti so zdaj stari že 32 let
Enako so krivi mediji oziroma novinarji. Si mislijo da so nevemkaj, nadzor oblasti. V resnici pa so zgolj kruhoborci. Pišejo po naročilu, kar smejo.
Je pa zgornje zgolj moje mnenje.
mihelj

Miha pozdravljeni….

Jutri bo v živo na TIPK TV prek ponudnikov televizijskih storitev T-2,Siol in Amis ob 8.30 uri,ki bo konferenca “Izzivi in priložnosti gluhih na trgu dela” z Državnega zbora v Ljubljani….Tam bodo Mitja Bervar,Igor Šoltes, Dragica Bac, Helga Stevens ,Mladen Veršič in seveda naša Petra….Toda Roberto ob tej uri bo v Grazu….
Ni samo država kriva,da ni služb,krivi so tudi sami…Če sam pogledam na mojo otroško vas z približno 1000 prebivalci in gledam na približno moje letnike (do 3 leta gor ali dol) je kar precej brezposelnih in med temi bedaki je precej “zapuščenih” in so zadovoljni z tem kar da država in to je socialna podpora….Gradbeno podjetje Pomgrad ima ogromno zaposlenih iz Hrvaše,Madžarske in tudi iz ostalih nekdanjih republik Jugoslavije….Zakaj??? Ni so oni cenejša sila kot nekdo to govori, njihova plača je točno po zakonu,ki jih imajo v Sloveniji in po informacijah od mojega prijatelja imajo zelo lepe plače in nimam nič proti, so pa zelo delavni….Ker je Murska Sobota res postala zelo lepo mesto tudi po zaslugi “generalmajorja” številnih podjetij Stanka Polaniča pa seveda prijatelja Miheljna povabim v “mladostno” Soboto…Je pa malo morje priseljencev v Murski Soboti tako,da je že skoraj vsako 5.stanovanje je “Jugovičko”….V naši ulici v Murski Soboti je približno 60 hiš od teh je tretjina praznih, dobra tretjina je priseljenih (še Angleži so v naši ulici) in le par ljudi je še domačih….In če pogledamo javne delavce v javnih sektorjih….vsaj 70% jih ne bo iskalo službe ampak raje počakajo na leto dni in spet bodo delali prek javnih del….in če bi jaz bil med njimi bi se mi zmešalo….Prav včeraj me je kolega klical za delo na kmetiji v Nemčiji, dragi moji…..pa jaz bi lahko delal vsak dan 4 službe po 6 ur koliko ponudb imam zadnje čase…..Skratka, Roberto je hudičevsko zahtevna oseba,ki ve kaj mora narediti in skoraj v celoti naredi….Le v društvu gluhih in naglušnih proti grdobam ne zmorem…To niso ljudje dragi moji, toda vodstvo Zveze gluhih in župan Jevšek so zadovoljni…in kje je tu pravica Mihelj???Imel bi res enkratno življenje,če ne bi bilo mojega dosmrtnega sovražnika Gornjeca,ki sovraštvo traja od mojega otroštva….Nimam sreče….
Pa lep pozdrav,Robert

Pa še to…

Kar berem na tej spletni strani….in sicer tema: Delodajalci ne dobijo kadra….

Berem spodaj (tukaj), kako delodajalci ne najdejo ustreznih kadrov in kako so brezposelni lenuhi. Pa se sprašujem: 120.000 ljudi na zavodu, še vsaj nekaj tisoč izbrisanih iz zavoda, oni pa ne najdejo kadra? Pravijo, da nihče nič ne zna.

In kaj je napisala delodajalka…

Pri branju tvojega zanimivega razmišljanja sem se spomnila na moro, ki sem jo imela pri zadnjem iskanju kadra.

Pa poglejmo: dobila sem okrog 20 prošenj/vlog/prijav/ponudb za sodelovanje?!?

Od tega jih je bilo pol brez izkušenj za to naše točno specifično delo.

Od druge polovice pa takole: dva delata v tujini in ne želita zaposlitve. Enega sem klicala po telefonu za razgovor, pa mi je precej direktno povedal, da se bo vozil maksimalno 10 km (imamo delo na terenu).

