Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Dexamethasone

Dexamethasone

Pozdravljeni.
Stara sem 24 let. 2 tedna nazaj sem dobila obcutek polnosti v levem usesu in tudi slabsi sluh na to uho. Naslednji dan sem opazila dvojni vid pri pogledu v levo, predvsem na dnevni svetlobi in pri pogledu na dolgo razdaljo, ter rahlo omotico, nestabilnost, predvsem ce med hojo obracam glavo. Pri orl so opazili spontan NY II. Stopnje v desno. VTG je pokazal levostransko okvaro ravnoteznega organa, ADG pa levo SN izgubo sluha do 60 dB v govornih frekvencah. V nevroloski ambulanti so opazili tudi zlomljene sekade pri bulbomotoriki, zato so mi izdali napotnico za MR, na katerega moram cakati priblizno 3 mesece. Na ORL so mi aplicirali zdravilo Dexamethasone v votlino levega srednjega usesa. Po aplikaciji zdravila opazam tudi dvojni vid pri pogledu v desno, ter manjso zmoznost fokusiranja pogleda v doloceno tocko.
Zanima me, ce je dodatno poslabsanje vida lahko posledica aplikacije zdravila oziroma posega samega?
Prav tako bi vprasala po uspesnosti zdravljenja s prej omenjenim zdravilom ter, ce je problem resnicno v notranjem usesu, po koliko casa lahko pricakujem izboljsanje? Od posega je minilo 2 dni.
Hvala.

Spoštovani,

Po aplikaciji zdravila bi moralo biti bolje.
Ker so se pojavile nove težave – dvojna slika pri pogledu v desno in nezmožnost fokusiranja, je morda prišlo do novih okvar.
Potreben je ponoven pregled na ORL, ponovne preiskave, glede na te rezultate pa ob ugotovitvi dodatnih okvar morda sprejem v bolnišnico in MRI v bolnišnici – ne šele čez 3 mesece.

Izboljšanje po Dexamethasonu intratimpanalno nekateri občutijo že naslednji dan, nekateri pa v tednu dni.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Spoštovani,

Po aplikaciji zdravila bi moralo biti bolje.
Ker so se pojavile nove težave – dvojna slika pri pogledu v desno in nezmožnost fokusiranja, je morda prišlo do novih okvar.
Potreben je ponoven pregled na ORL, ponovne preiskave, glede na te rezultate pa ob ugotovitvi dodatnih okvar morda sprejem v bolnišnico in MRI v bolnišnici – ne šele čez 3 mesece.

Izboljšanje po Dexamethasonu intratimpanalno nekateri občutijo že naslednji dan, nekateri pa v tednu dni.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close