Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja določitev višine preživnine

določitev višine preživnine

Delitev premoženja je ločena tema in preživnine ni mogoče kompenzirati z internim dogovorom glede premoženja. Uradno že ne in sodišče tega ne bo niti slučajno pripoznalo.
Poleg tega avtorica ni napisala, ali bo hiša dejansko prešla v njeno last (napisala je, da jo bo prepustil, kar lahko pomeni tudi samo v uporabo). Če bo imela za nameček še neurejen stanovanjski problem, pa seveda spet govorimo o čisto drugačnih zneskih preživnine.
Oče petih otrok, od katerih je eden še v plenicah, se je zgonil (vem iz neke druge teme). On ima v nasprotju s tabo vsaj toliko vesti, da ženske, s katero je v 13 letih prostovoljno naredil pet otrok, ne meče na cesto. Za kaj točno bi mu morala biti hvaležna? On bi moral hoditi z vrečo čez glavo naokrog.

Eni očitno mislite, da otroci jedo opeke? Saj svojim otrokom daje dom in hišo. Živeti pa ne morejo od hiše, vendar!

Torej je po tvoje bolje, če živijo pod mostom, ker očitno misliš, da so “cegli” zastonj.
In Histerija. Sodišče bo to povsem jasno pripoznalo.

Hišo bo prepustil? Ena je že napisala, da otroci ne jedo ceglov. Hišo je treba tudi vzdrževati, kuriti…. Že zato bi moral fotr dati več preživnine, če je materi svojih petih otrok nakopal na glavo še neko potratno, nekurantno nepremičnino. Pa če jo je pripravljen prepisati ali ne.
Torej mati naj še naprej vlaga v cegle, namesto v svojih 5 otrok. Jao slovenčki.

če je hiša pridobljena v zakonu je itak polovica njena. Drugo polovico pa lahko prepusti v uporabi in obdrži lastništvo, lahko jo prepiše na otroke, v glavnem, nikjer ne piše, da jo bo njej prodal na obročno odplačilo, ki se kompenzira s preživnino.

Cegli so za njegove otroke!!

V nobenem zakonu tega sveta ne boste našli, obveze za starše, da cegle zapustijo ali dajo otrokom. V večini pa obvezo staršem, da svoje otroke po svojih zmožnostih šolajo, nahranijo in oblečejo. Torej naj si bivši ne pere vesti in denarnice, češ da je hišo prepustil otrokom. Po možnosti hišo, katere pol lastnica je tudi mati.
In z materinim zaslužkom in spodobno očetovo preživnino ne bodo končali pod mostom. Si bodo že našli kvartir v katerem bodo odrasli in ki jih ne bo preveč obremenjeval, da jim ne bi ostalo dovolj za dostojno preživetje.

Obveze res ni glede hiše, kar pa ne pomeni, da ni nič vredno. Če je recimo hiša vredna kakih sto tisoč, ki je izključno last očeta, kot navaja avtorica in bi se prodala, je to kar nekaj mesecev preživnine, ali ni?
In ob tem se takoj pojavi zagovor, hiša je za otroke. Seveda je, gospodarila in afnala se bo pa po lastni presoji in še čim v njej bivša žena, enako je s preživnino.

In ženska dvoličnost, neobjektivnost, sovražnost ne pozna meja, to vse ločene jasno tu kažete. Moderatorka po kateri pljuvate je opozorila le na požrtnost, ki bode v tej zadevi na veliko v oči. Ve pa vse po vrsti vstrajate, oče naj plača čim več.

Sicer, če je verjeti enostranski zgodbi, da se je oče zgonil in zapustil pet otrok in ženo, je vsekakor vredno vsega obsojanja in človek bi tako iz moralnega vidika butnil, če mu vse poberejo je še premalo. Vendar ne gre tako. Je potrebna realnost in objektivnost, česa prisotne na tem forumu skupaj z avtorico niste zmožne. Kajti večkrat se lahko prebere, da ne premorete niti enakega pogleda na enaka nemoralna dejanja, če jih storijo moški ali ženske. Saj se marsikje na forumu izjasnite, da za enako dejanje, ki ga je storil ta mož in oče, v primeru ko to stori ženska, je to po vašem pravica do samostojne izbire poti svojega življenja ali česa podobnega in v tem ni nič slabega, kaj šele obsojanja vrednega. Oziroma tako “mati in partnerko” ponavadi označite celo za žrtev in je bil skrajni čas za tako odločitev, ob tem pa spet kričite naj oče plača čim več “za otroke” seveda.
In ravno v tem je največja sramota, da se za vso lastno sebičnost, domišljavost, sovražnost in pohlep, sklicujete na otroke, potrebe otrok in njihovo dobro.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Kaj oče ni dolžen zagotoviti primernega bivališča otrokom? Lahko jim odstopi v uporabo hišo, lahko pa prispeva 2/3 delež h najemnini za bivališče. Kaj je ugodnjeje, glede na to, da on verjetno tako velikega bivališča ne rabi?

