Najdi forum

GERB

Pozdravljeni,

Februara so mi na orlju postavili diagnozo gerb in kronicno vnetje grla..
Stanje se je sicer ze precej umirilo..

Zanima me pa, ce je zaradi fizicnega napora(kolesarjenja v klanec) mozno da se simptomi gerba poslabsajo?

Sla sem z kolesom in sem opazila da se mi ob naporu v grlu pojavi nekaksen cuden pekoc obcutek.. a je to lahko zgaga zaradi gerb?

Ali bi treba obiskat zdravnika? Imam opravljene preizkave(ekg, uz srca, uz trebuha, gastroskopijo, kri, voda, blato, scitnica, d dimer, slikaana pljuca, spirometrija, pritisk imam pod mejo normalnega, sladkorne in holesterola nimam). Vse te preizkave sem opravila lani od septembra do decembra.

Pojavi se tudi zadihanost ob naporu, ampak samo v klanec in samo na kolesu,po ravnem je normalno in tudi ko hodim nimam tezav z zadihanostjo.

Hvala za vas odgovor

Spoštovani,

ob naporu se lahko GERB poslabša, še posebej, če želodec ni prazen. Če torej po jedi niste počakali 4 ure, preden ste kolesarili, je bila v želodcu še hrana, ki spodbuja izločanje kisline. Prav tako tudi kajenje spodbuja izločanje kisline. Tudi ob praznem želodcu pride do refluksa kisline, če je trebuh stisnjen – ko ste v trupu skrčeni in sklonjeni malo navzdol. To je lahko pekoč občutek v grlu.

Med naštetimi preiskavami niste našteli obremenilnega testiranja (snemanje EKG in krvnega tlaka ob naporu na sobnem kolesu) – pokaže se kardiovaskularna zmogljivost. Zadihanost ob naporu je odvisna od te zmogljivosti – vaše kondicije.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni,

Hvala za vas odgovor, te preizkave katero omenjate nisem opravila

Zanima me pa se nekaj

Vceraj sem popoldne opazila spremembe na zunanji strani desnega usesa.

Uho mi postane rdece, pekoce, vroce in pojavijo se nekaksne bele pikice na usesu..
Zvecer se je umirilo in danes zjutraj se je spet ponovilo.
Ko si uho hladim je v redu, kako neham z hlajenjem se vrne.

Kaj bi lahko to bilo?

Sedaj 2 dni smo bili v gozdu in se ukvarjali z pripravo drv, nevem mogoce me je tudi kaj oplazilo ampak nisem obcutila.

Če je oteklina zelo mehka in se vgreza na pritisk, je lahko hematom pod pohrustančnico – posledica drgnjenja uhlja ob nekaj ali poškodbe. Hematom je potrebno izprazniti z manjšo operacijo in zašiti za 10 dni tampone na uho, da se ne ponovi. Poleg tega je potreben še antibiotik zaščitno.

Možno je tudi vnetje hrustanca ali pohrustančnice, pik žuželke itd.
če imate še težave z uhljem, lahko pošljete sliko.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni!

Tudi jaz imam problem z desnim uhljem. Naenkrat postane rdeč, vroč in rahlo srbi. Drugih sprememb ni videti ,niti ni zatečen. To že sedaj traja 4 dni, večkrat na dan. Vmes je normalen na pogled in dotik. Mažen si tea tree kremo ,ki pa se mi zdi da ne pomaga kaj dosti. Doma imam še kremo Elocom. Ali si lahko s tem namažem oz.s čim si lahko pomagam? Bi morala k zdravniku zaradi tega? Bi lahko bila to kakšna alergija? Čez par dni grem na morje in bi res rada da si ta uhelj pozdravim.

Lp, Nela

Pozdravljnei, Nela,

se vam je uhelj pozdravil?

Lp

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close