Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija dojenček se ustraši

dojenček se ustraši

Draga Tanč.

Ker sem novopečena mamica in smo se za našo štručko trudili kar nekaj časa, me seveda zanima vse v zvezi z dobrim počutjem in zdravjem našega dvomesečnega miškolinčka.
Zanima me tole: v spanju se zelo velikokrat ustraši oziroma trzne – rokice mu kar privzdigne (tako kot se včasih odrasli ustrašimo v spanju in kar poskočimo). Trzne včasih, ko kaj zaropota ali se ga dotakneš v spanju (to mi je jasno), včasih pa kar tako. Je možno, da ga zbujajo tudi krči – ima jih 23,5 ur na dan, celo v spanju se zvija in jamra in je prav bogi. Da ne govorim, kako je, ko spušča vetrove ali ko se mu po želodčku kaj pretaka- rdeč, zabuhel, ves napet, joka.

Hvala za odgovor.

To so normalni gibi novorojenčka med spanjem. Otroček maha z rokami in pri tem sproža Morojev refleks (otrok se prestraši, razširi ročici in jih nato pritegne k sebi). Pomaga, če ga rahlo zavijete v pleničko, da ima ročice ob sebi.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Moja dojenčica ima 7 mesecev in včasih med spanjem ko jo položim v poteljico ( na bok) se čez nekaj časa ko že spi tako prestraši da se ubistvu zakotali na trebušček in gleda z vzdignjeno glavo nato skočim seveds tudi jaz in jo popravim in dalje spi na hrbtu ( zanimivo mi je ker se pri tem ne joče)…zgodi se tudi do 2x ali 3x tako zaporedoma potem pa spi normalno…

Ali je možno da tako sanja? Oz podoživlja trenutke? Ali tako preverja če sem še vedno jaz zraven ? 😀

Če se to dogaja takoj za tem, ko zaspi, še ne more sanjati, gre za benigne oz. normalne zgibke v začetku spanja.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close