Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Črne gliste

Črne gliste

Spoštovani!
Imam 1,5 letno hči. Že nekajkrat sem pri kopanju opazila v vodi približno centimeter dolge tanke črne gliste(črve) 2-3 komada. Banjo sem pregledala, kopalnico tudi od vrha do tal. V blatu hčerke jih nisem opazila. Skrbi me, da so mogoče kakšni zajedalci. Kaj storiti?
LP Barbara

Malo verjetno je, da bi take gliste kar plavale v kadi. Naslednjič jo ujemite, dajte v kozarček z vodo in nesite pokazat.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdrav!
Pravkar so se zopet pojavile v vodi. Dokler nisem otroka dala noter jih ni bilo, potem naenkrat: štiri majhne členaste, večje črne, manjše od pol centimetra pa rjave, začetek in konec pa črn.Kolikor vem so podančice svetle. Obstaja kakšna vrsta takšnih? Ulovila sem jih,vprašanje kaj bo z njimi jutri. Danes se mala že ves dan drži za trebuh in govori stoka. Na blato ni šla, nazadnje včeraj, me je pa zaradi teh glist (črvov) ? že pošteno strah
LP Barbara

Če so prisotne tudi bolečine v trebuhu, bo morda kaj na tem. Ne vem pa, katere bi bile.

Askaride (navadna človeška glista):
http://www.ufrgs.br/para-site/Imagensatlas/Animalia/Imagens/ascaris.jpg

Podančice (enterobius, oxiure): 35x povečana
http://www.humanillnesses.com/original/Pan-Pre/Pinworm-Enterobiasis.html
Redkejše toxocara:
http://en.wikipedia.org/wiki/Toxocariasis

Ostalo je res bolj eksotika.
Jutri nesite gliste ali kar že je k zdravniku, da se regleda v mikrobiološkem laboratoriju, za kaj gre.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!

Imam podoben problem… Nam se te črne gliste občasno pojavijo v straniščni školjki potem, ko blato že odplaknemo. Včasih pa tudi same priplavajo na dno neuporabljene školjke. Nihče nima prebavnih težav.Po opisu so gliste iste, kot so opisane v predhodnem vprašanju…

Zanima me, bardej, ali ste odkrili, zakaj gre?

To so bolj verjetno vlaknine v blatu, od kakšne zelo vlaknate hrane (banane, npr.)

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

pozdravljeni sem 13 letna najstnicA  in sem isto v straniščni školjki že po tem ko potegnem vodo nasledni da opazim črne ali rjave črvičke ponavadi dva ali enega . Sedaj sem opazila centimeter dolgega in me je začelo že pošteno skrbeti. Imam tudi probleme z želodcem ki me skoraj vsak dan boli ter imam veliko simptomov parazitov vendar zdravniki niso nič ugotovili. črvički ki sem jih opazila v školjki so se počasi in skoraj neopazno zvijali ter počasi pomikali proti notranjosti školjke. Kot sem lahko opazila z lastnimi očmi ter s povečanjem na telefonu sem opazila tudi dva rožička na koncu ali začetku ter mislim da male nogice iz njih, veliki so bili od 0.5 do 1 cm

Takšne nenavadne najdbe je dobro poslikati in nato pokazati, npr. izbranemu zdravniku.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

prepričana sem, da so te tako imenovane “črne gliste” zgolj ličinke kopalniških metuljastih mušic (bathroom flies, Clogmia albipunctata), ki prebivajo v kanalizaciji. Včasih priplavajo na površino, zato jih občasno najdemo tudi v kadeh, straniščnih školjkah… Ličinke so temne in po obliki res nekoliko spominjajo na gliste.

New Report

Close