Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Bulica

Bulica

Spoštovani,

pri 7letnemu sinu sem na predelu zadajspodaj na lasišču, približno 5 cm od desnega ušesa zatipala bulico veliko cca 5mmx7mm. Je trda, se premika koža čez njo, ni pa kost. Na dotik ga ne boli pravi. Na zunanji koži ni vidnih sprememb.

Mi lahko svetujete kako naprej in morda podate mnenje kaj bi lahko bilo.

 

Najlepše se vam zahvaljujem za vaš cenjen odgovor in vas prav lepo pozdravljam.

 

Gre za normalno ležečo vratno bezgavko, trenutno normalno veliko in neusmljivo. Običajno se  otipajo po kakšni preboleli virozi.

Opazujte rast, potipajte 1x tedensko. Če bi zrasla na velikost npr. 2×2 cm v krajšem času, se posvetujete z otrokovim pediatrom.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani,

Najlepsa hvala za odgovor. Sicer je na otip malce zrastla, priblizno kaka 2mm . Vseeno me zanima koliko časa lahko raste in kdaj se načeloma ponovno vrne v prvotno stanje?

 

Lp Martina

Rast, ki preseže velikost 2×2 cm, nas skrbi. Manjše načeloma ne, saj so reaktivne, torej se vedno povečajo po kakšnem vnetju in se počasi zmanjšujejo. Kot napisano, skrbi nas rast in ne normalne bezgavke, povezane z okužbami.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close