Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Dojenje in alergije

Dojenje in alergije

Pozdravljeni!

Na vas se obračam zato, ker ima nas sin (10 mesecev) na novo potrjene alergije na kravje mleko (+++), beljak (++++), rumenjak (+++) in psenico (+).

Zacelo se je pri njegovih 5 mesecih. Prvic je bruhal po kasici z AM in dobil koprivnico okrog ust, vendar ko se je izbrihal je bil vredu. Cez 5 dni je pojedel nekaj zlic frutka (sliva, hruska). Po dveh urah je obilno bruhal in driskal, postal je bled, zaspan in je zehal. Takrat sva bila sprejeta v bolnisnico zaradi dehidracije, odvzeli so kri za alergijo na KM in triptazo. Izvide sva dobila sele cez 4 mesece – triptaza je bila negativna, alergija na kravje mleko pozitivna.
V vmesnem casu je bruhal na podoben nacin se 1x in sicer po cokolinotu na rizevem mleku, vendar se je izbruhal in je bil vredu.
Ce zauzije jogurte, skute… dobi okrog ust rdece izbocene izpuscaje.
Uvajala sem mu jajca in sicer v obliki jajcnih testenin in v krofu – bilo je vse vredu. Zadnjic pa je probal vmesano jajcko in je dobil izpuscaje okrog ust. Takrat smo ga odpeljali k alergologu, ki je potrdil zgoraj navedene alergije in nama obema predpisal strogo dieto brez KM in jajc, psenico lahko uzivava v manjsnih kolicinah.
Naj povem, da je sincek vse skozi dojen (jaz jem vse) in ob tem nima AD ali kakrsnihkoli prebavnih tezav.
Prosim, da mi iskreno poveste ali se moram jaz res do pike drzati te diete oz. ce mu lahko skodim z obcasnimi prekrski?

Ali lahko se karkoli naredim, da bi preprecila tisto obilno bruhanje?
Vsakic ko zacne zehati se zacnem tresti, saj me je strah da bo spet zacel bruhati in postal “spremenjen”.

Psihicno sem cisto sesuta, saj se prvic srecujem z alergijami (starejsa sestrica jih nima). Za vsak obrok samo cakam, ce bo ok ali bova spet morala v bolnisnico. Rib, oresckov in lesnikov mu se nisem uvedla, saj se prevec bojim kaksne reakcije. Najrajsi bi mu dajala isto hrano, tisto katero dobro prenasa, ampak je jedec in rad poje razlicne stvari

Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani,

zaenkrat odsvetujem domače provokacije, kar bi označili poskušanje jedi, na katere je otrok dokazano alergičen. Držite se diete in mu ponujajte jedi brez jajca, kravjega mleka. K sreči veliko otrok te alergije preraste in lahko pogosto uživa jedi brez omejitev. Vendar naj to svetuje alergolog po tem, ko pregleda, kako aktualna je alergija.

Pripenjam navodila:

https://www.zd-lj.si/zdlj/images/Navodila_za_star%C5%A1e/Alergija_na_mleko_in_jajca.pdf

 

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close