Gospodarjenje s hišo tudi ni mačji kašelj. Jaz vzdržujem našo kolikor mi znese, pa ti povem, da bikoli ni konce. Res ji bo fajn s petimi otroci in hišo za vzdrževanje. Resnično. Jo že vidim, kako se bo afnala okoli in celo preživnino za frizure porabila. nekarteri res ne vidite preko svojega praga.

Omejeno razmišljanje. V trgovini hrane ne moreš plačati z opekami, marveč denarjem. Preživnino.

Ah Jalur, v vsakem stavku, ki ga katerakoli od vas napiše je razbrat zgolj večne frustracije in maščevalnost. Je že res, da je za lastno preživetje in preživetje otrok potrebno tudi nekaj evrov. Pravo bogastvo, ki ga danes večina otrok ne dobi več (sploh v ločenih družinah) je pa v iskreni toplini, zmožnosti vzdrževanja, pa tudi odpuščanja in popravljanja še tako skrhanih odnosov, ne pa v maščevanju in sovražnosti, ter blatenjem starša nesprotnega spola. Kaj za vraga pa dejansko date otrokom z vsemi tožbami in jezo za tistih par evrov, brez katerih bi ravno tako šlo?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ah Jalur, v vsakem stavku, ki ga katerakoli od vas napiše je razbrat zgolj večne frustracije in maščevalnost. Je že res, da je za lastno preživetje in preživetje otrok potrebno tudi nekaj evrov. Pravo bogastvo, ki ga danes večina otrok ne dobi več (sploh v ločenih družinah) je pa v iskreni toplini, zmožnosti vzdrževanja, pa tudi odpuščanja in popravljanja še tako skrhanih odnosov, ne pa v maščevanju in sovražnosti, ter blatenjem starša nesprotnega spola. Kaj za vraga pa dejansko date otrokom z vsemi tožbami in jezo za tistih par evrov, brez katerih bi ravno tako šlo?[/quote]

To je vprašanje za očete? “Kaj pa dejansko date otrokom z vsemi tožbami in jezo za tistih par evrov, brez katerih bi ravno tako šlo?”

Ja Jalur, tožbe pa vlagajo matere, ki se samookličejo, ne zgolj za edine primerne skrbnice otrok, ampak v lastni glavi kar lastnice otrok, le da si nobena pred pristojnimi institucijami tega ne upa izrečt na glas.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Po vsej debati, kako je mogoče neodgovornim očetom predati vsaj del obveznosti in odgovornosti za otroka smo sedaj ženske kar lastnice otrok. Jaz bi z veseljem del obveznosti in odgovornosti predala očetu, pa jih ne prevzema ker mu ni treba. Matere pa moramo. Danes grem v šolo na sestanek, ker je otrok nekaj naštimal. Misliš, da so klicali samo mene ali tudi očeta? Če oče pride na govorilne ure dobi vse informacije, ki ga zanimajo. Če je z otrokom problem, ga rešuje samo mama. Fajn, ker očitno sem samo jaz primerna za vzgojo. kaj naj si drugega mislim?

Dobro Jalur, recimo da je tvoj primer bolj izjema kot pravilo in bi že bil po nekaj letih pisanja čas, da se nehaš ponavljat in se sprijazniš s tem. Itak pa samo ti veš za kaj gre pri tebi, morda pa slika le ni tako jasna. Sam pri sebi se ob tem vprašam, če ne gre morda le za to kar je v večih postih opisal Mick in se popolnoma strinjam z njim, da je včasih bolje da se oče umakne v celoti. Kljub očetovi odsotnosti in materinemu pranju možganov, pa še vedno ostaja upanje in možnost, da bo otrok ko odraste znal videt in razumet tisto pravo resnico o “dobri materi in ničvrednem” očetu in razumel nujo zakaj je bilo bolje, da se je oče za čas njegovega otroštva popolnoma umaknil.

