Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Dabroston tablete

Dabroston tablete

Lep pozdrav. mene zanima kako dolgo lahko zamuja menstruacija? jemala sem tablete dabroston 4 mesece 2 na dan 14 dni.menstruacije sem dobila 23 24 v mesecu. sedaj je 25 in je še nimam. a je kakšna možnost, da bi prišla kasnej? z partnerjem sicer delava na otroku.
hvala za odgovor

Pozdravljeni, menstruacija lahko zamuja tri mesece, preden se ukrepa. Potem sledi ginekološki pregled, da se izključi morebitne druge motnje. Tudi ženske brez menstruacije so zanosile, torej ne skrbite 🙂 Lp

Pozdravljene,
ima mogoče katera kaj viška dabrostona? Potrebovala bi eno tablico za pestavitev menstruacije pa je ginekologinja na dopustu.

Zdravo. Imam eno vprašanje. V nedeljo 3.7. Sem dobila M, danes pa mi je G predpisala kombinacijo tbl dabrosten, ki naj bi jih jemala 2×1 od 10.-24. Dne ciklusa in tbl klomifen od 5.-9. Dne ciklusa po 1tbl. G mi je narocila da vzamem 1. Tbl dabrostona jutri, vendar mi ne gre v racun kako jutri ce je 10. Dan cikla 12.7. Naslednje vprasanje pa je.. ko preneham z dabrostonom bom dobila ponovno menstruacijo? In sele potem vzamem klomifen??
Malo sem zmedena ob vseh teh podatkih.
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Vaše vprašanje ne sodi na ta forum, a bom vseeno odgovoril, ker je forum ABC ginekologije in porodništva trenutno zaprt. Glede na terapijo s Klomifenom bi res bilo logično, da z Dabrostonom pričnete na 10. dan ciklusa, saj tako zgodaj v ciklusu progesteron še nima svoje vloge. V nekaj dneh po zaključku uporabe Dabrostona bo nastopila menstruacija, potem spet začnete s Klomifenom. Ne vem sicer zakaj jemljete Klomifen, saj je videti, da ovulacije imate.

Matjaž

Pozdravljeni!

Pred meseci je moja prijateljica, stara 17 let, zanosila in sedaj ji je zdravnik predpisal zdravilo dabroston za preprečevanje spontanega splava.
Zanima me, če je to res povsem varno in ne bo zdravilo nič vplivalo na razvoj ploda in organizem mamice?

Prosim Vas za čim hitrejši odgovor!

Pozdravljeni!

Zdravilo je varno v nosečnosti, vprašanje pa je, če ga sploh potrebuje, a to je že druga debata…

Matjaž

Pozdravljeni,
ginekologinja mi je predpisala Dabroston za tri mesece, zaradi težav rjav izcedek po menstruaciji (dva ciklusa), dolga ampak blaga menstruacija (cca.10dni) in polip v maternici. Po mesecu jemanja sem 26 dan takoj dobila izjemno močno menstruacijo. Izcedek je bil po menstruaciji normalen in tako nisem več vzela Dabrostona. Sedaj pa mi menstruacija zamuja 10 dni. Zanima me ali lahko začnem jemati Dabroston tudi pozneje kot 10 dan (trenutno je 38 dan)?
Ali drži, da Dabroston izove močnejšo menstruacijo in bi s tem telo samo lahko izločilo polip v maternici?
Hvala za vaš odgovor.

Pozdravljeni!

Iz zapisa mi ni jasno, kak način jemanja vam je predpisala ginekologinja. Običajno se gestageni uporabljajo v drugem delu ciklusa in ne kar nepretrgoma, kot razumem iz vašega zapisa? Tudi vzrok krvavitev očitno še ni znan, poleg maternične sluznice lahko krvavi tudi polip, ki včasih izgine sam od sebe oz. se tako zmanjša, da ne povzroča težav. Glede zamude menstruacije: ste lahko noseči? Kakorkoli, vaše vprašanje sodi na forum ABC Ginekologije in porodništva, kjer odgovarja dr. Pušenjak.

Matjaž

Zivijo!
Danes sem bila pri ginekologinji in mi je dala dabroston in kontracepcijske tabletke..
M nimam redne..zaostaja mi po nekaj mesecev in potem imam M po 2 tedna..
Znaima pa me kdaj naj zacnem jemat kontracepcijske tabletke?ob koncu M ali jih ze lahko zdaj..
hvala..lp.:)

Živjo!

KT lahko kar začnete jemati. Ne vem pa kaj je imela v mislih ginekologinja z Dabrostonom.

