Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolezen2

bolezen2

se opravičujem mislil sem na polno debelo črevo in ne odebeljeno…

Spoštovani!

Kljub vašemu pojasnilu vam ne znam odgovoriti. Pri kakšni preiskavi so vam postavili to diagnozo?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

LP
star sem 18 let in boli me spodnji del adamovega jabolka (ne vem kako se drugače reče)zdi se kot da me boli koža je čisto majhna in se pojavi na čase vsakih 10 minut to se mi dogaja že kaki 2 leti čeprav me ni nikdar preveč motilo zdi se mi da je ta kost tudi čisto malo izbočena mogoče je to normalno zanima me predvsem kakšne bolezni so možne na tem delu ali že kaže to na kakšno bolezen ali sem se mogoče kdaj udaril in sploh ne vem…

Spoštovani!

Pri tvojih letih ni kakšne posebne bolezni, ki bi povzročala tovrstne težave. Na tem mestu je t.i. ščitasti hrustanec zgornjega dela sapnika in praviloma ne boli. Preveri le, če te ne boli niže na vratu? Vsekakor pa boš moral za odgovor poprositi ob kakšnem pregledu pri tvojem zdravniku, ki bo boleče mesto lahko tudi potipal.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Lep pozdrav še enkrat naenkrat sem se spomnil še enega problema vendar ga ne povezujem s prejšnim ker je tista bolečina bol majhna in misim da ni nevarna no imam še ta problem tudi že dolgo med obema ključnicama predel na vratu pod adamovim jabolkom (tudi nevem kako se to reče) me duši kot da bi mi kdo potiskal noter in me dušil vendar se mi tudi to vedno ne dogaja ampak včasih je bol včasih manj pri dihanju me to ne moti tudi pri požiranju ne vsaj mislim da ne (ali pač?) kadar pijem se ne čuti tudi če kaj pojem ne čutim. vendar pa je zelo moteče.imam tudi dokaj hitro suho grlo in včasih se mi zdi ko da se mi nekako segreva in oddaja nekakšno toplino ki bi jo še najbol lahko opisal kot opeklino vendar zagotovo ni opeklina… kaj bi lahko bilo ? no še en problem je ta v prsnem košu imam bolečino vedno na različnih predelih težko bi opisal kakšna je bolečina morda pikajoča tudi tega ne povezujem z prejšnim… ???. hvala že vnaprej za odgovore

dodal bi še to da sem tudi jas zelo v stresu že nekaj časa ali je morda krivo to?
lep pozdrav

Spoštovani!

To, kar sedaj opisuješ, je zelo sumljivo za panične motnje, tj. obliko duševnih motenj, kjer občutimo različne telesna znake in imamo občutke, kot jih opisujete. Pogovoriti se boste morali s svojim zdravnikom, ker to zahteva kar nekaj časa, zahteva osebni stik in dialog – takole na daljavo je lahko zelo tvegano, ker se ne vidiva, niti ne morem potipati tvojega vratu ali opraviti preiskav.

Tvoj dodatek močno kaže v tej smeri.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close