Ne me narobe razumet, ne trdim tega glede tebe, me pa dejstva, da se nekdo leta, po praktično cele dneve trudi dokazovat en in edini prav in eno in edino resnico o moških, le usmerja tudi na tovrstno razmišljanje…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

In kaj narediš, ko se oče ne želi umakniti v celoti ampak hoče ohraniti vse svoje pravice? ko se 4x letno spomni na otroke, pa še 4x letno nadzira drugega starša (preko institucij), ker pač lahko in sme? Ja jebentiš, če hočeš bit vključen v življenje otrok, potem prevzemi tudi kako obveznost.

Ne vem Jalur, ne morem vedet za druge kako dejansko živijo in mislijo. Vem lahko le zase, da bi v primeru ločitve hotel ohranit celotno oskrbo otrok, ki jo imam praktično že ves čas in da bi tudi še tako jezen na partnerko, sledil želji in potrebam otrok po materinih odnosih in skrbi.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ne vem Jalur, ne morem vedet za druge kako dejansko živijo in mislijo. Vem lahko le zase, da bi v primeru ločitve hotel ohranit celotno oskrbo otrok, ki jo imam praktično že ves čas in da bi tudi še tako jezen na partnerko, sledil želji in potrebam otrok po materinih odnosih in skrbi.[/quote]

Sedaj govoriva o tistih, ki ne razmišljajo tako.
Moj bivši ob ločitvi ni bil sposoben in ni želel skrbet za otroke. Sedaj si je življenje uredil. Otroci očeta pogrešajo, on je tisti, ki se nanje le redko spomni, pa še to takrat, ko ima slab dan, posledično nam ponavadi takrat kako sranje naredi. Glede na to, da sva narazen že 5 let in pol bi bilo pričakovati, da je jeza med partnerjema že splahnela. Ga sicer občasno spomnim na preživnino, ko mu dvignem pritisk, pa občasno ga vprašam, če si bo kdaj kaj časa za otroke vzel, pa mu spet dvignem pritisk. Če ne bi vedela, da si fanta zelo želita stikov, bi mi bilo lažje. Jezi me, če otrok trpi zaradi egoizma enega starša.

Kaže na to, da je bil močno prizadet ob ločitvi in se je umaknil. Ravno tako kaže na to, da ne pred ločitvijo, ne po njej, ni bilo možen noben dialog med vama, da bi sploh kaj razčistila med sabo. In k temu si zagotovo tudi ti kaj doprinesla. Več ko je bilo blatenja in stopnjevanja razčiščevanj po raznih institucijah, bolj se je jeza med vama bohotila. In po mojem, ta jeza ne bo nikoli splahnela, ne pri njemu, ne pri tebi. Kajti ni zgolj on sovražen in jezen, vse to se da razbrat tudi iz slehernega tvojega posta. Vse to pa so ne glede kako skrbna si in koliko se trudiš, zagotovo podzavestno vase posrkali otroci, kar se bo odražalo na njihovo življenje in začaran krog je dejansko že sklenjen, tudi če je še neviden. Vidva bosta pa postopoma prešla na obtoževanja, kateri otrok je po komu kaj pobral in je identičen bodisi očetu ali mami, po najslabšem scenariju bodo še, odrasli otroci med sabo skregani in razdeljeni med očetom in mamo…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Kaj naj rečem otroku, ko ne morem plačat šole v naravi? Nimam denarja? Ata ne plačuje preživnine? Ne bom vlagala izvršbe, da ne poslabšam odnosov?

Jaz sem izvršbo vložila pred dvema letoma, še tistega nisem dobila. Na CSD pa sem šla nazadnje ko sem bila tam samo zato, ker je oče naredil meni sranje, ker se ni strinjal z mojim življenjem, namreč nisem bila 24/7 z otroci, kar njemu definitivno ni bilo všeč. Tako da nisem jaz glavna, ki dela zdraho, ima oče velike probleme z nadzorom.
Če tu pišem, še ne pomeni, da vsako svoje mnenje zagovarjam na sodišču s tožbami. ko pa mi poči, pa bom, on mene tudi čisto nič ne špara.

New Report

Close