Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Darovana jajčna celica ali zarodek

Darovana jajčna celica ali zarodek

Srečno. Je drag špas, dokler ne prideš do rezultatov. Moji rezultati so že veliki, se šolajo na domu, darovani. Itak ni nič kar bi ti pomenilo več in spulilo več las. Nekje 8.000 – 10.000 eur, kupiš srečko, ne glede na razultat. Sanatorium odsvetujem ker gredo na ziher, ne sprejmejo rizičnih, Reprofit jih in ima dobre rezultate. Je res, klinike konkurirajo in so zadeva bliskovito razvija. Tudi sicer je zdravstvo tam na bistveno višjem nivoju, ker imajo druge glave kot mi. Srečno! Priporočam čisto vsem v postopkih da gredo gor, seveda če si lahko privoščijo.

Ni uspelo, žalost nepopisna…ahhh nič nam ni fino, ker smo v teh postopkih, upaš in nič :((( drugače garantirajo da je uspeh na Češkem??
Sama sem imela 3 postopke v Slo pri Reši, potem me je že povozil čas, dopolnila sem 43 let. Delava pa na otroku 3 leta in…nič. Sem upala na darovano celico, sedaj pa vidim, da pri tebi ni uspelo 🙁

Ja mi smo imeli 5 postopkov pri Rešu, nato pa češka 1x in ni upselo. čakamo na naslednji poizkus. Vendar smo kar na tleh. Tudi nas čas vozi. Tako da tudi na češkem ne delajo čudežev, konec koncev uspešnost klinik je zgolj 55%, to je samo pol pol. Mislim da statistike treh poizkusov komaj pridejo na 76% al kolko že.

Živjo,

se javljam po parih mesecih. Vmes se v drugih postih nabere toliko objav, da ne morem vsega za nazaj prebrati in slediti. Da obnovim na kratko, prvih 5 poizkusov pri Rešu neuspešnih. Naš problem je izjemno nizek AHM kljub še vedno ugodnim letom. Nato Reprofit prvič neuspešno, hudo razočaranje. Zdaj sva šla drugič po zmrznjenčka in čakava še par dni da bo možno narediti test in videti če smo končno uspešni. Po 2, 3 letih poizkusov, mnogih nočnih voženj,jemanju mnogih tablet, injekcij, si že psihično nekoliko izmučen, otopel. To delaš, ker si se pač prej odločil da boš to delal. Sploh več ne razmišljaš o tem kot o želji, ker je to zate že delo. Ampak smo spet optimistični in upamo in upamo. Sporočim rezultat. Klinika je sicer top.

Upaaam,
fingers crossed za vaju :))

Pred 2mesecema sem prebrala vas zapis tu na forumu, in je padla tudi pri nas odlocitev… gremo v tujino…. po tehtnem razmisleku in poizvedovanju po klinikah, sva tudi midva pristala na Reprofitu…:) Prvi IUi je bil neuspesen, sedaj gremo ponovit vajo z drugim IUI…. ce ne bo slo drugace, avgusta sledi ivf…

Ooo Vijolica, pa smo na Reprofitu. :-))
Aha torej stopnjujeta, tudi jaz vama želim, da čimprej uspe, da vmes ne pozabimo zakaj sploh hodimo to počet, haha. Moram rečt, da sem po teh 3 letih poizkusov sicer malce optimizma izgubil, čeprav še vedno ne obupava. Bolj sem se bal, da bo žena prej obupala, saj ‘težje delo’ pade na njo. Čakamo na dan testa…Greste kmalu na IUI 2?

