Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Buška

Buška

Pozdravljeni,
prosim za nasvet glede udarca. Hči je pred enim tednom pri padcu udarila s čelom v rob okenske police. Buška je bila takoj kar velika, vendar pa se ni nikoli slabo počutila ali karkoli takega. Skrbi me, ker je po enem tednu buška še vedno izbočena, na sredini vijolično roza, okrog pa zeleno-modro-rumena. Ne skrbi me zaradi barv, čudno se mi zdi, da ima še vedno izboklino, buško. Na otip tudi malo boli, boli oz. neprijetno je tudi, če se postavi na glavo (ukvarja se s takim športom). Ali je mogoče, da bi bila poškodba hujša kot smo mislili? Bi jo morali peljati k zdravniku na pregled? Ker se ves čas dobro počuti se mi je zdelo, da to ni potrebno, zdaj pa nisem več sigurna in me skrbi, da nismo ravnali prav. Stara je 10 let.
Hvala in lep pozdrav

Takšne buške so lahko vidne/tudi tudi mesec ali dlje, ko se pač organizira in čisti področje udarca. Ob udarcu je prišlo do manjše krvavitve (zato modrica, ki spreminja bavo z razpadanjem krvnih celic). Dokler se vse ne izčisti, bo tipna tudi buška.
Če ob udarcu ni bilo izgube zavesti in če v 24-48 urah po poškodbi ni imela znakov poškodbe mogžanov (slabšanje zavesti – upočasnjenost, slabša odzivnost, hud glavobol), potem obisk pri zdravniku za banalne poškodbe ni potreben.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlepša hvala za odgovor. Saj sem bila tudi sama mnenja, da gre za banalno poškodbo vendar pa me je zaradi raznih nasvetov in pametnih mnenj drugih zgrabila rahla panika, da nisem ravnala prav.

Hvala še enkrat in lep dan.

Razumem zaskrbljenost. Saj najverjetneje je prišlo do manjše poškodbe kosti, ampak brez poškodbe možganovine (ker ni bilo nobenih znakov za to). Poškodbe kosti pa se zazdravijo same. Kaj pa lahko storimo, kot samo čakamo? V mavec ni mogoče dati cele glave, pa tudi potrebno ni. Skratka, če ni bilo nezavesti, glavobola, slabšanja zavesti po poškodbi, je poškodba centralnega živčnega sistema izključena, drugo pa pozdravi čas.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close