Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Dolgotrajno bolece grlo, zelo me skrbi

Dolgotrajno bolece grlo, zelo me skrbi

Zdravo. Ze 3mesece me boli grlo oz žrelo. Videti je na zadnji steni malega jezicka vijolično obarvano kozno gubo v obe smeri. Globje, ko skusam ogledati jezik izgleda nekaj izrastkov, malo bele obloge, ki je na jeziku, stezka jo odstranim. Glas je malce globji kot sicer. Mandeljev nimam vec. Kosti, ki jih zatipam s prstom na koncu ust (kot izrastki so bolj izbočene) so boleče in skrbi me, ker tudi ko se tipam po vratu,je slisati poke, ko otipam ščitnico v levo in desno. Podjezicno Bezgavko na desni strani imam malo oteceno, na isti strani kjer me boli grlo. Prav tako imam ze dober mesec otrdel vrat, zmanjsano gibljivost, kot heksensus. Zelo me skrbi, da ni rak,saj ga je imel pokojni oče (bolece grlo 3mesece, hripavost, suha usta) in tudi mami, ki je zelo mlada umrla. Stara sem 36l. Tezav s kislino, zelodcem, prebavo nimam, tezave se tekom dneva ali noci ne spreminjajo, neodviano od spalnega polozaja, casa zadnjega obroka, grlo boli na desni strani. Hvala za odgovor.

Spoštovani,

vijolične gube so žilice pod sluznico. žrelo mora biti zaradi svojih nalog močno prekrvavljeno.
Jezik se ves čas obnavlja, lušči, nič ni vam potrebno luščiti, ker vas bo potem peklo in bolelo.
Mandljev torej nimate več, bolečine po desni strani vratu so
– najverjetneje mišične bolečine zaradi sedečega dela, prisilnih drž in dodatno zaradi začetnih degenerativnih sprememb v vratni hrbtenici. Svetujem vam gretje, masažo, razgibavanje vratnih mišic
– refluks želodčne kisline, čeprav menite, da ga nimate. zaradi stresa se izločanje kisline še poveča
– občutek otekline pod čeljustjo na eni strani – morda povečana – reaktivna bezgavka zaradi prebolele virusne ali bakterijske infekcije. Ali pa zastoj v žlezi slinavki, morda celo droben kamenček. Na otip se tega ne more potrditi, zato vam svetujem, da opravite ultrazvok vratu in izvid pokažete svojemu zdravniku.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close