Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Dr. Klerh

Dr. Klerh

No ti kar pobrskaj in javi. :o) Kaj pa je tvoj poklic če ni skrivnost? Pa še nekaj me zanima. Kako to da se tako podrobno zanimaš za način zdravljenja dr. Klehra in tako dobro poznaš različne raziskave in celo njene oznake? Oziroma da se ti ljubi pregovarjati z drugače mislečimi na forumu? Lastna izkušnja? Izkušnja svojca, prijatelja? Se morda sam nameravaš odpraviti tja? Kaj povsem drugega?

resnica,
mene bi bolj zanimalo v drugo smer, če mi lahko posredujete link tiste oddaje, ki ste jo omenili od RTV 1 z dne 28.06.; morda boste tam našli kaj bolj uporabnega. Na RTV strani mi iskalnik prinese samo oddaje od 30 junija dalje.

Kar se teh linkov tiče, ki jih je navedel dr. med. Ihan, sem že povedal, da so za mene viri, ki ne vsebujejo dokazov, za moje uho kot prepih.
ker jaz poznam politiko nemškega zdravstva kolikor toliko dobro. Če bi imeli nemški zdravniki kaj proti njemu, bi ga že zdavnaj prijavili. V Sloveniji sedaj ne bo nič drugače, ko se bodo zdravniki v bolnišnicah jezili o zaslužku privatnikov, brez da bi pomislili, da morajo privatniki sami plačati svoje uslužbence, visoke najemnine ipd. V Nemčiji je tako, da odhajajo zdravniki v tuje države, ker npr. na Švedskem zaslužijo bolje, medtem ko si zdravniki privatniki gradijo svoje bolnišnice.
Boljša oskrba tam pa je za bolnike dana le skozi konkurenčnost.

ampula,
sem že našel. Pri alergikih je poznana protisensibilizacija. To izgleda podoben princip s predelavo lastne krvi.

Sporočam ti, da sem vezano na pravilnik o sodelovanju na forumih MON (http://med.over.net/pravilnik/) umaknila tvoje sporočilo. Prav je, da smo do ljudi, ki jih omenjamo z imenom in priimkom spoštljivi. Če pa koga javno pozivamo, je prav, da se tudi sami predstavimo z realnim imenom in priimkom, sicer zaman pričakujemo odziv. Na anonimke se žal ne bi odzval noben preudaren človek.

Predlagam, da svoje mnenje še enkrat predstaviš a tokrat na spoštljiv način pa tudi če se z njim ne strinjaš. Anonimno nekoga soditi o njegovem umu in še kaj, ni primerno.

HVala za razumevanje.

Kristina

Kristina Modic SLOVENSKO ZDRUŽENJE BOLNIKOV Z LIMFOMOM IN LEVKEMIJO, L&L http://limfom-levkemija.org/ http://nazajvzivljenje.si/ http://dajsenaseznam.si/ http://najboljsanovica.si/ FACEBOOK Skupaj na poti do zdravja: https://www.facebook.com/Skupaj-na-poti-do-zdravja-768520533244733/ [email protected]

Sem spet zamudil kaj zanimivega;)

Kristina, tale računalnik izgleda da je zelo počasen, pa so se vsebine že 2x ponovile (enkrat v tej temi, enkrat ravnokar pri Pljučni rak… Če lahko vsakokrat zbrišeš prvi prispevek, bi ne bilo tako moteče.

ampula,
jaz mislim, da se ravno z drugače mislečimi lahko razvijamo, napredujemo v poklicu, ali pa se vadimo nekaterih sposobnosti. Ali ne bi bilo dolgočasno, če bi si vsi samo kimali? Bi pod takimi pogoji lahko znanost sploh napredovala?
lp

Šepet,

sem “porihtala” (beri umaknila, ker ne brišem ničesar :)) tvoj dvojni prispevek na tisti drugi temi. Ja, ne vem… res počasi dela vse skupaj zadnje dni. Bo že. 🙂

Lp, Kristina

Kristina Modic SLOVENSKO ZDRUŽENJE BOLNIKOV Z LIMFOMOM IN LEVKEMIJO, L&L http://limfom-levkemija.org/ http://nazajvzivljenje.si/ http://dajsenaseznam.si/ http://najboljsanovica.si/ FACEBOOK Skupaj na poti do zdravja: https://www.facebook.com/Skupaj-na-poti-do-zdravja-768520533244733/ [email protected]

