Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bula…/klopi…

bula…/klopi…

Videl sem, da ste ze odgovorili na podobno vprasanje… Jaz imam taksno malo bulo za usesom in je tudi trda, ne premika pa se z kozo. Nic ne boli, le zanima me kaj bi to lahko bilo!

In se nekaj…

Vsi so tako preplaseni zaradi klopov! Jaz nisem cepljen ker mi je predrago in ne hodim veliko po gozdovih! Zanima pa me kako nej ravnam, ce bi vseeno dobil klopa. Naj grem takoj k zdravniku? In ce je okuzen…Je bolezen ozdravljiva? Kaksna je najboljsa zascita pred klopi, razen cepljenja?

Hvala za odgovore! Upam, da nisem bil predolg!

Lep pozdrav!

Spoštovani!

Bulica – ne vem vam z gotovostjo odgovoriti, a glede na mesto bi menil, da gre verjetno za zamašeno lojnico. Bi bilo pa treba to videti na svoje oči.

Klopi:
1. Prenašajo virusno bolezen klopni meningoencefalitis. Okuženih naj bi bilo okoli 2 – 5% klopov. Od pika do bolezni traja okoli 60 dni. Zboli pa se z vročino, slabim počutjem in znaki meningitisa: glavobol, motnje zavesti ipd. Slika je zelo raznolika in je ni mogoče opisati tako, da bi človek z gotovostjo lahko ugotovil, ali ima to bolezen, ali ne. Cepljenje je usmerjeno proti tej bolezni.
2. Prenašajo boreliozo, tj. bolezen, ki se v 3 dneh do nekaj tednih na koži pokaže kot rdeč kolobar, ki je znotraj svetlejši s temnejšim obročem. Zdravimo jo z antibiotiki in eden do dva dni odloga za obisk pri zdravniku ne spremenita bistveno napovedi bolezni.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Kaj pa odlog obiska nekaj mesecev?

Za meningoen.- ali ni zanesljiv znak tudi otrpost vrata?

Kakšne so posledice menigitisa( meningoencefalitisa), kake pa posledice borelioze? Je re sčlovek pšo meningitisu lahko duševno zaostal?

Kaj pa odlog obiska nekaj mesecev?

Za meningoen.- ali ni zanesljiv znak tudi otrpost vrata?

Kakšne so posledice menigitisa( meningoencefalitisa), kake pa posledice borelioze? Je re sčlovek pšo meningitisu lahko duševno zaostal?

Spoštovani!

Ko opazite kolobar, je prav da obiščete zdravnika najkasneje v enem tednu. Hotel sem le reči, da se ne mudi tako zelo, da bi morali k zdravniku sredi noči ali med prazniki.

Otrplost je včasih slabo izražena.

Posledice meningitisa so zelo različne in odvisne od teže bolezni: od nič do zelo resnih paraliz ali celo smrti – večinoma z blagimi ali skoraj neopaznimi težavami v moči in gibih.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Ali naj grem zaradi bule k zdravniku?

Spoštovani!

Da. Če ne prej, potem v teku naslednjega leta, ko ga boste obiskali zaradi česa drugega.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close