Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Covid

Covid

Pozdravljeni.

Zanima me glede covida, glede te razlicice, ki sedaj razsaja … kaksne simptome povzroca? Je nevarna kot delta? Mi smo  imeli delto lani avgusta ( 14 dni vrocine, pljucnica), letos maja okicron (btez tezav) ali ce se spet okuzimo bi naj blazje potekalo?

Spoštovani, kroži več omikronskih sevov, klinične slike so primerljive tistim iz maja 2022.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor. Ne pomeni, da bo blazje tretjic? Torej me ne rabi skrbeti da pride na pljica?

Spoštovani, seveda komplikacije nikoli niso izključene, v splošnem pa okužbe potekajo blago.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Seveda. Hvala. Ampak glede na stil prebolevanja drugic (izzvzamimo delto), huje obicajno ni, ne?

Spoštovani, do sedaj videno, ni. Je pa zelo nehbaležno napovedovati, kako bo naprej, ker se sevi hitro spreminjajo.

Spoštovani, do sedaj videno, ni. Je pa zelo nehvaležno napovedovati, kako bo v naprej, saj se sevi hitro spreminjajo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor. Razumem. Kdaj zavraga bo konec tega covida, saj cepljenje ne pomaga 🙁

Ce sm prebolela delto, menite, da huje naj ne bi bilo, ce se sedaj tretjic okuzimo?

Žal, odgovora na to ni, saj se virus nenehno spreminja. Nehajte se obremenjevati s kovidom.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani, nekateri so že 4x preboleli kovid. In da, omikronske okužbe so v povprečju mnogo blažje od delta-okužb. Ne vem, zakaj bi bilo pri  vas drugače.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.
    Ja, ampak glede  na to,da se sevi spreminjajo, je lahko katerj potem tako nevaren kkt delta?

Trenutni omikronski niso. V katero smer pa bo šel nadaljnji razvoj virusa, pa ni mogoče napovedati.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni.

 

Nekje sem prebral, da vpliva na potek covida tudi to kaksno kri imas oziroma da na kri vpliva covid. Torej, ce imas slabo zelezo in hemoglobin ima to kaksne veze glede prebolevanja?

Spoštovani, slabokrvnost, premajhno vsrkavanje železa, je pogosto povezano s slabšo zaščito sluznic, kar pomeni, da virusne okužbe lahko potekajo s težjim potekom.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni. Torej je lahko tudu zaradi slabokrvnosti po porodu to razlog za slabse prebolevanje?

Pozdravljeni.

 

Zanima me trenutno ta val v katerem smo, kako potekajo okuzbe? Bolj blago ali tako kot takrat delta?

Spoštovani, okužbe večinoma potekajo blago.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

prizadene bolj zgornja dihala?

Da, večina okužb poteka kot blag prehlad, oziroma prizadane zgornja dihala.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close