Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Brazgotine

Brazgotine

najprej lep pozdrav,

pisem vam zato, ker imam problem, ki me ze dalj časa obremenjuje… pred enim letom in pol sem imela prometno nesrečo, pri kateri sem si hudo poškodovala levo nogo (kompliciran zaprti zlom stegnenice in nekroza tkiva levega stegna). Zdravniki so mi morali tako “izrezati meso” in v nogi imam “luknjo”. Sedaj imam na nogi veliko grdo brazgotino, zaradi katere sem zelo nesrečna. Zanima me, ali se splača poskusiti s plastično operacijo, da bi moja noga vsaj malo dobila obliko in ali je lahko po operaciji brazgotina mogoče še grša kot zdaj…
Najlepša hvala že vnaprej.

Spoštovani!

Odgovor je hipotetičen, ker ne vem, če se pri nas sploh kdo ukvarja s tovrstno operativo. V kolikor vas to moti zaradi videza v javnosti, si verjetno znate pomagati na številne načine. Drugo pa je če vas to moti v intimnih odnosih, kar si predstavljam kot zelo pomemben problem, če ste mladi in izbirate partnerja. V tem primeru je vaša brazgotina v duši lahko mnogo večja, kot na stegnu, ki ga drugače lahko prikrijete v krilo ali hlače. Če je temu tako, se le obrnite na plastične kirurge, ki bi vam verjetno lahko pomagali z vstavki, da bi bilo stegno lepše oblikovano. Na žalost smo vsi plecani na telesno lepoto, ki nas pritegne ob prvih stikih bolj kot osebnost sama. Sčasoma se tehtnica prevesi na stran človeka kot takega. Če vas kdorkoli zavrne zaradi vaše telesne hibe, potem ta ni vreden niti vaše solze, kaj šele ljubezni.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Še enkrat lep pozdrav, rada bi se vam samo zahvalila, da ste za nasvet in vaše mnenje o tem. Hvala.

New Report

Close