Trije so prišli na razgovor: eden je povedal, da gre junija na porodniški dopust. Drugi se seli k punci in ne želi službe (seli se na drugi konec Slovenije). Tretji lahko dela do 1. oktobra, potem gre naprej študirat.

Od vseh 20 vlog sta tako prišli v ožji poštev dve. Oba smo poslali na zdr. pregled in varstvo pri delu. Eden od teh dveh totalen pijanec, po jetrih sodeč samo še za na zdravljenje. Vse kar sem imela od njega – stroški! Eden je zaposlen, vendar nisem preveč zadovoljna… Starejši moški, 50 let. Kot sem rekla, delo je na terenu, vendar mora gospod vsak dan na malico ob točno določeni uri. Ne glede na to, da bi lahko na določenem projektu podaljšal še pol ure in šel potem jest… no, ni da bi govoril… dela sicer dobro, vendar težak po karakterju.

V glavnem… ni lahko najti dobrega delavca. Pika.

Zdaj pa jaz pišem : To se dogaja samo pri nas a ne Miha?

Robert hoj!

Saj cel čas pravim, da smo problem mi. Brez palice smo leni, zavistni, prepirljivi.
Ni prave vzgoje. Šolstvo in zgledi so poden. Le denar, pravice poznamo. Le jaz, ostali in skupnost mi dol visijo.
Pr moji ženi, zasebni sektor, sploh nimajo malice. Ker delajo. Pa je država zahtevala da navedejo uro kdaj je malica!? Halo! A se gre v službo delat al malicat? In da je še plačano!
Kot drugo je res, da so plače, minimalne, visoke malo več kot socialna podpora. In za to malo razliko boš nosil cegle 8 ur in si uničil zdravje? Zaključek: plača je krepko premajhna. Je socialna podpora, ne pa plačilo za delo.
Delavci so zaposleni prek posrednikov, ki poberejo smetano. Pr nas bluzijo npr, kako bo Luka zaposlovala (agencijski delavci z juga).
Sem že pisal da je rekel minister, da mora podjetnik dihat s trgom, torej, ko zaškriplje te nagoni. In pogosto hočejo da si s. p., torej te zlahka odpusti in nimaš nobenih nadomestil in pravic.
Ko si star 50 let te nagoni in si trajno breposeln.
Očitno se da najti kakšno službo, a zvečine zgolj za začasno životarjenje.
Kako lahko delodajalec pol prčakuje, da se bo zaposleni pretrgal za podjetje in čutil pripadnost.
A si videl tisto drenikovo, ki je načrtno po telefonu ( s sekolcem) sesula arbitražo s hrvaško. A misliš da so jo zarad tega nagonili in poslali na zavod? Kaki, z zunanjega so jo premestili na pravosodno ministrstvo, Je nedotakljiva. Pa mihelj sicer meni, da je bila morda ta afera
zrežirana, in da sta akterja dobro …….
Hrvati pač znajo podmazat, glej sam afero s teranom: komisar v bruslju pleše kot mu oni zažvižgajo. Naša žerjavohodka pa ne zna niti s prstom mignit za drugi tir do kopra. Pa je tu korist za avstrijo, nemčijo, madžarsko, slovaško, češko. Violeta pa nič. Naj se po aferi hrvaški teran zgleduje.
Drugo. Društva imajo po moje neke statute, in dvomim, da Zveza lahko razreši vašega lokalnega šerifa. To verjetno lahko izvede le vaš lokalni nadzorni svet. In, očitno jim je v svetu v korist, da je on šerif.
Ni problem samo on, še večji problem so tisti, ki mu to omogočajo in štemplajo.

Tiste TV pa ne bom gledal, ker imam nebuloz že čez glavo dost. Hočem konkretne rešitve za posameznike, iskalce službe, ne pa teoretično meglo. Ti verjetno gledaš zarad gospe Petre.
Verjetno gre predvsem za poučevanje slušno prizadetih z namenom za vstop na trg dela, A je to cilj življenja?
Otroke bi morali vzgojiti v tako osebnost kot je Robert – kamor se obrne mu ponujajo službo, in to je povezano z njegovim značajem. Postavit se zna zase, in zna delat!

