Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Calpol – dvojni odmerek

Calpol – dvojni odmerek

Pozdravljeni,

otrok ima gripo, star je 7 let, težek 31 kg.

Vročino ima od ponedeljkea, torej 6 dni.

Vse noči sem bedela in merila vročino in natančno odmerjala zdravilo, kolikor je bilo potrebno, po potrebi na 4 (mogoče 2x) ure, sicer pa na 8. Vročino je imel večinoma ob 14ih popoldan in nato je dobil zdravilo okrog 21ih, ponoči, proti jutru pa zopet.

danes ponoči, pa se mije zgodila nesreča. Dala sem mu zdravilo ob 5ml Calpola 250 mg ob 21:30 in nato mislim da okrog 2 ponoči. Nato pa sem se ob 5:30 panično zbudila in mu dala zdravilo, ker je stoakl in se mi je zdelo, da je zelo vroč, jaz pa da sem zaspala in da mu že celo noč nisem merila vročine. Ko sem mu dala zdravilo, je ravno piskal termometer in sploh ni imel vročine. V tem trenutku sem se spomnila, da sem mu zdravilo že dala. Vedno mu dam 5 ml.

(na škatli piše, otroci od 6 do 12 let – 5 do 10 ml Calpola)

Se lahko zgodi kaj hudega in na kaj naj bom pozorna.

Hvala za odgovor. Zelo sem panična. Odpoved jeter…

Torej ste ponovili odmerek Calpola po 3,5 urah.  Kar je samo pol ure manj kot priporočamo, da so najmanjši razm,aki pri paracetmolu (najkrajši razmak je na 4 ure, vendar ne več kot 4x dnevno).

Govorimo o Calpolu 250 mg? KOliko otrok tehta?

Lahko ste popolnoma prepričano, da se ne bo zgodilo prav nič, zagotovo pa ne odpoved jeter, ki bi nastala pri večkratno prekoračenem priporočenem dnevnem odmerku

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

Hvala za odgovor.

Težek je 31 kg, Calpol je 250 mg, torej tisti za otroke od 6 do 12 let. Oranžne barve.

Žal mi je, da si nisem pisa ur dajanja zdravila, ker je za nazaj na pamet meni težko trditi z gotovostjo.

Zvečer, ko sva šla spat ni imel vročine, jo je pa kmalu dobil, tresla ga je mrzlica. Okrog 21:40 je dobil zdravilo 5 ml. ( odmerek je svetovala zdravnica).

Ponoči je bil ponovno vroč,  okrog 38,2 pa sem se odločila za zdravilo, ker je stokal.  V tem času sem popolnoma izgubila občutek za čas, ker sem bila že 5 dni budna vse noči.  To noč sem vsake toliko zaspala. Ta ura, ko sem mu dala zdravilo, mi nekako manjka, vem pa, da sem mu ga dala. Ker sem vedno pozorna, mislim, da sem pravilno računala čas in sem mu dala zdravilo okrog 02:30.

Takrat sem pa trdno zaspala. Zbudila sem se ob 5:30 in storila napako, ki sem vam jo že opisala.

Toliko lahko izbrskam iz svojega spomina.

Otrok je imel ponovno temperaturo včeraj v soboto ob 15:30. 38,6. Dala sem mu 3,5 ml Brufena. ( bala sem se dati 5 ml, ker mu Brufen hitro in močno zniža temperaturo in mu zadošča manjši odmerek). Tako je tudi bilo in temperature nima več.

Na videz je otrok vredu. Z oksimetrom sem mu včeraj in danes merila saturacijo ( kašlja) in je saturacija vedno vredu, 97 – 100, pulz pa v mejah objavljenih v razpredelnici za toliko stare otroke. Med spanjem od 63 do 75, ko je buden pa okrog 85, v času, ko je bila temperatura povišana pa je bil 105.

Poskušala bom izračunati koliko Calpola je dobil v teh dneh, saj sem imela čisto novo stekleničko. Če bo ta podatek kaj pomagal. Še vedno me je strah, ker se te noči spominjam z luknjami. Najbrž zaradi izčrpanosti.

Obstaja kaka preiskava ali kaj takega, da bi se dalo videti kako so jetra, ali naj ga peljem k zdravniku?

Tako sem panična, da sedaj ne spim še zaradi tega, ne morem si oprostiti in imam vse občutke slabe mame, ki ni bila dovolj prisebna,  da bi varno skrbela za otroka.

Enkraten odmerek paracetamola za 31 kg otroka je 465 mg (skoraj cela tableta) ali 9,3 ml Calpola 250 mg. Torej niste ničesar predozirali, če gledate celodnevni odmerek. Otrok dobi tako malo paracetamola, kot bi npr. vi vzeli pol tabletke Lekadola za glavobol ali vročino.

 

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Se kar tulaj vkljucim – je lahko kaj narobe, ce smo 9 mesecnemu otroku 10 dni dajali Calpol zaradi izrascanja zobkov? Naknadno smo sele videli, da naj bi po 5 dneh prenehali. Sedaj sevrda ne bomo vev dajali, ampak me zanima ali moramo otroka peljati k zdravniku in ce smo lahko naredili kaksno skodo? Hvala

KOliko pa ste mu dajali? 4x dnevno polni odmerek?

Obisk pri zdravniku ni potreben, če je res šlo samo za izraščanje zob.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ne. 1x do 2x na dan 2,5ml. Kolicinsko na dan ni bilo prevec, vendar je bilo casovno dlje. Sedaj sem zamenjala za gel namesto sirupa. Hvala

To zagotovo ni naredilo prav nobene škode.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close