Ooo Vijolica, pa smo na Reprofitu. :-))
Aha torej stopnjujeta, tudi jaz vama želim, da čimprej uspe, da vmes ne pozabimo zakaj sploh hodimo to počet, haha. Moram rečt, da sem po teh 3 letih poizkusov sicer malce optimizma izgubil, čeprav še vedno ne obupava. Bolj sem se bal, da bo žena prej obupala, saj ‘težje delo’ pade na njo. Čakamo na dan testa…Greste kmalu na IUI 2?
[/quote]

Vijolica,
btw, kako sta se imela v Brnu? Kako je bila pot? Midva sva drugič bila nastanjena v centru in nama je bistveno bolje odgovarjalo kot pa v obrobju, sva imela vse na peš. Edino parking je pač vsak dan kar drag kar je moteče (20-26€). Nama je pot kar ok, samo upava, da ne dobiva kake kazni po pošti, saj je kar nekaj poti kjer promet teče nad omejitvijo.

Cez dober teden se vracava na 2 IUI

obakrat imava nastanitev zelo blizu reprofita, tako da greva pes tja… pot je kar dolga, in se jo splaca vzeti v izi in iti po omejitvah. na tako dolgi poti se namrec lahko nabere dost kazni…

se strinjam, tezko je cakati in vmes ne obupavati…. sta zadovoljna z odnosom reprifita, se vama zadosti posvetijo? koliko pregledov pa imata vidva pred transferom?

sta bila tudi na kateri drugi kliniki?

Z Reprofitom sva zadovoljna. Najprej so se nama zdeli noro dobri, ker sva jih primerjala z našim zdravstvenim sistemom. Zdaj sva se razvadila in se nama zdijo ‘samo’ čisto ok. Predvsem sva bila razočarana da ni bilo rezultata v prvo. Pri nas namreč vsi govorijo kot da, če greš na Češko pa v prvo vse rata. Še Reš je tako rekel. Bi probala tudi drugo kliniko, vendar ko se enkrat tam aboniraš s celicami, so celice tam skladiščene in jih moraš tam porabiti. Ne vem niti, če je možno, oziroma smiselno jih zamrznjene prenašati med klinikami. Ko je spodletel prvi postopek v Reprofitu sem se seveda spraševal, če sva sploh izbrala pravo kliniko…Ampak kot razumem, vsi delajo po enakih metodah…Ja pred transferjem mora žena doma 2x na ultrazvok, da pošljemo debelino endometrija.

Vijolica,
vidva nista preveč zadovoljna z njimi, oziroma, bi želela kaj drugače?

…še to bi dodal k zadovoljstvu s Kliniko, ker sem zaznal v tvojem glasu (morda se motim), da se vama niso zdeli na Kliniki dovolj osebni, da se morda ne posvetijo dovolj…Do prvega postopka, ko smo plačali veliko vsoto so bili res nekoliko bolj osebni. Zdaj drugič, ko plačaš samo transfer (kar je ‘zgolj’ 440€) pa je morda vse skupaj res bolj na hitro in se ti nihče ne posveti ravno na dolgo, tudi ekipa, ki te sprejme ni ista kot prvič. Sem tudi pisal naši kontaktni osebi na Kliniki, ki je tudi prvič bila na sprejemu z nami, da smo bili drugič na transferju in je samo na kratko odgovorila, da drži pesti za naju. Ni nič vprašala kako je bilo, ali da je preverila in je vse ok, ali da nama svetuje to pa to…..Storitev je sicer vse ok, ampak se je izgubil tisti občutek o personaliziranem ukvarjanju s tabo.

hvala za vas zapis. ja prav ste ugotovili, nekoliko se mi je zazdelo, da se niso zelo poglobili v mojo zadevo. je pa res, da je najin postopek iui ciz enostaven, tako da morda sploh niso potrebne poglobitve. prav tako je (zelo) poceni, zato je seveda pricskovano, da ne bodo doktorirali iz najine zadeve… bomo videli kako bo v primeru ivf, ali bodo kaj bolj “zgovorni”… sicer pa so super in zelo odzivni…

smem vprasati, kam hodi zena meriti endometrij? sama bom morala iti na merjenje foliklov in endometrija, in moj G glede tega ni ravno zanesljiv (ima ambulanto samo 1*tedensko, in se cas dopustov je)

Ima kaksna zdravila/hormone in kje jih kupujeta?