BTW: Dans je Silvestrovo. Jutr je 2017 (leto prodaje NLB – čakam, če bo referendum, da NLB ne damo za manj kot smo državljani vložili vanjo).
Malo morgen Tega filma ne bomo videli. V skrajnem slučaju bi referendum prepovedalo US, čeprav ne vem kaj ima to z ustavo.
Kdor se pusti, naj se ne čudi in joka če ga vsi.

LP od mihlja

Hoj!

Silvestrovanje je za mano. Saj bi kaj voščil, a nima smisla, ker nam niti sreča ne more pomagat.
Ti naši sedijo na silvestrovo pred TV. Pa gledamo ZGOLJ POSNETEK. Na uri harminikarja ni bile polnoč:
Vse je zrežirano. Očitno. Tudi demokracija, parlamentarizem, pravnost države.
Ti berem, da v NG menda želijo nekega Birtiča preganjat zaradi malomarnega zdravljenja. Kdaj so še kakuga politika, sodnika, bančnika, ministra, tožilca….. preganjali zaradi malomarnosti.
Tip je kadil in pač posledica je lahko pljučni rak ali nek KOPB. Wikipedija. Za neodgovorno ravnanje Petrovića je končno kriv nek Birtić. ki verjetno ne kadi.
Gre se pa za to, da čjo svojci 400 000 odškodnine. Halo, tip je kadil, in rak ne zrase v enem letu Wikipedija. In, pustmo da za vse barabe uporabijo zgolj inicialke.

Umrl je Saša Vuga, akademik, pisatelj, Slovenec z veliko začetnico. Nikjer niti besede o njem. Le Primorske Novice, in [e to plačljivo.Je iz Mosta na Soči. Za govejega muzikanta državne časti za akademika Prešernovega nagrajenca Slovenca pa pozaba. Se je tip zameril, ker je v Ajdovščini naklinčil klečeplazno potujčevalno politikantstvo. Btw, v neki knjižnici so dali njegova dela v odpis.

Skratka, 2017 je tu, in v prostem padu ne bom izrekal želja. Posledica pada je znana, zlom.
Sicer pa, danes bo sončen dan, in v pondelk je še praznik.
Pozdravi od mihlja

Miha pozdravljeni….

Najprej srečno,zdravo in uspešno Novo leto 2017 ti želim…

Pred kratkim sem se pogovarjal z sosedom osnovne šole Bakovci kjer sem 2 leti delal prek javnih del in mi je rekel,da je že 3 mesece tam pa je videl le enkrat mojega naslednika….Po govoricah od drugih naj bi bil len…Jaz pa že jamram,da bi že šel delat in ne vem kako naj grem delat ko pa so Avstrijci povedali,da začnem šele 9.1,….
Kar se tiče televizije – sam gledam dnevno v povprečju 20 min na dan tako,da nimam interesa,da bi gledal kaj se dogaja po svetu in da zaradi Petre,ki je pa zelo simpatična tudi ne bi gledal in konference nisem niti gledal…
Jaz sem julija praznoval Abrahama,da bi mene mene “gonil” k brezposelnosti potem delodajalcu nekaj manjka v glavi…Jaz pa imam,če bom še tak kot sem danes nameravam delati vsaj še 15 let pa naj kdo pove,da se meni utrga….Ampak jaz brez dela res ne morem biti….
To v zvezi z Drenikovo sem slišal…moja mlajša hčerka želi biti politično aktivna,želi biti odvetnica…želi biti tam kjer je denar….ima popolnoma enak karakter kot jaz in če ji bo uspelo ali ne….bomo videli….Pri meni zaenkrat je v redu razen mene mučijo sveti trije kralji,ki vodijo murskosoboško društvo in Zveza ne bo naredila popolnoma nič,ker pritožba z strani nekaterih članov tega društva (vključno z mano) ni bila uslišana….Obstajajo tri rešitve – obvestiti varuhinji za človekove pravice, javno prek časopisov ali sodišče prek odvetnikov….Problem pri meni je,da zaradi zaposlitve v Avstriji in morda kasneje še v Nemčiji (imam 3 ponudbe) pomanjkanje časa…

Lep večer še naprej….Robert

Hoj!