Nekaterim tudi mnogo prepiha, pa ne skozi ušesa ampak skozi “sive celice” ne bi pomagalo! Ne vem ali so taki “stručkoti”, da na tujih internetnih straneh ne znajo poiskati resnice in se z njo soočiti , ali pa si pred resnico iz samo njim znanega razloga zatiskajo oči, dejstvo pa je da jim je stiska sočloveka tuja. Žal.
Kar pa se tolikokrat omenjene JANE tiče – vsi ti ljudje so za razliko od vas bili TAM, dali skozi vso agonijo upanja,in razočaranja,oni so vse to skusili ,s kakšno pravico jim nekateri odrekate pravico do besede, do resnice in očitate celo tedencioznost?

Za Kristino Modic

Hm, žal mi je, da si moj “post” umaknila. Zdaj se pa res ne morem podpisati pod NIČ. Dejstvo pa je, da jaz nisem javna oseba in ne strokovnjak na tem področju (imunologija in sorodno) medtem ko pa oba omenjena doktorja sta. In glede na to da gre za naše zdravje in da naš zdravstveni sistem in roko na srce, tudi naši zdravniki, delajo tako z nami kot z našim denarjem kot svinja z mehom… pa si pač lahko privoščim, da njihovo gnado malo spodbodem. Aja, da ne bo pomote ne mislim, da so VSI zdarvniki slabi.
Mislim, da imam vso pravico biti jezen na obe strani in od obeh zahtevat pojasnilo. Sicer pa je ta isti Dr.Ihan obtožil šarlatanstva Dr.Klehra. Torej…? Bi pa zares rad videl konfrontacijo med njunimi argumenti. Če je Dr.Klehr zadevo patentiral verjetno ni bojazni, da bi pri tem kaj izgubil. Dr.Ihan pa bi lahko na to temo zaposlil še kakšnega mladega raziskovalca in skupaj bi ugotovili ali JE ali NI.

Nič drugega nisem hotel doseči. Je pa malo svetohlinsko Kristina, da se sklicujete na nek pravilnik, ki so ga že itak vsi kršili. Saj skoraj vsako sporočilo v tej “rubriki” vsebuje priimek Dr.Klehr in večkrat ni kot je spoštljivo obravnavan.

Prisrčen pozdrav,
JAnez KraJCAr

Pozdravljen Janez, draga Kristina;)

tako je. Popolnoma te razumem. Žal tule mnogi ne vedo, kaj pomeni delati reklamo in so zelo užaljeni če kdo napiše kaj proti. Radi gredo po poti brez upora, kar je v njihovi situaciji tudi razumljivo; Kristina pa ima široko srce in ne more ugoditi vsim. Zato umakne tu in tam tudi prispevke, ko kdo ugovarja užaljenim zagovornikom neke metode, ki jim je /po njihovi presoji/ pomagala. Sami pa ne morejo vedeti, kaj jim je pomagalo. Ali strojček ali samo vera v njega ipd. Morda je bil samo en datum, ki ga je nekdo še hotel doživeti, morda adrenalin, ko se je nekdo na novo zaljubil, ali so morda nehali vnašati strup v svoje telo in se je imunski sistem opomogel. Na takšne stvari niti ne pomislijo, ker ne poznajo močne vloge vplivanja tega v medicini in so zato trdno prepričani v napačno vero. Vsaka medalja pa ima dve plati, pa še površino obroča;)

Pravtako se tu ne dela razlika med zdravniki – dr. medicine in dr. strojničarji, kar bi bilo za zdravstveno orientiran forum nujno potrebno. To pa je neodgovorno, da se naši onkologi imenujejo prav tako dr. NN, medtem ko enega strojničarja imenujejo tudi dr. K. Morda bo naša draga Kristina to uvidela in tukaj poskrbela za preprečevanje nesporazumov in opozarjala na to, da so zdravniki „ dr. med.“, po tem ko nas/mene ne bo več tu. Človekovo življenje je res preveč resna zadeva, zato se mora spoznati tudi kdaj se s čim bolniku škodi.

