Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Dolgotrajne bulice na žrelu, kašlanje, zamašen nos….

Dolgotrajne bulice na žrelu, kašlanje, zamašen nos….

Pozdravljeni!

Stara se 36 let. Že dalj časa imam vneto žrelo, natančneje neke bulice na steni žrela. Vse se je začelo cca 7 tednov nazaj z nekako napetostjo v glavi, potem sem 6 tednov nazaj začela kašljati, kasneje sem imela otečene in bele mandeljne in sluz je bila tudi malo krvava.Tudi vratna bezgavka mi je otekla. Ni bila angina, sem šla samoplačnisko na bris.Mandeljni in bezgavka so počasi izginili. Nato se mi je zamašil nos, izpiham rumeno sluz. Bulice na žrelu, zamasen nos in kaselj so se vedno prisotni, kljub AB ki mi jih je predpisala dr. Nič ne gre na bolje. Skrbi me če je to slučajno kak rak. Sploh te bulice mi ne dajo miru, ker se ne manjšajo.

Hvala, lp, Ana

Spoštovani,

po prebolei virusni okužbi lahko trajajo težave z dihali in žrelom tudi 6 tednov. Bulice so limfatični folikli, ki so se začasno povečali zaradi virusov.

Uživajte veliko tekočine in se gibajte na svežem zraku. Za nos priporočam nosni kortikosteroid, za kašelj inhalacijski kortikosteroid ali bronhodialtator – olajševalec. Vse vam predpiše lahko vaš zdravnik. Antibiotiki so bili očitno nepotrebni.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Najlepša hvala za odgovor. Se pravi, te folikli niso simptomi raka.

lep dan, Ana

Pozdravljeni!

Najlepša hvala za odgovor. Zadeva se kar traja, pozabila sem omeniti se eno tezavo ki je sedaj postala zelo moteca. V vsem tem času čutim utrip v ušesu. Je to povezano?

Lep pozdrav, Ana

Utrip v ušesu slišimo, kadar je slabše prehodna Evstahijeva tuba in posledično v srednjem ušesu podtlak ali celo tekočina. Pomagajo dekongestivne kapljice za nos 5 dni 3×2 in izenačevanje pritiska večkrat dnevno.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni!

Mojih težav se ni konec. Sedaj imam občutek polnih ličnic. Ko nagnem glavo, se mi zdi da se nekaj počasi pretaka. je to se vedno vnetje sinusov. Bi bili potrebni antibiotiki?

Hvala, lp, Ana

Verjetno imate akutni virusni ali post-virusni rinosinuzitis. Uporabljajte dekongestivne kapljice za nos 3×2 5-7 dni, zraven še Flixonase pršilo 2×2 v nosnici vsaj 2 tedna. Počakati je potrebno 14 dni in šele nato premišljevati o antibiotiku.

Drugače pa je v primeru enostranskega pritiska / bolečine ali otekline, enostranskega gnojnega izcedka, vročine in glavobola – to kaže na akutni bakterijski rinosinuzitis in se takoj odločimo za antibiotik.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close