Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Dojenje, spanje, sluzbena pot, 13 mes

Dojenje, spanje, sluzbena pot, 13 mes

Pozdravljeni!

S sinčkom, 13 mesecev, sem se zelo trudila, da nama je dojenje steklo, posledično se je dojil tudi na pol ure in se tudi razvadil s crklanjem. Z uvajanjem goste hrane sva pričela s 4 meseci, vendar ni hotel. Šele z 10 meseci je pojedel obrok (kosilo), vendar se je po obroku obvezno moral še polno podojiti. Dojenje po obroku sva ukinila šele pri 1 letu, ko sem se vrnila v službo. Naj povem, da ne mara dude, flaške, mleka ne pije (razen pri meni). Za uspavanje se doji, velikokrat mu dojko vzamem, ko zadrema, včasih se samo obrne in zaspi, velikokrat pa imamo dretje. Možu ga uspe sčasoma uspavati v postelji. Večinoma spi pri meni, če pa po večernem dojenju noče zaspat (pleza, se smeje, tepe, cuka… skratka se hoče igrat) ga dam v njegovo posteljico (zdraven moje) in grem iz sobe, takrat joka par minut in zaspi. Zvečer se zbudi čez cca. 2h, se uspava z dojko (crkljanje) in spi približno 4h (če imam srečo) in nato dojenje, ko dejansko požira. Nato zaspi še za 2-3h. Velikokrat se zbuja še bolj pogosto (tudi po 10x na noč) in mu dam dojko, da zaspi nazaj (ne pije, samo crklja). Peljala sem ga na Bownovo terapijo, kjer smo pridobili vsaj hitrejše umirjanje in pripravljenost na spanje (19.30-20.00 , prej je bilo 22.30-23.00). Sicer sprememb nisem opazila. Terapevt me je vprašal, kaj je bilo med nosečnostjo, da je kot bi vlekel neko zamero (sem bila pod stresom zaradi selitve, nakup hiše, nategovanje neresne kupke stanovanja). Fantek je anemičen, sedaj odkar jemlje kapljice Aktiferrin je vsaj začel jesti vse obroke. Še vedno pa se cca. 2-3x na dan malo pocrklja na dojki (sicer je rezgetanje, dretje, vlečenje), crkljanje traja cca. 3 min. Imam težavo, ker grem čez 3 tedne na službeno pot za 6 dni in nimam pojma kako bodo domači preživeli (upam na najbolše, da bo sprejel da me ni). Mož bo šel z malim k mojim staršem, da si bodo pomagali, če bo hudo. Prosila bi vas za kakšen nasvet, kako sinka čimbolj pripraviti na mojo odsotnost. Najbolj se bojim njegovega nočnega prebujanja, saj ne bo dojke za umiritev. Nimam pojma, kako ga bodo umirili, saj ga duda ali flaška samo dodatno razbesnita. Rada bi ga tudi odstavila od dojenja, pediatrinja mi je rekla, da naj grem nekam za 3 dni, ker ga pozna kakšen karakter je in da ne bo šlo drugače, tako da mi ta pot prav pride. Res bi bila vesela kakšnega nasveta in se vam najlepše zahvaljujem.

New Report

Close