Matjaž

Pozdravljeni!

aprila 2017 sem prenehala jemati KT. Jemala sem jih 10 let, Yarino. Prenehala sem jih jemati zaradi tanke maternične sluznice ter izvencikličnih krvavitev. Krvavim skoraj vedno po spolnih odnosih, že več kot leto dni in še nekaj dni po tem imam rjav izcedek. Tako je bilo tudi ko sem še jemala KT. Bris je ok. Moji ciklusi so neredni oz. dolžina ciklusa je vedno različna. Od 28 dni in tudi do 50 dni. Avgusta sem imela kontrolo pri izbranem ginekologu, ki je na UZ videl, da se je sluznica odebelila, mi je pa napisal eno škatljico Dabrostona. Dabroston sem jemala od 15 dne ciklusa, 10 dni, 2x1tbl. 8 dan po prenehanju Dabrostona sem dobila menstruacijo in po končani menstruaciji sem se vrnila na kontrolo, da bi ginekolog videl ali imam ovulacije. Eden od jajčnikov je mikrocističen, na drugem pa je rekel da je bula ali pa rumeno telo. Ni točno vedel kaj bi bilo.
Odšla sem domov.
Ob naslednji menstruaciji sem si vrnila nazaj h ginekologu ker je moja menstruacija trajala 18 dni. Naredil mi je ponovno UZ, ugotovil da imam kontaktne krvavitve in ponovno mi je napisal Dabroston, ki sem ga jemala od 15 dneva, 10 dni, 2×1, 3 škatljice. Torej prvi dan menstuacije sem imela 25.10. Z Dabrostonom sem začela 11.11.2017. Zadnji dan Dabrostona je bil 20.11 in vse do danes 4.12 menstruacije nimam. Testi nosečnosti so negativni.

Upam, da sem napisala razumljivo. Zanima me zakaj zdaj nimam menstruacije, če sem po prvi škatljici Dabrostona dobila menstruacijo 8. dan? Menite, da gre za hormonske motnje? In kaj pomeni mikrocističen jajčnik? Je to narobe ali vseeno deluje? Koliko časa naj čakam, da bo odsotnost normalna in nebom prehitro hodila nazaj v ambulanto. S partnerjem si želiva otroka in me skrbi. Nevem ali imam ovulacije, zakaj ni menstruacij, ali je to običajen pojav ali ni.

Lepo vas pozdravljam.

Se opravičujem. Prvi dan menstruacije sem imela 28.10.2017 in ne 25.10, kot sem napisala v prvem sporočilu.

Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Vaše kontaktne krvavitve ob spolnih odnosih nimajo veze s ciklusom. Kaj se dogaja z vašim ciklusom takole prek foruma ne morem soditi. Lahko si pomagate z ovulacijskimi testi, a ti niso vedno zanesljivi, pa pri takšnem nerednem ciklusu bi jih morali delati pogosto. Videti je, da ovulacije imate, sicer tudi menstruacij ne bi imeli. Sicer se z enim samim UZ pregledom ovulacije težko dokaže, z rednimi, serijskimi UZ (folikulometrija) pa bi se to lahko ugotovilo. A bolj konkretno se začnejo zdravniki ukvarjati z vami (vama), šele ko mine 1 leto prizadevanj za otroka. Res pa je tudi, da se tega časovnega obdobja ni treba držati kot pijanec plota, sploh, če vaši ciklusi niso redni oz. so večinoma daljši, saj se s tem zmanjša možnost zanositve v enem letu, ker je pač manj ovulacij. Pomembna je tudi vaša starost. Še najboljše “orožje” proti temu so redni spolni odnosi na 2-3 dni, tako ovulacije zagotovo ne boste zamudili. Seveda pa ni nujno, da je “problem” zgolj pri vas. Dabroston ni zdravilo za kontaktne krvavitve, pa tudi sicer to ni ravno potenten gestagen, poleg tega za svoje delovanje potrebuje ustrezno estrogensko preparirano (zadebeljeno) maternično sluznico, tega pa ob drugem UZ ne omenjate. Nastop menstruacije zadržuje tudi luteinska cista, dokler ta ne poči, tudi menstruacije najbrž ne bo. Mikrocistični jajčnik ima ima dosti malih cist, ampak to samo po sebi ne pomeni nič, jajčniki pač proizvajajo ciste oz. folikle. Včasih (in obvezno v povezavi z drugimi ugotovitvami) lahko nakazuje na sindrom policističnih jajčnikov. Kakorkoli, vaše težave takole prek foruma ne moreva rešiti in se vam bo ginekolog moral bolj posvetiti, če bo hotel zadevi priti do dna.

Vaše vprašanje pravzaprav ni povezano s kontracepcijo, zato vas prosim, da ga zastavite na forumu ABC ginekologije in porodništva.

Matjaž

Iskrena hvala za vaš odgovor.

Mene pa zanima jem te tablete zaradi polipov v maternici in sicer zdaj zakljočujem 2 mesečno terapijo imam pa še za en mesec. imam pa vprašanje glede M ali lahko prestavim M z katerimi tabletami, ker ravno pričakujem M na datum ko gremo na dopust.. moja G je pa na dopustu da bi njo vprašala nadomestna pa je rekla naj počakam.

Pa, načeloma lahko menstruacijo prestavite ravno z Dabrostonom, čeprav to ni ravno posebej potenten gestagen. Kako pa jih sedaj jemljete? 2 na dan v drugem delu ciklusa, 10 dni?

Matjaž

jem jih 16 dan prvi dan M 2x na dan 10 dni

ali bi lahko vseeno kljub temu da te tablete jem vzela še kaj drugega da prestavim. vsekakor bom poklicala mojo G ko pride iz dopusta. nisem nikoli uporabljala tega tako da nisem vešča v tem kako in kaj zdaj pa bi res mogla prestavit.

Najlažje bo, če 10 dni jemanja podaljšate za recimo 7 dni. Tako bo (naj bi) menstruacija nastopila 7 dni kasneje.

Matjaž

New Report

Close