Najdi forum

Dobri fantje dobijo ostanke?

Tole pa ne vem, če bo držalo. Morda preveč ameriških filmov gledaš – v teh je res tako, ja. V resničnem življenju pa so tajnice in ostale pisarnarice pogosto ženske nad 40 let, močnejše postave in nič kaj urejene. Pa še faks jih veliko dela kasneje ob delu. Danes veliko mladih niti blizu ne pride zaposlitvi v pisarni; tudi mlade ženske niso izjema.[/quote]
Fajn. Potem mi pa povej, kdaj si nazadnje videl/a v trgovini, na delikatesi, mlado atraktivno žensko staro okoli 20 let ? Meni ni uspelo naletet na tako ne v Merkatorju, ne v Šparu, ne v Leclerku, Tušu, Hofferju, Spinu,… Zakaj ti to pišem, zaradi tega, ker to so dela, kjer bi človek pričakoval, da bi lahko tudi kakšni mlajši ponudili priložnost, do tega pa ne pride, ker so si le te sposobna dobit boljšo zaposlitev. Primer, v Zari, Milerju, New Yorkerju in podobnih fancy trgovincah zlagajo oblekce, prodajajo parfumčke ipd. Kako je s kelnaricami pa itak vemo, 40+ nimajo šans, če imajo za kandidatko še kakšno privlačno 20 letno študentko, bodo raje njo vzeli, pa čeprav ni še nikoli stregla, ali pa delala za šankom. To ni film, to ti je real life ;)[/quote]

A fancy prodajalka je enako tajnici :-)?

Pa ravno včeraj sem videla eno 19-letno znanko v Šparu, postavno, dolgolaso črnolaso 🙂 Pravzaprav v našem Šparu dela precej mladih študentk. Prav tako v Tušu, pa ne gre za vaško trgovino. Roko na srce pa ni verjetno nobenemu delati v prodajalni življenjski cilj.

Aja, ženska, ki prodaja v New Yorkerju ali Mullerju ali kelnari, je avtomatsko na višji družbeni lestvici od tiste, ki prodaja v Hoferju????? V čem naj bi bila prodaja v Mullerju bolj fancy kot prodaja v Tušu? Ne me basat, kaj takega pa še nisem slišala. In ne, v tvojih omenjenih fancy prodajalnah ne gre komot zlaganje oblekc in parfumčkov in čvekanje, to delo vključuje še vse kaj drugega: od zlaganja polic, čiščenja, prenašanja težkih škatel, lepljenja cen, prenašanja šefov in nemogočih strank. V nobenem primeru ne gre za lahko in dobro plačano delo.
Mogoče gre za prvi vtis bolj fancy delo (v drogeriji), plača pa je približno enaka. Ali morda ne misliš, da imajo prodajalke v trgovini Muller trikrat višje plače kot v prodajalke Hofferju?

No se ti vidi, da ne poznaš ravno dela v teh trgovinah. Drži pa, da ženskam v tistih Šparovih, Tuševih delovnih oblekah predpasniki, kroksi in delovni plašč ne delajo ravno usluge pri videzu, a tega si verjetno niso same izmislile kot uniformo. Kroski in predpasniki ne polepšajo nobene ženske, a kaj čmo, to je službena obleka. V lepi elegantni opravi iz Zare pa lahko ista ženska izgleda popolnoma drugače.

Drugače pa je recesija in pomanjkanje delovnih mest naredila svoje: na resnično dobrih delovnih mestih (bankah – saj zahajaš na banko, poštah, višje funkcije na šolah, v zdravstvu) so večinoma ženske nad 40 let. V pokoj še ne bodo šle hitro, tako da lahko večina mladih samo sanjajo o tem in mlade ekonomistke delajo kot prodajalke,

Pa tudi sama ne ustrezam tvojemu stereotipu: kot mladenka (pa ne grda ali debela) pri 21 in 22 sem lepo delala v pekarni – torej po tvojem med grdimi prodajalkami. Za delo na svojem področju mi je manjkala diploma, izbire nisem imela, služb ni bilo na pretek. Zdaj, kot starka pri 27 pa delam v vzgoji in izobraževanju in imam bistveno bolj dinamično, bolj zanimivo, bolj izpopolnjujoče in bolje plačano delovno mesto kot v mlajših letih.

