Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija bolečina za desnim ušesom

bolečina za desnim ušesom

Spoštovani,

januarja 2019 se mi je pojavila zbadajoča bolečina v desnem ušesu. Stanje se mi je poslabšalo z bolečino za ušesom in po desne predelu glave. Pri zdravniku je bila diagnoza vnetje srednjega ušesa, zato sem dobila Amoksiklav 1000t in Maxitrol za 10 dni. Stanje je bilo malce bolše, me je pa še vedno občasno zbadalo v ušesu. Imela sem tudi hipne vrtoglavice, ki pa so zdaj izvenele, bolečina za ušesom (predel mastoida) pa je ostala in je različne intenzitete tekom dneva že par mesecev. Jemljem b-kompleks in boleč predel pregrevam ter nosim trak za zaščito. Vmes sem opravila CT senčnic, v zunanjem in notranjem sluhovodu ni patoloških sprememb. Slikala sem tudi vratna vretenca, ki so delno obrabljena (C5 in C6). Na fizioterapiji so mi dejali, da je vratna hrbtenica dobro gibljiva in da je verjetno prizadeto živčevje v notranjem ušesu. Krvni testi so pokazali rahlo povišanje k-eritrocitov in k–limfocitov. Na ORL posvetu so mi odstranili cerumen pred bobničem in svetovali kontrolo po potrebi. Bolj točne diagnoze nisem dobila prav tako ne nadaljnega potek zdravljenja. Trenutno stanje je še vedno z bolečino v predelu desno za ušesom in hladen ter neprijetne občutek na tem delu. Ker je zadeva že tako dolgotrajna me zelo skrbi. Je možno, da mi je zaradi močnega vnetja ostala še kakšna bakterija in bi morala vzeti še kakšne druge antibiotike? Mi lahko svetujete kaj lahko še storim in kako vidite zadevo vi glede na opisano stanje. Hvala. LP

Spoštovani,

CT senčnic prikaže srednje uho in mastoid, tega niste opisali.
Če bi bilo prizadeto živčevje v notranjem ušesu, bi imeli
– okvaro sluha / gluhost
– vrtoglavico

Možni vzroki
– temporomandibularna mialgija – v povezavi z manjkajočimi zobmi, novimi plombami, kronami, mostički, obrabo čeljustnega sklepa zaradi žvečenja, škripanja z zobmi, napetost žvekalnih mišic zaradi stresa. Pomagajo vaje za sklep (TMJ exercise).
– napetost vratnih mišic zaradi dela za računalnikom. Pomagajo vaje za vratne mišice, gretje.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close