Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija fleki po celem telesu2

fleki po celem telesu2

Aja spremenila sem ime, drugače sem KATI.

Pozdravček!

Kati oz. Nelli!

Vidim, da veliko razmišljaš, ali so fleki mogoče posledica mil ali podobnega. Sama sem mnenja, da temu zagotovo ni tako, saj jaz že več mesecev uporabljam 1 vrsto mila, tudi življenjskih navad nisem spremenila, tudi umivam se ne bolj pogosto kot navadno, itd…
Zanima pa še nekaj: ali imata (obe kolegici) partnerja/partnerico? Ali ima ta oseba tudi fleke?
Ker če je npr. glivično, ali ni to potem prenosljivo na partnerja? Moj partner flekov (zaenkrat) nima.

lp

p.s. Kati – zaenkrat živim v LJ.

Oj!

Nelli a nisi bila na pregled pri Dr. Kralju?

Meni zaenkrat izginjajo, novi se niso pokazali malo več kot 2 tedna.Hvala bogu! Upam da nisem prekmalu rekla :). Osebna zdravnica mi je dala Canifug pršilo, ampak če to pomaga ne vem, ker zelo počasi izginja. Se mi zdi kot da samo od sebe. Kaj pa vem….. Meni se to vleče že od začetka februarja in sem bila 2x pri dermatologu in 3x pri osebni zdravnici. Na ponovni pregled pa sem naročena šele v avgustu. Zdravnica meni, da je to gljivično, na dermi pa je bil test za gljivičnost negativen. Nimam več pojma kaj bi lahko bilo, tako kot zdravniki ne.

Ko zvem kaj več sporočim.

Fleke imam že 6 mesecev, pa se partner ni nalezel, tako da, mislim, da ni gljivično. Počasi izginjajo, saj kaže tako. No upam da res!

Nelli: Kaj ti je pa Dr. Kralj rekel, a nisi bila pri njemu na pregledu?

Pregled pri Dr. Kralju sem za enkrat odpovedala (saj vem ni bilo prav) vendar sem si rekla, dokler sem pa tja kakšen izgine bom še malo počakala. Ne, moj partner jih nima. Mislim pa da tako kot je moja dermatologinja rekla da glivice niso. ( A ni tako da glivice ponavadi srbijo? Mene nič ne srbi!) No tko, da so mi eni flekci zginili, postali so rahlo rjavkasti nato pa so počasi zginili, ampak uni ki sem jih mela že od začetka torej stari novi pa še vstrajajo in rastejo, ozeroma se širijo do določene velikosti potem uplahnejo. Mislim da postajam že malo nora ker se mi to dogaja, poskušam živeti mimo tega vendar ne gre pošteno me že motijo.
Naj vama povem še to da sem zelo bele polti (jogurtek) mogoče imam premalo pigmenta. Ah no, ne vem na vse dejavnike pač pomislim. Mislim pa da mi olivno olje pomaga s katerim se skrbno mažem po celem telesu. Opustila pa sem razna dišeča mila. No saj se še kaj oglasim in seveda obratno.

lp kati-nelli

Meni se tudi nekateri fleki mal “razlezejo” in zato je zdravnica menila, da so glivice. Zdaj jemljem tablete (Difucan), menim, da ne pomagajo nič.
Kar nekaj flekov je že prej izginilo (trebuh, noge, prsi), so pa novi (zadnjica) – ti so bolj intenzivne barve.
Na rokah sta bila le 2, pa še ta zelo malo vidna. Obraz zaenkrat še brez flekov.
Hm, tudi jaz imam bolj svetlo polt.

Kati – fleki uplahnejo? Ali so izbočeni? Moji niso. Ali si mislila le, da se zmanjšajo/izginejo?

Pozdrav! Moji fleki niso izbočeni, Tisti ki so izginili so ubistvu zbledeli tako da so postali res komaj vidni, ker pač vem da so bili tam,drugi to nebi opazili. Sem pa danes spet zelo slabe volje, ker sem včeraj opazila spet nove in to zopet na zadnici zelo močno rdečega. Da ne govorim koliko jih imam na trebuhu in stegnih. Ja zopet sem naročena pri dermatologu- v ponedeljek, me je kar malo stah, vendar sem jih že zelo sita.

Se oglasim. Lep pozdrav!

Pozdravjeni!

Ko berem vajine odgovore, si mislim, da sem lahko zelo srečna, ker jih pol toliko nisem imela kot jih imata vidve. Meni zelo počasi izginjajo oz so že zelo slabo vidni na vretu, drugje pa so dokončno izginili.
Včeraj sem prišla iz morja, kjer sem se sončila, danes pa nisem opazila nobenih sprememb, celo zdi se mi da so fleki manj vidni. Pod temo Flekci??? (19.6.2006) sem zasledila odgovor, da, če gre za gljivice se pozdravijo s sončenjem. Kaj pa če jih res imamo?!

Lp. Arwen

Pozdravljene!

Kako kaj vajini fleki? Moji so skoraj izginili! Upam, da za vedno! Še neke malenkosti na zadnjici, drugače je pa šlo! Mislim, da samo od sebe, izginjati so začeli, še preden sem jedla Diflucan tablete.
Upam, da se ne ponovijo. Meseca maja sem bila kot “gobavec”, celo telo s fleki (trebuh in stegna – ojojoj).
Upam, da imata tudi vedve manj oz. nič flekov!

lp

New Report

Close