A lahko samo nekaj vprašam oz. vprašava?
Kaj točno je ostanek?
Ženska, ki je sama vzgojila otroka, ker je fotr popihal, ko se je zavedel, da je to velika odgovornost? Potem sem to jaz, ja – mislim mama, ki je ostala z otrokom sama. Tak ostanek, ki je otroka vzgojil v samostojno osebnost, v pridno, odgovorno, empatično dekle.
Priznam, jaz sem pobirala ostanke. Ostanke od tipov, zavitih v celofan. Ker mi je toliko zbilo samozavest, da je bila edina opcija potonit do konca ali pa se odrinit od dna in začet dihat.
Danes sem z nekom, ki si je žal dovolil isto. Leta.
Kaj imava?
Eno super prijateljstvo, ko lahko poveš najbolj skrivne misli, želje… Ko lahko poveš vse, kar ti leži na duši. Ko si ob nekom tako sproščen, kot bi bil sam…
Vidiš. to je tisto…


Raziskave google is your friend, pa daj no, saj nisi resen. Logično, da če boš vprašal žensko kakšni moški so ji všeč, da ti bo začela naštevat, toliko pa toliko mora bit visok, imet tak stil in barvo frizure, močne roke, izklesano telo s 6peki,…Who gives a sh*t, ko jo pa naslednji vidiš se za roko držat, z enim mazoljastim, na pol plešastim tipom močnejše postave. Zapomnite si tole fantje, ženske MARSIKAJ izrečejo, kaj naredijo je pa druga zgodba ;)[/quote]

Ne vem na katerem planetu ti živiš ampak lepih žensk s takimi tipi (razen če imajo res polno denarnico oz. se ukvarjajo s kriminalom) je bore malo. Ne vem če kdaj stopiš iz hiše da bi videl ampak moških dobrega izgleda s povprečnimi ali podpovprečnimi puncami (kar se izgleda tiče) je povsod veliko več. Ker večina moških ki razmišlja z zgornjo glavo in ne samo spodnjo ne išče zgolj plehkih lepotic. Moderno vzgojenih privlačnih deklet, ki ne bi bile prepričane da si zaslužijo zgolj in le najlepše ali pa nič, je neprimerno več kot moških ki razmišljajo enako.

@ Nevem Nevem

Narobe si me razumela. Bom na kratko razložil. Ko sem našteval trgovine, kot so : Špar, Merkator, Tuš, Hofer in tako naprej, nisem mislil vseh prodajalk, ki so tam zaposlene, ciljal sem le na tiste ženske, ki delajo v delikatesi. Živim pa v centru Ljubljane, tako da me je vsepovsod dovolj.

Druga stvar. Nisem mnenja, da je fancy prodajalka na isti stopnji, kot tajnica, nevem od kje tebi to. Ne boš me pa ti zdaj prepričala, da je potrebno več znanja, če delaš na rezalniku, na katerem moraš narezat 30 dag mortale, kot pa če delaš v Millerju, na oddelku s kozmetiko, ali pa npr v New Yorkerju, kjer bi moral znat še kaj svetovat / predlagat kupcem, za katero blagovno znamko se naj odločijo, kateri kroj, barva, bi se še najbolj podala k določenem kosu oblačila, kaj je najbolj ugodno, poznat plačilne pogoje itd. Tu pa se mora prodajalka še toliko bolj izkazat, predvsem v komunikacijskih veščinah, da lahko kupca na nek način tudi prepriča, da se le ta sploh odloči za nakup. Vizualni atributi pa v tem primeru tudi pridejo do izraza. Nič ni lepšega za delodajalca, kot če dobi za kandidatko komunikativno, energično, prijazno in povrhu tega še punco privlačnega videza, tako bo z veseljem zaposlil. Koliko pa pomeni videz eni, ki dela v delikatesi si boš pa tudi sama znala odgovorit. Zato pa tudi delajo tam pretežno ( vsaj po videzu sodeč ) 40+ letnice, mlade privlačne punce, se pa za taka delovna mesta še zmenijo ne. Ne gre se za plačilo, tu se gre predvsem za zanimivost samega delovnega mesta, da le to ni preveč monotono, dosadno, bedno…

Pa napačnemu si se spravila solit pamet, ker sem tudi sam že večkrat delal kot prodajalec. Samo povedal sem svoje mnenje, preko svojih izkušenj, če pa misliš, da sem se ti zlagal in ti govorim kar nekaj na pamet, je pa to potem tvoj problem…

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

@ roker

Morda je pa ravno to problem pri tebi, ker živiš v hiši, verjetno še kje na vasi, bogu za leđima, in si v življenju okoli svoje lokacije spoznal maximalno tri ženske, pa še te niso želele dolgo izgubljati čas s tabo. Ironično, potem si pa še domišljaš, da so te odpikale samo zaradi zunanjega izgleda, in ker nisi bil oblečen v Versaci jakno, pa Dolce Gabbana šuzih. Medtem, ko je realnost taka, da so te odpikale, ravno zaradi takšnega razmišljenja, kot ga imaš sedaj. Še preden si pristopil do nje si si že v naprej predstavljal kako boš bil zavrnjen. Sledilo je jecljanje, previdno izbiranje besed, nesproščenost, skratka obnašanje, ki že v istem hipu odvrne pozornost samozavestne ženske. I feel your pain dog.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

lol… živim v LJ in nikoli nisem imel nobenih problemov ogovorit punc in obdržat pogovora kolikor dolgo mi je ustrezalo. Aja, pa imam prav luštno punco, ampak bolje da te ne zmotim pri tvojem nakladanju ker vidim da si se prav vživel v to fantazijo. 😀

