Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolečina v kolkih?

bolečina v kolkih?

Pozdravljeni!

Pred letom dni sem se selila in takrat sem brez posebnega razmišljanja dvigovala tudi predmete, ki so bili verjetno zame pretežki. Po selitvi sem bila zelo utrujena, kar je razumljivo. Utrujenosti pa so se kmalu pridružile bolečine v predelu kolkov, najprej samo zjutraj, nato pa preko celega dneva. Dobila sem tudi visoko vročino. Zdravnica dejansko ni vedela, kaj naj z menoj. Naredila je test na borelijo (ker sem imela klopa), ki je bil negativen. Izjavila je, da ni možno, da me pri starosti 28 let bolijo kolki. Vseeno me je poslala na slikanje in bilo naj bi vse v redu. Res je čez 14 dni bolečina minila (bili so dnevi, ko je bila hoja muka) in skoraj sem na to pozabila. Po kakšnem mesecu pa se je jutranja bolečina zopet pojavila. Ni huda, je pa moteča. Občutek imam kot da čez noč zarjavim. Bolečine se pojavijo tudi po večjih naporih, tako da sem se začela izogibati hoji v hrib. K zdravniku nisem več šla. Prosila bi za vaše mnenje.

Hvala!

Karmen

Spoštovani!

Obstajata dve razlagi: Možno je, da ste si z večjim naporom nekoliko »nategnili« kite in vezi v predelu medenice in križa in vas bolijo deli mišic in kit, lahko pa da je bil napor škodljiv za sklepe in vezi v ledvenem delu hrbtenice, kar prav tako lahko povzroča take bolečine. Relativni počitek z ustreznimi vajami za hrbet in tu in tam kakšno zdravilo proti bolečinam ter čas dveh do treh mesecev bi moralo zadostovati, da se stanje umiri.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close