Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija dolgotrajna driska pri dojencku

dolgotrajna driska pri dojencku

Pozdravljeni,

moja 3.5 mesecnica ima ze dva tedna drisko.. odvaja redko, velikokrat sluzasto blato, vcasih celo penasto, vcasih so vmes sesirjeni koscki.. blato je vseh barv, od gorcicno rumene, temno zelene, fluorescentno zelene.. odvaja tudi po vec kot 10 krat na dan, kljub temu, da jih dajem ves cas probiotike, sedaj se hidrasec, pa ni nic bolje.. zaradi krvavih nitk v blatu sem ze na dieti brez kravjega mleka in jajc. preden so se pojavile tezave z drisko je odvajala od 1 krat na dva dni do max 3 krat na dan. drugace je do sedaj normalno napredovala s tezo, pa tudi sedaj je vecino casa dobro razpolozena.. kaj bi lahko bil vzrok njenih tezavam? verjetno je tole malo predolgo casa brez izboljsanja za virozo? razmisljam ze, da ji moje mleko ne ustreza? mogoce kaksna laktoza? sploh ne vem vec, kaj lahko se storim, da bi se to malo umirilo..

hvala za vsak nasvet ☺️

Kaj pa pravi otrokov pediater?
Drisko, ki traja dlje kot 2 tedna, je potrebno obravnavati. Vzrokov je več, vsekakor laktozna intoleranca pride upoštev izjemno redko (intoleranca na mterino mleko je izkjemno redka zadeva).

 

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close