Kot prvo je to vlečenje mačke v ikono živali težka beda. Ikona namreč sploh ne reagira na miško in levo tipko. Šele na stoti poizkus. Zato morda ni čudno da nihče ne postira. Prejšnja verzija z
računanjem je bila boljša.
A mate tud drugi težave z vlečenjem mačke?

Kot drugo. Za informacijo.

Intesa san paolo se po moje podaja v mutne vode finančnega natega.
Bo z okoli 5.5 miljarde E kreditirala katarcem nakup deleža v ruski naftni družbi rosneft.
Kako se špekulacije končajo vemo.

Za potujčevanje slovenskega imena in hrvaško nadvlado privredne banke zagabria bi še zamižal, saj smo ščavi, ampak ob ti megalomanski finančni mahinaciji pa ne morem. Kot da bi vlagal v černobil.
Bom mihelj čimprej odprl še en račun v abanki, do leta 2019, dokler jo ne bodo prodali. Bom direkt preko ineta prenašal vsak prejemek iz računa v intesi na račun v abanki. Ziher je ziher.
Po 19 pa bomo videli kam, če bomo še živi.

Kot drugo.
ti berem da se bomo ŠLO proračunsko zapufali za 3.5 miljarde E. Kdo in kako bo vrnil? Morda bodo s tem odplačali glavnice kakega slabega kredita? Brez obresti in provizij enim verjetno ne bo šlo.
Očitno sklepajo naši, da vsaj desetletje ne bo nove finančne krize.
Sam se ogibam zapufanju kot hudič žegnu. Kredit je vrv okoli vratu posojilojemalca.

Tud jaz bi riskiral za tuj dnar, in če bi bil vnaprej oproščen kakršnekoli odgovornosti.
A smo otroški vrtec (po doraslosti situaciji).
Kisel pozdrav

Pozdravljen Miha….

Še malo pa tudi Robert bo začel delati in bom pač pisal le enkrat na teden…Čaka me peklensko delo v sušilnici in je treba zaslužiti….Zaenkrat sem zadovoljen, ponudbe za delo imam na pretek od drugih vendar ne od slovenskih firm…bomo videli….
Kot sem prečital tvoj zadnji post glede menjave bank….Jaz sem bil v Abanki le zaradi “zaslužka” ,ki sem dobil od društva gluhih v Murski Soboti…bil sem član UO in predsednik športnih aktivnosti vendar še pred prihodom svetih treh “kraljev”,ki se jočejo za vsak cent….Danes Robert od društva ne bi vzel honorarca,ker ga ne rabim….
Drugače pa če se ne motim,da v Murski Soboti ni več Abanke…bil sem pa zelo razočaran nad to banko in tudi nad nekaterimi(bivšimi??) zaposlenimi osebami…Miha,priporočam ti da denar vlagaš v delavski hranilnici,če imate v Kopru ali kje v bližini ali pa v Krekovi banki….Jaz imam še vedno v NLB in počasi se tudi jaz poslavljam z te banke….
Včeraj sem imel neki opravek v centru MS in sem se namerno ustavil v centru za socialno delo in na zavodu za zaposlovanje….Dragi moji, pa to je norišnica….če na obeh mestih ni bilo vsaj 150 ljudi (srečal sem 6 sovaščanov) potem z temi ljudmi nekaj ni vredu….Sami številni lenuhi,kiso zadovoljni z 250 do 350 €….Robert,ti sploh ne spadaš med te….Pa to ne moreš verjet,jaz pa doma jamram da bi šel že delat….in kot sem že napisal v prejšnjih postih, če zdržim še 15 let potem Robert kapo dol kot pravi Katanec….
Lep pozdrav,Robert

