Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečine v predelu srca

Bolečine v predelu srca

Lep pozdrav

Že nekaj časa (kakšne 4 mesece) čutim rahlo in srednje močno bolečino v predelu prsi, kjer je srce. Nisem popolnoma prepričan, da bolečine izhajajo iz srca, ker me občasno (vendar bistveno manj) boli desni predel prsi. Zanima me ali bi bilo lahko kaj narobe z mojim srcem. Prav strah me je iti zdravniku, da nebi v najboljših letih izvedel za kakšno okvaro svojega srca. Star sem 23 let, ne kadim, pijem cca. 4 na leto, sem aktiven športnik od rane mladosti, trenutno 3. slovenska nogometna liga, vendar med treningi ne čutim nobenih bolečin, temveč dopoldan v službi (služba ni stresna) in zvečer.

Prosim povejte ali so okvare srca v teh letih pogoste (možne).

Prosil bi še za kak spodoben nasvet.

Hvala za vašo pomoč.

Spoštovani!

Opisujete somatoformne bolečine, ki so praviloma posledica tesnobe. Po pravilu se navadno pojavljajo v času, ko ni posebnih obremenitev ali neposrednega stresa, čeprav so navadno posledica stresov, neljubih dogodkov… Sicer moti bolečina na desni strani (ki je prav tako lahko povezana s tem), ali pa mišična bolečina. Pri takih težavah porabim kar precej časa za pogovor z bolnikom, ker je takle zapis premalo izčrpen za dokaj gotovo diagnozo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close