Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje detralex in asentra – interakcije?

detralex in asentra – interakcije?

Pozdravljeni,
zaradi anksioznosti po nekaj hudih stresnih dogodkih že 3 leta redno pijem asentro 50mg, po 1 tableto zvečer pred spanjem. Zaradi tenzijskih glavobolov in menstrualnih migren tudi popijem po 5-7 kapsul naklofen duo na mesec. V dneh jemanja naklofena zjutraj popijem nolpazo 20mg in naklofen vzamem vedno po jedi.
Že nekaj časa se odločam oziroma bojim začeti z jemanjem detralexa, ker imam težave z vensko cirkulacijo, oteka mi leva noga, meča in gor do kolkov, manj pa gleženj.
Za začetek jemanja se še nisem odločila ker se bojim interakcij med asentro in detralexom. Vem, da so detralexu flavonoidi in da se med jemanjem asentre ne sme uživati grenivk. Ne vem pa, ali je to kaj povezano s flavonoidi ali s kakšnimi drugimi spojinami. Prav nikjer na internetu nisem zasledila tega podatka.
upam, da mi boste lahko pomagali, moj zdravnik ne komplicira preveč in mu ne zaupam glede tega.
Vnaprej hvala za vaš cenjen odgovor.
Lep pozdrav!

Spoštovani!

Res je, da ob Asentri ni priporočljivo jemanje grenivke, vendar to nima nikakršne povezave z Detralexom ter flavonoidi. Jemanje Detralexa ne vpliva na delovanje Asentre.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close