Danes sem kurjač v naši stanovanjski hiši….vse moje ženske so zaposlene…

Hoj,

Ravno berem knjigo: če boste molčali bodo kamni govorili. Avtor Anton Komat, samozaložba. Za prebrat.
Pa ta človek je genij, mu koj priznam, bistveno bolj moder kot mihelj. In hoče, in da se mu, z razliko od mihlja, ki ne vidi več smisla. Svet je tak kot ta forum, vsi so tiho. In raj za take je nakupovalni center, če so penezi. Lepo primerja Komat potrošnika z votlo cevjo: vanj(o) gre vse, na drugi strani pa pride ven blato, voda in žveplovodik ter metan.
Ja, njegova primerjava potrošnika s pretočno enosmerno prebavno cevjo je zakon.
On bi moral bit akademik, v SAZU, ne pa tisti, ki so not zdaj.
Baje prideš not le če nekdo izgine in če te nekdo priporoči, oz not porine. Veze kot povsod. Koruptivnost?
Ja ta Komat bi moral bit šef SAZU, če če slovenija in slovenci na zeleno vejo življenja.

Pa še malo blodnjavega bluzenja, ki nima nobene zveze z resnično
stjo:
Delavska hranilnica? Prejšnji šef je bil s primorske, pa so ga žabarji, janičarji, odžagali. Da bi delavci imeli svojo hranilnico? Ne daj bog da se ta herezija spremeni v pandemijo. Kaj bi blo s finančniki in njih valpti: frutki, masteni, tajnikarji kaprioli fejstićke et comp. Pričakujem, da jo bodo z banke slovenije sesuli. Še 3 leta pa ne bo ene slo banke. Pač kolonija hlapcev. Maloparnih prekarcev. Pa kdo bo delal za 500 E če je podpora 350? Pa ni problem 350 ampak 500, ki je 3x prenizka mezda.
In bodo še nižje, ko bodo begunci prišli na trg dela. Pač to je del načrta. Edino od manjšanja mezd lahko še finančni trgi rasejo. Najprej adijo dnar, pol streha, pol obleka adijo, in bo predpis, da če maš 2 ledvici (vsaka po 25000 E) ne moreš dobit socialne podpore. Najprej boš moral eno prodat, plačat davek na dobiček od prodaje, šele pol podpora. Ja čudovita rast in bodočnost. Upam da me bodo pustil žvet zarad rezervnih delov.
Za tajkune, bančnike, politike…

Rešitev je zgolj da se zahteva od države, javnih nastavljencev, politikov, da delajo za naše dobro. Čene, šiba po hrbtu.
Tega filma pa ne bomo videli. Se Komat zelo moti o človeški naravi. Obup, en sam obup smo folk.
Najprej bo orng konec, in če bo kaj žerjavice spet nova rast do novega konca in nove žerjavice.

Krivci, glavni: ŠOLSTVO, NOVINARJI, ki so pobebavili in pasivizirali folk. Ne izobrazba, VZGOJA je alfa in omega kvalitetnega življenja skupnosti in posameznika. In Značaj. Sam Robertu zavidam da ima tak značaj. Pokončen. Je pa res, da greš s takim značajem iz enega konflikta z barabami v drugega. In naglušnivodje niso izjeme. Kar doživlja Robert.

Sonce mamo, mraz in blazno burjo, da kar reže v obraz. Zrak pa čist, kot Zemlja brez humanoidov.

LP iz hladilnice

Hoj,

Moj Bluzz:nima zveze z dejstvi in resnico, le brader Grimm story:
neko dogajanje je morda v ozadju, se mihelj vpraša? Nanašalnost? ::
Guncl, brkljač, se je nenadoma spremeni (lahko ni nič)l, in po novem mi na zapis: V SVETU zadnja dneva izpiše vse sorte, samo te strani med over ne. Vsega i svašta izpiše druzga.. Prej je vedno najprej izpisal to stran. Zdaj moram dodat še vsaj TI v zapis, če hočem na stran. Baniranje?
Pač denar in banke so sveta vladar. Pa ne ZDA al italy. PBZ, balkanske finte? Mejbi.