Bral sem tudi, da je nekdo šel celó v Minhen, da bi pogledal drugemu pod prste, kako dela. Vsaka šola pa stane nekaj; če se hoče od nekoga učiti, se najprej vpraša, če nudi šolanje in mora plačati; tako je tudi v medicini. Predvsem pa, ali se je smiselno učiti od nekoga, ki dela napake. Ali bo zdravnik opazil napake, ki jih dela pravtako tudi zdravnik. Malo slučajno, saj tudi na forumu omenjene strokovne napake ni spoznal, ali jo je le zamolčal, ker ni hotel strašiti bolnike. Ne vem. Zato je po eni strani premalo dovoljena prava konfortacija iz katere se da mnogo izbrati, po drugi strani pa se forumaši ne počutijo varne, ker se bojijo da se spozna njihova identiteta. Včasih to anonimnost koristijo tudi nepridipravi, zato ni vedno lahko za moderatorja vedeti, kdo tudi ve, o čem govori.

Kot si rekel, če ne bi bila tukaj imena oseb, potem se bi dalo o neki metodi bolje razpravljati in bi tudi bolniki imeli kaj od tega. Tako pa so naše identitete v rokah moderatorjev, ki so jih na zahtevo primorani izdati, če kršimo pravila in nekoga, ki stoji v javnosti, deskreditiramo. Brez tega pa ne bi šlo, kjer se očitno delajo napake. O načinu metode pove za raziskovalca dovolj že naslov metode. O napakah pa se bo morala izbrati druga platforma, kjer se lahko komunicira brez imen zdravnikov. Žal je sedaj potrebno, da „preraste trava“ preko teh imen, da se bo mogoče dalo nekoč v drugačnem zavedanju pogovarjati tudi bolj konkretno.
Lep pozdrav!

Priznam, da ne poznam njegove metode zdravljenja, zato bom samo na splošno povedala, kaj me najbolj moti pri poročanju slovenskih medijev o celi zadevi.

Dr.Klehr je zdravnik in član avstrijske zdravniške zbornice. Naši mediji, predstavniki onkološkega inštituta in celo ministrstvo za zdravje pa ga imenuje “sleparski zdravilec”, “zdravilec” itd.

Dokler mu ne dokažejo “krivde”, “sleparstva” itd je nedolžen. To velja za vsakega. Prav tako ni zdravilec, ker je zdravnik in član zdravniške zbornice.

V Avstriji nihče, ki ni zdravnik, ne sme zdraviti. Kar pomeni, da v Avstriji sploh ne uporabljajo termina “zdravilec”, ker jih uradno sploh ni.

V Nemčiji pa lahko zdravijo zdravniki in nezdravniki. Nezdravnike, ki zdravijo v ZRN, imenujejo Heilpraktiker, kar bi lahko poslovenili kot “zdravilec”. V Nemčiji so zdravilske dejavnosti del ZDRAVSTVENE dejavnosti.

V Sloveniji imamo po novem zakonu o zdravilstvu tudi “zdravilce”, vendar s to razliko, da so del GOSPODARSKE dejavnosti in NE zdravstvene dejavnosti.

Tu je cela zmešnjava s terminologijo, vendar jo je potrebno korektno uporabljati.

V Sloveniji je na primer zdravnikom (članom zdravniške zbornice slovenije) dovoljeno zdraviti z akupunkturu, ki je del tradicionalne kitajske medicine in kot taka spada med komplementarne metode zdravljenja. Če bi sledili zgledu ministrstva za zdravje in onkološkemu inštitutu bi takemu zdravniku v sloveniji rekli “zdravilec” in to samo zato, ker uporablja komplementarno metodo zdravljenja???

@all, be warned!

In Germany is much background material about Nikolaus Klehr.

[*QUOTE*]
———————————————
Das Forum fuer GalavitForum.de

Das Galavit-Forum
Das Forum ueber eines der beruechtigsten Wundermittel und ueber die Hintermaenner und deren Methoden 3 4

Die Akte Dr. Nikolaus Klehr

Die Akte Dr. Kurt Donsbach

Die Akte Theodor von K.

Die Akte Ivan Desny

Die Akte Dr. Eike Rauchf.
———————————————
[*/QUOTE*]

more:
http://www.transgallaxys.com/~kanzlerzwo/index.php?categoryid=29

In case you are a patient of Nikolaus Klehr or someone in your family is, please get in contact with your clinic in Slovenia. And please give us a note, so that we can forward material to them.

