Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje E Coli odkrita v 37. tednu

E Coli odkrita v 37. tednu

Spoštovani,

prejšnji teden sem se odločila za samoplačniški odvzem brisa zaradi ugotavljanja prisotnosti streptokoka B. Danes (vstopila sem že v 38. teden) me je poklicala osebna ginekologinja in dejala, da je bris sicer negativen na streptokok b, a da sem pozitivna na E Coli. Prebrala sem, kaj ste pisali o tej bakteriji, da je sicer normalno prisotna v črevesju itd., a vendar v nekaterih primerih lahko sproži nezaželene dejavnosti itd itd. Ginekologinja mi je predpisala Amoksiklav. V brisu so prisotne tudi glivice, s katerimi se “borim” že celo nosečnost. Naj povem, da sem bila v času nosečnosti vsaj 2x na odvzemu brisa zaradi slabih labor. izvidov urina. Urikult je bil bp, v nožnici bile prisotne glivice in enkrat celo bakterija Gardnerella (zdravila z Efloranom). Dobro, tudi Candida je bila prisotna. Sprašujem vas, kako nevarna je lahko E Coli sedaj za otroka na sploh oz pri samem porodu in ali ima sploh smisel jemati Amoksiklav? Do sedaj v nožnici te bakterije torej ni bilo oz ni bila najdena pri odvzemih brisa. Tokrat pa se je bris jemal torej tako iz nožnice kot rektuma, zato nekako sklepam, da je E Coli torej (morda/upam) prisotna le v črevesju in potemtakem ni neke nevarnosti ne zame ne za plod. Ali se motim in moram nemudoma začeti z uporabo antibiotika? In, ali moram v porodnišnici nemara povedati za bakterijo? Prosim za pomoč in usmeritev.

Najlepša hvala in lep pozdrav
Ainna

Če ti je ginekologinja napisala antibiotik, ga jemlji. Ne razumem, kje je tu kaka dilema. Menda pa ja ve ona bolje kot tujci na forumu. Moja ginekologinja vsako zdravilo, ki mi ga med nosečnostjo predpiše, tudi “navadno” železo, vpiše v materinsko knjižico. Tako da ko bom z njo prišla v porodnišnico, bodo točno vedeli kaj in kdaj ter zakaj sem karkoli jemala. Poglej v knjižico, morda je tudi tebi napisala. Če ne, pa jim povej. Informacija ne more škoditi.

New Report

Close