Da so zatrli slovensko ime v Ljubljani, janičarji, je jasno. Naivnost? Češ da ne bo zgolj regionalna banka. Intesa sam paolo BANK pa da je oz. bo kao vseslovenska., Po imenu? al po čem??? Zakaj ne BANKA ampak BANK?? Da ne bo nič slovenskega v imenu? Ker je to slovenščina pač! Lingua ščava. Ampak, če žabariji slovenšna nič ne pomeni, naj deco v šolah ne matrajo z njo. Že od vrtca bilingvizem, slovenšna in/ali ingliš. Sam bsepol odloču za zgol ingliš. Če ste zgol za ingliš kvak, OK, tud mihlju je prav. Me ne moti, sem del črede.

Ampak, nespodobno vprašanje je: zakaj so večino delnic prenesli na privredno banko Zagreb???
Bluzim in se zihr motim. Da nas dvojno zatolčejo in ponižajo! bi menil mihelj trodimenzionalno.

Za primerjavo:
Je nek kuhar, taljanski nedavno v mednarodni kuharski oddaji rekel SIAMO A TRST IN ITALIANO TRIESTE in da je multinacionalno mesto. In se je vsulo na tisoče protestnih komentarjev italjanov zaradi uporabe imena TRST. Dvojezičnost, pa je sicer v FJK uzakonjena. Pa je to zinil italjan.

Se v grobu obračajo: trubar, prešeren, cankar, kosovel, župančič, vuga, kermavnar, kette………..
Opomba: Male začetnice imajo vsebinski pomen. Otroci manjšega boga pač za žabungo, kot je bla neka igra o gluhih, ki smo otroci manjšega boga.

Za male pare odhaja tud NLB. In eni naši ploskajo. Pa me mihlja prodaja tujcu sploh ne moti, moti me CENA, ki bo BAGATELA. Sam bi pričakoval vsaj tako ceno, kolikor smo davkoplačevalci vložili v reševanje banke nlb. In, signor Cerar se izgovori, da je obljubo o prodaji podpisala Cvjetlićaninova supruga Alenka, nesojena komisarica. In si umije roke. Stvar prepušča SDH, ki se je rodil, ker je US prepovedalo referendum o SDH.

Ma ljudje, če je vsem tu in prdvsem zdaj to prav, je tud mihlju. Še najbolj mi je.
Ampak ne pol stokat da ni služb, da ni penzjonov, da propada socjala, šolstvo, zdravstvo…

BTW: sem vidu kako je neko ceneno sliko, Kao velasquez, kupljen na bolšjako na madžarskem, nestrokovo? ocenjeno na 9 mio vzela NLB kot garancijo za miljonski kredit. Izpadlo je, da je vredna le 3 tisoč E, ne pa miljone. Kredita seveda niso vrnili.
Kriv, oz odgovoren za to ni nihče, ne cenilec, ne podjetnik, ne bankirji. Pravnost države in pravičnost?
Sve če to narod platiti i pozlatiti, bi rekla gospođa Alenka.
Se Andersen oproščam za zgornjo pravljico.

V pričakovanju, kakšne nadalnje mere bo povzgel guncl brkljač vse pozdravlja mihelj

Hoj,

Moram, ker smo petek trinajstega malce popravit post.

V kopru, navajajo primorske novice, je zasvetil na banko velik simboličen neonski napis intesasanpaolobanch.

V kopru je, mihelj meni, to dejanje simbolično. Kaj simbolično po mihljevo pomeni ne bom razlagal.
Menim da skoro ni doli na obali nekoga, ki bi ga ta menjava motila. Večina je dol (ne mislim v slabšalnem al žaljivem pomenu) namreč parvenijev, od tega vsaj pol z jugoporeklom oz kao italjanske narodnosti, razni jurjii, markezani.. Kar ni nič slabega.,

Če bi napisali na banko napisali resnico: PRIVREDNA BANKA ZAGREB članica intesa san paolo bi morda koga le zmotilo.

Hotel sem le reči, da jim zato zaradi sestave in mentalitete doli poitaljančenje imena ne pomeni nič. Naši pa o arbitraži in nagajanju turistom na meji. Halo!