Odgovor: DA

Če te več zanima poglej ta video:

500 MILES OF MR. RIGHT – Redonkulas.com
https://www.youtube.com/watch?v=CQkWUTDrWas

Pa še en zanimiva študija … obvezno branje za vse moške, ki se želijo poročiti – graf 15.
THE HARMFUL EFFECTS OF EARLY SEXUAL ACTIVITY AND MULTIPLE SEXUAL PARTNERS AMONG WOMEN: A BOOK OF CHARTS
ROBERT E. RECTOR, KIRK A. JOHNSON, PH.D., LAUREN R. NOYES, SHANNAN MARTIN
http://s3.amazonaws.com/thf_media/2003/pdf/Bookofcharts.pdf

Čestitam, točno tko. 🙂

Pa recimo eno o ostankih.

Pravite torej, da je ženska “ostanek”, če ima v študentskih letih par propadlih razmerij, afer, dobi par kil, otroka, dela v Hoferju…groza. Mogoče zavidate ljudem ki so aktivno udeleženi v lastnih življenjih?

Kako pa potem zafrustrirani moški, ki pišejo o tem kako ne dobijo dobre-njih vredne ženske niso “ostanki”. Mogoče je krivo to, da niso šli z nobeno vrstnico v kino, ko so imeli 15 let. Potem bi mogoče drugače razumeli potek simpatij, antipatij, zmenkov, zaljubljanja, spoznavanja, prehoda iz zaljubljenosti v ljubezen, konfliktov, njihovega reševanja in koncev zvez. Namesto čustvene inteligence se pač razvije samo ego, kako so pridni in spoštljivi in spoštovanja vredni, cela generacija njihovih vrstnic pa nora. Nice bi bilo, da je človek na realnih tleh in se ne kuje v zvezde na račun drugih.

Tistih 500 guys before mr.right si pa itak privošči samo 10% najlepših, najbolj sproščenih in na nek način najbolj nadutih žensk, za katere pišete da jih nočete. 😉 Pač so najbolj opazne, ker so najbolj atraktivne in aktivne, hočejo in znajo pritegnit. Kaj pritegnejo ste pa sami opazili. Vse! Tako “kretene”, kot povprečne in “nice guye”. Večina ljudi ima pri 25 izkušnjo ko so sami bili “nice”, “kreteni” in “povprečni” v interakciji z nasprotnim spolom, če je bilo kaj seksi akcije ali ne.

Moj edini nasvet: V kolikor je avtor teme (in njemu podobni) samski, naj spoznava dekleta, jih spozna kot osebe, osvaja ter v kolikor se ne razvije obojestranska strast in naklonjenost po nekaj mesecih, v kolikor padajo razne debate o bivših, naj se poskusi ujeti z drugo.

iz mojih bogatih izkusenj lahko povem da “Dobri fantje dobijo ostanke” – to je samo tolazba nesposobnih. Malo visje je rocco sifredi tocno napisal kako je.
Sam se nice guy. Res nice. Ampak zenske so se vedno lepile na mene. Zenske iscejo zanimive tipe, samozavestne, take ki jih usmerjajo. In taki je lahko good guy, pa tudi bad guy. Ker eno res drzi ko pribito: zenska nobena nikoli ne ve kaj hoce, ceprav je sama trdno prepricana v to. Misli eno, govori drugo, dela tretje. Zato smo mi tu da jim povemo oz pokazemo.

Očitno imaš previsoke standarde. Kakšno žensko pa iščeš? Je res pomembna samo resnost in to da je devica ali pa si ogleduješ ženske, ki malo bolje zgledajo in so pač že imele kakšnega “frajerja” ali dva in so po tvojem mnenju ostanki?

Če iščeš resno devico, imaš takih kar nekaj, samo verjetno ti taka ne odgovarja po videzu ane? Mogoče je tudi težava v odnosu do žensk. Tipi, ki ženske, ki niso device, pojmujejo kot ostanke… takim bi se jaz na veliko ognila, ker se v tem ravno ne kaže neko spoštovanje do žensk. Mogoče pa le nisi tak “nice guy” za kakršnega se imaš…

Hehehehe … super napisano. Morda še to … mnogo žensk sploh NE ČUTI spolne privlačnosti do moškega, dokler je ne nasloni na steno in jo strastno poljubi, da ji zacinglja v ušesih … :)))

strap-on-dildo

jaz imam mačka

Hehehehe … super napisano. Morda še to … mnogo žensk sploh NE ČUTI spolne privlačnosti do moškega, dokler je ne nasloni na steno in jo strastno poljubi, da ji zacinglja v ušesih … :)))[/quote]

Uh, upam, da ti tale princip res šiba in da znaš predhodno selekcionirati …

Drugače je pa pomembno tudi vzdrževanje delovne temperature, ne samo vžig.

