Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja definicija družine-statistika

definicija družine-statistika

ma jaz sem prazaprav bolj analiziru to z gledišča tega foruma.
Če je približno 90.000 žensk in 14.000 moških v enostarševskih družinah-to približno ustreza razmerju forumašev.
Moški res rabjo podporo, se mi zdi, vsestransko..

moški rabijo konkretno brco v rit, da postanejo odgovorne odrasle osebe in ne samo semedajalci.

Eh, Katarina, tut ženske morate pazit da vam otroc kar ne padajo ven
nekje po poti. 😉

ti ževeš :))

izkušnje človeka marsikaj naučijo :))

ama klinc, kaj pa če pretežno samo srečuješ take tipe?

Tu si seveda takoj na spolzkem terenu. Oče, ki je detaširan delavec in preživi veliko časa na delu daleč od doma, potem ni del družine, ali pa starš, ki dela nočne šihte. Po drugi starni pa je starš tisti, ki se ga po cele dneve zapija in hodi domov spat.

Btw. Zakonska dikcija družine skupnega življenja družine ne šteje kot pogoj da neka skupnost je ali ni družina.

Da ne začnem palamudit še okoli vprašanja prijave dejanskega prebivališča.

:))))))))) ne, oče, jaz ne vem. se ne pečam s semenodajalci, oba otroka imam z istim moškim tko da …. ne vem. vem pa, da veliko očetov ni staršev in da veliko očetov misli, da otroci rasejo sami od sebe. dokaz je 3000 otrok, ki dobiva nadoemstilo preživnine. na to sem mislila, ko sem tisto zgoraj zapisala.

3000 oseb moškega spola je kljub vsemu premajhen procent, da bi jih lahko zgeneralizirala in posimplificirala kot moške

žal nobena statistika ne kaže, koliko otrok so ženske spočele vedoč, da partnerjem ni do njih (ob tem seveda ne skušam zmanjševati odgovornosti moških za kontracepcijo in posledice)

in koliko otrok je bilo spočetih, pa ženskam ni bilo do njih?
a nismo o tem že enkra debatirali? moje mnenje je še vedno isto : ženska da lahko 1000x noge narazen, pa če moški ne spusti semena vanjo, ne bo nikoli zanosila. torej …

in 3000 otrok je vrh ledene gore. upravičencev je 64.000.

ženske imate tabletke in v skrajni fazi splav

zanositev pa je možna tudi ob prakticiranju prekinitve, ker seme lahko kaplja še pred glavnim brizgom

pa ne bi zagovarjal nikogar

ker semenodajalcev ne bi bilo brez sosedovih mojc

seveda seveda … tabletke in splav .. zakaj bi naj že me jemale kemijo in hodile splavljat? kaj vi ne znate nataknit kondoma, prekinit odnos tik preden vam pride oz. reči “hvala ne hvala”? morate v vsako pi*ko namočit? so vaši penisi vojni zločinci al kaj? :)))))

Ne zagovarjam nikogar – neodgovorna spolnost je lahko na obeh straneh – vendar splav ni oblika kontracepcije, ampak je (za nekatere celo umor) skrajna oblika prekinitve nosečnosti, ki ženski lahko pusti psihične posledice za celo življenje. Ne vem, da bi imel kakšen moški psihične posledice zaradi uporabe kondoma ali zavrnitve spolnega odnosa 😉

Sorry, nisem advokat moških. Zato si najdi kakega izmed onih 3000 in se zluftaj na njih.

nimam te potrebe. trdim pa – in z tem stojim – da je moški odgovoren kam strese seme.

na mandeljne pa ni problemov :)))))

V konsenzualnem sexu sodelujeta dva. Odgovornost je točno fifty – fifty, ženska ima vedno možnost zavrnit spolni odnos z nekom, ki si noče nataknit kondoma, ona pa to zahteva.

pa ste prišlo do problema jajce/kokoš…


To ni problem jajce kokoš, ampak vprašanje kdo v takem sexu je bolj infantilen.

Načelen odgovor je, da oba. Seveda je od infantilnih težko pričakovati, da bodo razumeli, da pod oba spadajo tudi sami.

predstavljaj si seks med dvema, ki sta partnerja, ki naj bi si zaupala in se dogovarjala … ker se dobro poznata onap ribližno ve kdaj njemu pride in ve, da ga da vedno prej ven … pa je ta čas mimo in ga vpraša če mu je že prišlo. on odvrne da ja. kam pa? ja vate. zakaj pa? pozabil sem …
in pri takem pozabljanju se naredijo froci, ki so lahko tudi totalno nezaželjeni in vsiljeni s strani moškega.

upam da ne želiš reči, da parnterju ne moreš tozadevno zaupati. jaz sicer vem da ne, ampak to je potem vse kaj durgega kot partnerska zveza.

katarina, že nekaj časa je na tržišču tudi post festum tabletka…

Pa ne spet kazat s prstom ti boš, ne ti, ne ti, ne ti. Pomembno je samo, da ne pride do nečesa, kar v tistem trenutku ni pravo.

ko se je meni to zgodilo niti tega nisem vedela kako se splav naredi. ne, niti v snu mi ni prišlo na misel, da se mi kaj takega sploh lahko zgodi. saj sem bila vendar v partnersi zvezi in s frocem, ki še leto dni ni imela.

New Report

Close