Nadalje Intesa san paolo je namreč PRODALA 51 % delnic banke ex koper PRIVREDNI BANKI ZAGREB.
Ne prepustila ali odstopila. Kaj to pomeni? Status banke koper in banke zagreb v skupini inteza ni enak; koper je bila očitno suženj, prodana nevesta, zagreb pa ali vazal ali partner.
A bi sužnju sužnja prodali? Ne, menim. Med partnerji ali vazalu pa bi prodali delnice.

In kot drugo. Še na dveh PCjih sem vtipkal v tišini (kot nekdaj, pred baniranjem gugalnika) in tudi tam ni več vrglo te strani, niti po dodatku črke t.

Pa saj mi je vseeno.
Namreč, Ker bom počas nehal pisat na to stran, ki bi jo po življenju lahko imenovali Žale. V žabungi bodo vedli. Vse mrtvo.

Ja, komat je v knjigi lepo dejal: če boste molčali bodo kamni spregovorili (ruševine)
molčmo še naprej!
senza parole m

Hoj!

Se moram opravičt, ker sem tu razkladal svoje zmote. Sem preveč subjektivno zavedeno gledal. Pač boljši insposobnejši je zmagal.

Pogledal sem na stran privredne banke zagreb in le ta ni kao kupila samo banke koper ampak tudi sarajevski bih inteso. Že leta 1000 so imeli hrvati SVOJEGA kralja ne kot samo ki je bil bojda bavarc. Bojda.
HR Leta 99 so hrvati prodali 75 % narodne banke italijanom. Preko ebrd obvoza so sedaj skoraj 100% lastniki PBZ italjani. V bistvu gre torej zgolj za prekladanje iz enga žepa v drugi, morda kot irska ali luksemburg al panama za izogibanje plačila davka v neki deželi.kot pri nas. Ne vem in mi je figo mar. So prodali nekaj, in da ni dohodka pač nardijo iz enga žepa v drugi

To je povsem normalno in pošteno v svetu financ, svet človeštva pa itak živimo v zmoti.
Jih pa razumem šv pavla, ker so hrvati bolj sposobni in bolj znajo in si upajo.
Res pa je, da bodo vsi podatki in načrti komitentovin podjetij romali v ZG na preverko. Pa saj smo v EU. Naj nas.
In mislim da hrvati bolj mislijo na druge kot nase. Altruisti z veliko začetnico in strpni.

Robert je svetoval prehod v delavsko hran.. Ampak odkar je dala miljonski kredit mišiču mišiču zelo dvomim vanjo.
In prevelika rast ambicioznosti je mutna.
So znižal obresti na pokojninsko varčevanje, zadržali izplačilo dividende. In ni mi jasna obrest na vezane vloge, saj je manjša kot rast cen (verjetno se motim).
Bo mihelj kar počakal s to delavsko.
Osel grem samo enkrat na led, ker se led pod mano vdre in se vtopim.

Mi pa ni jasno kdo je garant za vloge v koprski banki de novo privredniBZ in delavsk za primer bankrotai? a smo spet to davkoplačevalc slovenijei?
A jest in Robert garantirava zanje?
So pa obresti na tekoč račun pr obojih ena tisočinka letno.

Skratka vidte da sem se motil, ni šlo za potujčenje.
Upam da bo gugalnik ukinil baniranje na strani.

No, ZAKLJUČIL sem.

Hoj,

se oproščam, se pač s svetlobno brzino bližam stotki in sem že mal dementen oz pozabljiv.

Pozabil sem na banko EBDR al kaj že evro banko za razvoj in dober lajf. Če mi ne bi bilo vseeno bi jih vprašal, slepogluhoneme a je razvoj uničevanje kmetijskih zemljišč, vodotokov, zraka in suženjstvo? A to troje da je razvoj?

Za venišing mihlja pred prežarjenjem je osnovno in edino: hrana, voda, zrak varnost in dom, berlog.

Pač dinozaver.
Bi fajn tu ol
PS v hecu, upam da ne bom zdaj dobival obresti všan bank v kunah.
No ja, vseen, saj mam na Korčuli veze polet.
Fsaj ne bo treba menat tistga 0.01 Eura obresti.
Tle mamo sonce, mal snega a kopni.
Pa sou na cest za porjavenje.

New Report

Close