Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Bolečina v zadnjem delu žrela

Bolečina v zadnjem delu žrela

Pozdravljeni

V zadnjem mesecu sem že imel to težavo, sedaj pa se je zopet ponovila zato pišem tudi sem.

Boli me grlo/žrelo. Bolečina ni kot pri navadnem vnetju, saj me nič ne peče in nimam občutka suhega grla. Boli me le ko požiram in bolečina se pojavi nekje v zadnjem delu grla in potem odseva v glavo. Pomeni da me ob požiranju zaboli v glavi. Prejšnjič me je bolelo bolj po levi strani (nekako od žrela do senc), to pot pa me boli bolj po sredini glave. Bolečino lahko tudi izzovem s pritiskom zadnjega dela jezika na mehki del neba ali ob zategu vratu z nagibom glave in pogledom v zrak.

Drugih posebnih simptomov nimam zato ne vem za kaj bi se lahko šlo.

Hvala za pomoč in lep pozdrav
Blaž

Spoštovani,

najverjetneje je boleče požiranje posledica virusne okužbe žrela, v tem primeru mine samo od sebe v 7 dneh. Če pa ne mine ali se kmalu spet ponovi (torej že tretjič), priporočam pregled pri osebnem zdravniku za izključitev bakterijske okužbe žrela (angine, abscesa) ali nevarnejših vzrokov (tumorja).

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close