[*QUOTE*]
————————————————————————–
Skandal um Salzburger “Krebsarzt” in Slowenien

Bereits drei Jahre Berufsverbot in Salzburg, Strafverfahren in Salzburg
und München

Der Präsident der bayerischen Ärztekammer nannte ihn ein
“erwerbsgetriebenes Ungeheuer”. Der deutsche “Krebsarzt” Nikolaus Klehr
behandelt in Salzburg Patienten aus Osteuropa. Nach Todesfällen gehen nun
in Slowenien die Wogen hoch.
————————————————————————–
[*/QUOTE*]

mehr:
http://www.salzburger-fenster.at/rubrik/lokales/2808/skandal-um-salzburger-krebsarzt-in_9897.html

http://www.salzburger-fenster.at/rubrik/lokales/2808/skandal-um-salzburger-krebsarzt-in_9897_5.html

We speak German and English. For other languages we need your help.

ama

No, sedaj bodo pa kritike padale še na račun tujih novinarjev in medijev, če že domačim ne zaupate 🙂

http://www.salzburger-fenster.at/rubrik/lokales/2908/weiter-riesenwirbel-um-salzburger_9937.html

[*QUOTE*]
——————————-
Home > 29/08 > Lokales >
SF29/08
Weiter Riesenwirbel um Salzburger “Krebsarzt”
Zahlreiche Medienreaktionen auf SF-Exklusivbericht und neue Vorwürfe

Entsetzte Röntgenärztin: „Krebskranke verschulden sich und nehmen Kredite für Behandlung in Salzburg auf.“ Salzburgs Ärzte- Präsident Karl Forstner zeigt sich über die Vorwürfe betroffen. Es mangle aber an „konkreten Fakten“.
——————————-
[*/QUOTE*]

Help the clinic in Ljubljana

Read more:
http://www.onko-i.si/sl/mediji/novice/

[*QUOTE*]
——————————-
Novice

Stališče Onkološkega inštituta Ljubljana do zdravljenja dr. Klehra
29. 08. 2008

V slovenski in avstrijski javnosti so se v zadnjih dneh ponovno odprla številna vprašanja, vezana na zdravljenje onkoloških bolnikov pri avstrijskem zdravniku dr. Nikolausu Klehru. Stališče Onkološkega inštituta, ki ga je strokovni svet OI sprejel že marca, in mnenje avstrijske zdravniške zbornice o delovanju imenovanega zdravnika, ki ga je na pobudo OI pridobila Zdravniška zbornica Slovenija, si lahko preberete v priponki.

Mnenje strokovnega sveta OI (pdf, 1.25 Mb)

Mnenje Avstrijske zdravniške zbornice (pdf, 862.95 Kb)

Arhiv novic
——————————-
[*/QUOTE*]

.

sem pripela povezavi na obe mnenji. So pa velike datoteke, ker so v pdf formatu.

No, vidite, ni dovolj, da je sorodnikom umrlih bolnikov pobral veliko denarja, sedaj jim grozi, da jih bo še tožil, če bodo medijem zaupali resnico o njegovem početju.

Pa še zmaga lahko, ker so nekateri tako lahkomiselni v očitanju, namesto da bi pogledali kaj je kdo napisal, jih bolj zanima kdo je kaj napisal. Nespametno je tudi verjeti, da se morajo v tujini držati slovenskih zakonov in navad.
Čez nekaj let bo pri nas tudi tako, pa se ne bo nihče bunil.
Pogrešam forumko „resnico“, ona ima verjetno adute v rokah.

Saj je tudi v tujini kršil predpise in zakone. Ker je na opisan način zaslužil mastne denarce, si lahko privošči dobrega advokata – in nemoteno nadaljuje s svojim umazanim početjem. Nas, slovence pa itak nateguje, kdor se pač spomni – naj bodo to Hrvati, Italijani, Avstrijci… ali Finci. Ves svet se nam smeje.
Takle mamo…. naivnost slovenskih fantov g…..

Žal nimam v rokah nobenih adutov, res je le, da so in še vedno prihajajo do mene informacije ljudi, ki so bili tam, in da se počasi a vstrajno spuščajo tančice z mojih resnic,tako s strani JANE(tudi današnje), kot novinarjev na POP TV. A dr.Klehr se še vedno “bori” za “slovenski trg” (saj drugega nima) in svoj žep.
Nova in nova vprašanja, ki mu jih zadnje čase postavljajo novinarji, in na katera tako “suvereno” odgovarja, pa nam ga prikažejo še kot lažnivca.
Vsem tistim, ki vsem informacijam o njem navkljub, še vedno (baje) zahajajo k njemu, pa Bog pomagaj!i