Hehehehe … super napisano. Morda še to … mnogo žensk sploh NE ČUTI spolne privlačnosti do moškega, dokler je ne nasloni na steno in jo strastno poljubi, da ji zacinglja v ušesih … :)))[/quote]

Uh, upam, da ti tale princip res šiba in da znaš predhodno selekcionirati …

Drugače je pa pomembno tudi vzdrževanje delovne temperature, ne samo vžig.[/quote]

Hahahahaha … tale, zadnja izjava mi je všeč … :))))
Ja, seveda je potrebno potem vzdrževati delovno temperaturo. :)))
(zdej … ene ženske so kot dizel … ko enkrat vžgeš, gre sam, brez iskre, in gre, dokler ne prekineš dovoda goriva. Ene so pa kot bencinarji … je iskra potrebna vseskozi, da se vrti, drugače … ugasne. :))) )

Kolega je lep primer bad guya ki mu je za vse vseeno, brez izobrazbe, brez službe, pogosto zadet ampak ženske se limajo na njega. Zakaj? Ker se ves čas zajebava ljudi, dela neumnosti in če sem odkrit se ob njemu tudi jaz nasmejim. Njemu zaupat nekaj? Nemogoče. Ko smo šli enkrat s prijatelji skupaj na dopust je ob prvi priliki prevaral punco (ni minilo 24 ur od kar smo odpotovali pa je že eno prijateljico šarmiral in položil). Se človek vpraša kaj te ženske vidijo na njemu, ker on nima nobenih življenjskih ciljev. Včasih sem bil na bregu “good guys” ampak kmalu dojel da pri teh letih nimam tam kaj počet. Enostavno ko gremo ven se napijem, sem “prasec”, če se kaj dobrega najde poseksam in pozabim, nobenih kontaktov, stikov. Narobe svet ampak na žalost tako funkcionira, bolj kot si prijazen, manj imaš šans.

Ah, sem sama punca in ob zadnih 3,4 komentarjih bi najraje zajokala. Ko grem ven sem prasec, se napijem,poseksam, nic stikov..super, ce bomo kot clovestvo tako nazadovali, na taksen nivo..vam povem, da cez 10 let sploh ne bo ljudi- ker bomo postali zivali.
Sama bi DOSTI,DOSTI raje bila z fantom, ki je odprl to temo kot pa komerkoli izmed vseh,ki ste komentirali. In fant, ki je to napisal ma moj respect..sem ponosna in vesela, da je tako zrel in odrasel. On za razliko od nekaterih vsaj uporablja mozgane in se zaveda, svojih dejanj.

Ah mi vrli Slovenski rodobljubi. Vsak od nas ima občutek, kako je pameten in da najboljše ve, kako se svet vrti.
Ob vseh komentarjih mi gre kar na bruhanje. Med nobenim od nas ni nobene razlike. Vsi smo enako pokvarjeni, enako izprijeni in slepi v svoji omejenosti.

Kot prvo pa fantje, pokažite malo spoštovanja do žensk.

– star tam nekje 31-35 let
– z relativno dobro postavo se pravi tak pol/pol ali pa malo bolj nagnjen proti športni postavi
– izobražen na podobnem nivoju izobrazbe kot je ona (torej diploma)
– ima službo in VSAJ povprečno plačo če ne nadpovprečno (torej minimalno 1000 evrov in navzgor)
– ima po sreči že svoje stanovanje če ne pa vsaj živi samostojno in je v najemniškem stanovanju!
– dovolj romantičen ampak vseeno dovolj možat da se počuti varno in ljubljeno HKRATI

Jst imam vse to pri 23ih. Edin relativni minus je višina 172, ampak kompenziram s fitnesom. Plače mam okoli 2500 neto in živim sam.

Pa tud nisem iskal neke hude punce, bil sem zaljubljen v eno malo tiho miško, k me je tako grdo zavrnila (večkrat), da imam še danes travme. Očitno sem res prehitro hotel vezo. Bila je huda napaka. Sedaj se učim pickupa in upam, da bom imel kmalu kakšne rezultate. Odločil sem se, da bom za vedno samski, punce pa imel za eno noč ali največ kak mesec, potem pa jih odvrgel.

New Report

Close