Endometrij meri pri svojem ginekologu. Itak ko začne cikel ti povejo katere dneve moraš endometrij izmeriti in se takrat vnaprej naročiš pri G za oba datuma. Morda bi morala menjati za kakšnega bolj zanesljivega, v tem obdobju ko ga potrebuješ? Jemlje pa Estrofem in Estimo. Vse je na recept pri nas. Za prvi postopek na Češkem so nama predpisali še neko dodatno injekcijo ki je stala skoraj 200€ (nakup samo v tujini) in bila popolnoma brezveze.

Upam,
cakam z vama… kdaj bo testek?:))

koliko zmrznjenckov pa sta imela v tem prvem postopku?

test čez 9 dni. Bili so 4. Čakamo pod klimo. 😎 Sporočita kko bo šla pot. Saj gresta ta teden kajne? Lp

ajaaa,pol sta se ravno vrnila iz brna 🙂 upam da vama hitro mine to cakanje.

ja, konec tedna greva

Upam, pozdrav še z moje strani. Tudi sama sem prejšnji teden prišla iz Brna, kjer sva izvedla icsi postopek. Je najin prvi postopek v Brnu, pred tem sva bila v Dravljah. Nisva v Reprofitu, temveč v v eni izmed drugih brnskih klinik, sva pa bila na konzultacijah tudi v Reprofitu.
Ali prav razumem, da zdaj čakata na plusek drugega zamrznjenčka ker se prvi ni prijel? Kdaj sta lahko šla na transfer prvega zamrznjenčka po punkciji, že takoj z naslednjo ovulacijo?
Koliko dni je potrebno okvirno ostati v Brnu za transfer?
Ta teden sva izvedela da imava 3 zamrznjenčke.
Katere hormone je imela žena? Jaz sem imela Pergoveris s Cetrotide in na koncu še Ovitrelle.
Srečno in tudi jaz držim pesti!

Živjo, po prvem neuspelem transferju s svežim ’embriom’ smo bili sedaj na prvem prenosu zmrznjenčka. Čakamo rezultat. Smo se morda križali nekje v mestu potem. Haha. Na podlagi česa je vaju prepričala klinika, katera pa?. Po transferju, ki ti vzame cirka 1,5 ure skupno, moraš na ta dan počivati, drugi dan greš lahko domov. Recimo da si torej gor 2 nočitvi. Takoj na naslednjo evulacijo bi lahko šlo, če nebi bila Covid situacija vmes. Žena ni imela istih hormonov temveč Estimo, Estrofem in Aspirin 100. In prvič eno injekcijo brezvezno, ki stane 200€ in ubije boga v tebi, sem o njej nekje že pisal kje je najcenejša, zdaj se ne spomnem imena. Torej čakamo približno isti dan za plusek? Haha. Srečno, držimo pesti….Sporočita kko je šlo…

upam
Hvala za vse informacije. Midva sva v postopku pri Repromedi, ki je prepričala na podlagi protokola pri novoodkriti cisti na jajčniku. Reprofit je ob odkritju ciste želel, da počakava dodatna 2 meseca, ter po 2.mesecu grem na pregled z namenom preverbe, če je cista še tam, in če je, bi jo morali pred protokolom še punktirati. Repromede cista ni zmotila in je bila pripravljena it takoj v postopek z njo. Punktirali so mi jo med punkcijo foliklov 12 dni nazaj. Repromeda ne dela transferjev s svežimi zarodki, tako da zdaj še čakam na transfer, ki naj bi bil šele drugo ovulacijo in ne naslednjo (torej konec avgusta in ne konec julija).
Zanimivo bi bilo vedeti, katero injekcijo (hormone)?, ki “ubije boga v tebi” so še dodatno predpisali tvoji ženi na Reprofitu (200eur). Čemu je bila namenjena?

Ta injekcija je Decapeptyl. Ne vem točno zakaj ga dajo, ampak kao ti uniči tvoj cikel zato, da se lažje uskladiš za nov cikel. To je laična razlaga, jemlji jo z rezervo. Ampak ti ubije tvoj cikel za 2 meseca, ni menstruacije, ipd.

New Report

Close