Sami imamo težko zgodbo v zvezi z zdravljenjem pri tem zdravniku.Vsem občutkom prevare, sprenevedanja tega zdravnika pa smo dodatno doživeli še nesramno zastraševanje pred eventualno objavo
o postopku zdravljenja in hitri smrti naše, drage nam osebe.Žal pa mu samo zastraševanje ni
dovolj, temveč v el. pošti grobo žali naša najgloblja čustva do pokojne,drage nam osebe in
se poslužuje grdih laži1!!! Omenja,da smo,v času zdravljenja pri njem vsi njegovi, najožji, povsem pozabili nanj in je bil ves čas sam, brez kakršnekoli komunikacije niti z njim in ne z dr. Khlerom!!! Nepopisno smo nad njim še dodatno razočarani, da se poslužuje tako podlih laži, kajti nekaj oseb z naše družine je bilo DNEVNO v telef.stiku z njim, prav tako je ena
oseba vzdrževala stik z dr.Khlerom.Po tednu dni smo ga trije iz družine obiskali, plačali
stroške,ki so v tem času nastali,se osebno pogovarjali z dr.Khlerom…,ki je bil navdušen nad izboljšanjem, čeprav se naš oče..ni počutil nič boljše.Mi smo zato pričakovali, da ga bomo odpeljali domov, vendar po osebnem razgovoru z zdravnikom smo nadaljevali zdravljenje
še teden dni.Piše nam celo, da je naš oče njemu potožil,kaka slaba družina smo…Katastrofa
od laži, kajti naši stiki so bili vsakodnevni tako s strani žene, otrok in drugih oseb v
večernem času, ko je bil v sobi. Sploh pa je bil naš oče razočaran nad zdravnikom, ker ga je
vsak dan spraševal po počutju in ker je oče odgovoril tako kot se je počutil- da ni nič bolje
in se počuti slabo, mu je zdravnik vselej odgovoril, da je pesimist.Normalno, da je to očeta
prizadelo in je bil že vnaprej občutljiv na to vprašanje.V glavnem nizki udarci tega zdravnika nimajo meja! Kakšen je to vendar človek, da poskuša ob tem, da smo izgubili ljubljeno osebo, sedaj še s tovrstnimi lažmi prizadevati naša, že tako prizadeta čustva ???
Če bi bili pred zdravljenjem opozorjeni vsaj z eno negativno izkušnjo, bi ravnali povsem
drugače..! Namen našega pisanja je prav v tem – osvetliti njegovo osebnost tudi s te strani…

Če nekdo iz svojega žepa plača toliko denarja je res težko trditi, da ne želi za to bližnjo osebo, da ozdravi; toliko težje bo žalujoči osebi dopovedati, kaj vse povedo bolniki zdravniku, ker bolnik ve, da mora zdravnik molčati. To je največkrat še bolj kruto, kot pa ves denar.
Nekateri požrtni otroci gredo še dalje in si izmišljajo zgodbe, kako bi zavezali zdravniku jezik, da ne bi dajal informacij o starših drugim otrokom. Marsikaj se dogaja, največkrat bolnik reče: komaj čakajo…

Seveda ta zdravnik tega ne ve, če ste vi stali v kontaktu z očetom, vendar ne razburjajte se zaradi njegovih izgovorov. Vsak, ki ga nekdo nekaj obtožuje, se brani na kakršenkoli način. zakaj se sploh prepirate o zadevah, ki niso dokazljive. Mar ni bolj pametno vedno zahtevati pismene izvide vsepovsod.
Ne razumem, zakaj se bi vi obešali na eno kritiko in bi se zato drugače odločili. V zdravstvu se pravtako kot v gosodarstvu dogajajo grozne stvari. Eden drugemu kaj kljubujejo, so zavidni, podtikujejo, namensko brišejo sledi ali delajo „namenske“ pomote, če hočejo nekomu škodovati, sploh pa če nimajo nobenih dokazov – jih naredijo. Po drugi strani nekdo nekoga tako hvali, da mu moramo verjeti, hvala gre naprej, preko interneta se takšna priporočanja hitro širijo. V tej anonimni solati ne vemo niti, ali jih razširja oseba sama, ali njegov družinski član ali prijatelj.
Isti zdravnik pa je lahko za nekoga dober, za drugega slab; tako osebno kot strokovno.

Joj kakšno nakladnaje, pona. Upam, da vsaj sama razumeš, kaj si želela povedati. Tako prepoznaven je tvoj način pisanja. 🙂

Triglav, hudo mi je, ko berem kaj vse doživljate….

New Report

Close