Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečine v dojkah

Bolečine v dojkah

Ponovno jaz, pozabila sem izpolnit temo!
Lp

Spoštovani!

Kot kaže vprašanje ni bilo vpisano. Bo šlo znova?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Lep pozdrav!
Stara sem 19 let. Že približno 3 leta mi ne dajo miru bolečine v dojkah, predvsem v levi dojki. Ne gre za dolgotrajne bolečine, ampak bolj za zbadanje, skelenje. Pojavi se v času ovulacije ( nekaj dni pred menstr.), včasih pa tudi po menstr. ali med menstr. Bila se že pri kardiologu, ker so bile bolečine sprva le v levi dojki in na ultrazvoku dojk, oba rezultata sta bila normalna. Zanima me, če je to lahko povezano s hormoni ali sem za takšne zadeve že “prestara” (tudi spolnih odnosov še nisem imela)? So te bolečine, ki me zelo motijo, normalne in če bodo z leti minile? Včasih spijem čaj za odvajanje vode in zdi se mi da malce pomaga, se vam zdijo te čaji primerni? Hvala za vaše mnenje!
PS: Kaj pomenijo bele lise na nohtih (na roki) in kako naj jih odpravim?

Spoštovani!

Bolečine so povezane s hormoni, ki vplivajo na ciklične spremembe v dojkah. Po ovulaciji se namreč prsi pripravljajo na dojenje – nabrekajo, nabira se več tekočine…, ob menstruaciji pa spet splahnejo, ker ni prišlo do oploditve in ugnezdenja jajčeca. Bolečinam oziroma neprijetnemu občutku se je le težko popolnoma izogniti. Priporočajo gibanje na svežem zraku, nežno krožno masažo dojk, utrjujte prsne mišice in dojke primerno podprite z ustreznim nedrčkom, da zaradi lastne teže ne povzroča dodatnih tegob… Odvajalni čaj posredno delno zmanjša količino zadržane vode v telesu zaradi hormonov in jih uživajte, če ste že doslej opazili ugoden učinek na počutje. Z leti (in po porodih) se stanje lahko tudi izboljša.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close