cepljenje proti pršici
Pozdravljeni,
pri mojemu sinu smo potrdili alergijo na pršico in na cvetenje zgodnjih in srednjih dreves. Naša zdravnica nas je seznanila, da je možno otroka cepiti proti tem alergijam.
Jaz se cepljenja bojim, ker ko smo ga cepili (trojno cepljenje) je pri zadnjem odmerku cepiva prišlo do hude reakcije, po tistem pa so nastopile težave z zdravjem.
Ali imate izkušnje s tovrstim cepljenjem. Dobrodošla je vsaka izkušnja in nasvet.
Hvala, J.
Cepivo že obstaja, ampak mislim da ne dela nekih čudežev, poleg tega ga je treba večkrat na leto dodajat. Verjetno odvisno od posameznika in njegovih alergij.
No, mogoče cepivo res obstaja, čeprav zanj še nisem slišala. LAhko pa ti napišem, kaj pomeni imunoterapija, da boš presodila, če se pediatrinja ni nanašala nanjo.
Poteka z rednim vnašanjem ustreznega alergena v telo z injekcijami pod kožo (subkutana imunoterapija) ali z jemanjem kapljic pod jezik (sublingvalna imun.). Injekcije se daje na začetku v majhnih koncentracijah alergena v urnih ali dnevnih razmikih, vsaka unjekcija ima večji odmerek, dokler ne dosežejo vzdrževalnega odmerka, t.j. največje možne koncentracije alergena, ki ga nato dajejo redno vsak mesec, in sicer 3 do 5 let.
To sem prepisala iz članka v ONI (25.4.) od As.mag. MAtjaža Homška.
Cepljenje proti pršici ne obstaja. Obstaja samo imunoterapija. Morda jo je laično kdo poimenoval cepljenje. morda pa sta z zdravnico mislili homeopatsko “cepljenje”
lp
Tanč
Cepljenje proti pršici ne obstoja !!!!
Cepljenje – imunoprofilaksa je vnos zelo majhne količine delov bakterije ali virusa v telo. Telo začne zaradi tega proizvajati protitelesa, ki nas ob primeru okužbe ščitijo pred razvojem bolezni.
Alergija na pršico je napačen odziv telesa na stik z izločki (!!!!!) pršice. Povsem nelogično je, da bi sploh razvijali cepivo na pršico.
Imunoterapija je majhen vnos alergena s katerim poiskušamo prepričati telo, da manj burno reagira na alergen. Terapija je dolgotrajna in povezana s kopico možnih neželjenih reakcij, uporablja se predvsem pri bolnikih ki imajo ob stiku z alergenom življensko ogrožujoče reakcije ( anafilaksija, hudi napadi astme…) oziroma dolgoletne kronične težave (hud senen nahod…). Pri alergiji na pršico v večini primerov zadostuje primerna ureditev bivalnih prostorov.